Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
khankrum - напреднал
Привет,в последните слънчеви лъчи реших да измажа прозорците след поставена дограма.Приготвил съм снимки,за да стане ясно колко точно работа предстои след премахване на старата дървена дограма и ще се радвам да ми помогнете с разяснения относно точна последователност,тънкости и всичко,което прецените.

1.Първо бих искал да отбележа,че е изминала една година откакто сложиха новата дограма.На някои места отвън,между стената и профила дали поради пропуск на майсторите,дали от слънцето,има малки фуги,в които липсва пяна.Предполагам задължително трябва да купя пяна и да ги запълня или направо с теракол мога да действам?Фугите са сравнително тесни.Като цяло на повечето места пяната си стои,което е добре и само трябва да се отреже с нож.
2.Тук идва и второто ми питане.Понеже 3 от прозорците са двойни с отваряемо само едното крило,има ли техника или начин на изпълнение,с която най-добре да се достигнат ъглите и труднодостъпните места?На 2-ри етаж е апартамента.
3.Първоначално имах намерение отвътре да запълня с МП 75 на Кнауф и да шпакловам фугите с fugen fuller 1 ръка и после 1 ръка с фина шпакловка кнауф,а отвън с теракол CM11.Впоследствие в един магазин продавача ми каза,че мога да използвам теракола и за подмазването вътре?Това добре ли е като вариант?
4.Отвън утре мисля да запълня с пяна където има фуги,да изрежа след няколко часа,да поставя ръбохранители с мрежа (мрежата от снимките) и да измажа отгоре с шпакловъчна смес за топлоизолация,може би на Теразид,стараейки се да постигна прави ъгли и силикон накрая.
5.Желателно ли е отвън подмазването да стане утре в последния слънчев ден,че от понеделник почват валежи и би могло да набие вода през фугите…не ми се иска да запечатвам влага в стените..

Моля за правилна последователност и съвети,сърдечно благодаря,а ако някой може да дойде да помага,има няколко бири от мен :)

Тема "Обръщане на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: