Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
getzov - напреднал
Здравейте, трябва да изработя една врътка, която да се навива в този вентил. Проблемът е, че резбата се пада по средата, и нито резбомер влиза, нито шублер, свредло Ф5 си минава плътно в отвора. Визуално стъпката е по-малка от 1мм, знае ли някои каква е резбата?

Прикачен файл

IMG_20230523_150333.jpg

Прикачен файл

IMG_20230523_150317.jpg

Прикачен файл

IMG_20230523_131512.jpg
iliya_i - майстор
нед юни 04, 2023 5:12 pmgetzov написа:
Здравейте, трябва да изработя една врътка, която да се навива в този вентил.
Сигурен ли си, че ТРЯБВА ДА Я ИЗРАБОТИШ?
Пистолет ли ти опряха в челото?
Нов вентил за 25 - 30 лева би вършил работа, а този с изкормената карантия най-много да убие някого.
getzov - напреднал
нед юни 04, 2023 8:16 pmiliya_i написа:
нед юни 04, 2023 5:12 pmgetzov написа:
Здравейте, трябва да изработя една врътка, която да се навива в този вентил.
Сигурен ли си, че ТРЯБВА ДА Я ИЗРАБОТИШ?
Пистолет ли ти опряха в челото?
Нов вентил за 25 - 30 лева би вършил работа, а този с изкормената карантия най-много да убие някого.
Правя услуга на приятел, искам да му помогна ( стругар съм ), не съм запознат с такива вентили, никога не съм ползвал газ и не мисля да ползвам. Просто питам за резбата?!
nikolson - майстор
Виждам, че е български.
gogo7777 - майстор
пон юни 05, 2023 12:03 amgetzov написа:


Правя услуга на приятел, искам да му помогна ( стругар съм ), не съм запознат с такива вентили, никога не съм ползвал газ и не мисля да ползвам. Просто питам за резбата?!
Щом си стругар би трябвало да предположиш, че резбата може би е 6 х 0,75. Какво ти пречи да врътнеш една за проба.
Има вероятност да е лява резба (според мен Е!)
gogo7777 - майстор
нед юни 04, 2023 8:16 pmiliya_i написа:

Сигурен ли си, че ТРЯБВА ДА Я ИЗРАБОТИШ?
Пистолет ли ти опряха в челото?
Нов вентил за 25 - 30 лева би вършил работа, а този с изкормената карантия най-много да убие някого.
Няма нищо страшно.....Преправянето вероятно е с цел повишаване дебита. Имам такива преправени, няма драми с тях. Естествено трябва да се направи в разумни граници за да не замръзва вентила :)
нед юни 04, 2023 8:16 pmiliya_i написа:
нед юни 04, 2023 5:12 pmgetzov написа:
Здравейте, трябва да изработя една врътка, която да се навива в този вентил.
Сигурен ли си, че ТРЯБВА ДА Я ИЗРАБОТИШ?
Пистолет ли ти опряха в челото?
Нов вентил за 25 - 30 лева би вършил работа, а този с изкормената карантия най-много да убие някого.
Иля, спокойно! Тоя т.н. "вентил" е за високо налягане. По скоро е нещо като кран- навивайки врътката, щокът избутва съчмата в крана на бутилката и така отваря.
Имам подобен, но и да видя каква е резбата, едва ли ще е същата, за да си правя трудът.
Мисля, че го купувах десетина лева или малко повече.
Ако майсторът държи, ще опитам да измеря. Резбата е правилна- дясна и да 6 х 0.75 е. Все пак измерих.

https://photos.app.goo.gl/N6ukxw3TJtPabRG68

Идвинявам се ако съм оставил някого потресен! В бързината съм грабнал българският шублер.
Гога, за дебита се пипа на друго място.
gogo7777 - майстор
пон юни 05, 2023 7:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

Гога, за дебита се пипа на друго място.
Ако визираш клапанчето за обратно налягане, то То "издъхва" бързо или се преебава принудително.
:drinkers:
пон юни 05, 2023 8:43 pmgogo7777 написа:
пон юни 05, 2023 7:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

Гога, за дебита се пипа на друго място.
Ако визираш клапанчето за обратно налягане, то То "издъхва" бързо или се преебава принудително.
:drinkers:
Не. Няма такова чудо на техниката, в този "вентил". Съвсем просто е, но....
Да не задълбаваме, че е опасно!
Все пак, наистина не е правилно да се модифицира у дома, такова чудо, макар да има хора, които биха изработили по съвършено изделие.
iliya_i - майстор
пон юни 05, 2023 7:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед юни 04, 2023 8:16 pmiliya_i написа:
нед юни 04, 2023 5:12 pmgetzov написа:
Здравейте, трябва да изработя една врътка, която да се навива в този вентил.
Сигурен ли си, че ТРЯБВА ДА Я ИЗРАБОТИШ?
Пистолет ли ти опряха в челото?
Нов вентил за 25 - 30 лева би вършил работа, а този с изкормената карантия най-много да убие някого.
Иля, спокойно! Тоя т.н. "вентил" е за високо налягане. По скоро е нещо като кран- навивайки врътката, щокът избутва съчмата в крана на бутилката и така отваря.
Трифонов, тук не съм много съгласен. Този "вентил" е за високо налягане е до 2 бара изходно налягане, а налягането в бутилката е по-голямо. Изпитвателното на бутилките е 30 бар, значи едни поне 10 бар работно налягане при нормална лятна температура. А маркучите за пропан-бутан са до 6 бара. Та в това има нещо повече от винт натискаш съчмата.
Да не говорим колко надеждно ли ще е новото уплътнение на резбата на винта.

Абе баш ти, като пожарникар не би трябвало да подстрекаваш такива преправки!
Ходил ли си на пожар от пропан-бутан?

Тема "вентил за газ - резба?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: