• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
khankrum - напреднал
Привет,в последните слънчеви лъчи реших да измажа прозорците след поставена дограма.Приготвил съм снимки,за да стане ясно колко точно работа предстои след премахване на старата дървена дограма и ще се радвам да ми помогнете с разяснения относно точна последователност,тънкости и всичко,което прецените.

1.Първо бих искал да отбележа,че е изминала една година откакто сложиха новата дограма.На някои места отвън,между стената и профила дали поради пропуск на майсторите,дали от слънцето,има малки фуги,в които липсва пяна.Предполагам задължително трябва да купя пяна и да ги запълня или направо с теракол мога да действам?Фугите са сравнително тесни.Като цяло на повечето места пяната си стои,което е добре и само трябва да се отреже с нож.
2.Тук идва и второто ми питане.Понеже 3 от прозорците са двойни с отваряемо само едното крило,има ли техника или начин на изпълнение,с която най-добре да се достигнат ъглите и труднодостъпните места?На 2-ри етаж е апартамента.
3.Първоначално имах намерение отвътре да запълня с МП 75 на Кнауф и да шпакловам фугите с fugen fuller 1 ръка и после 1 ръка с фина шпакловка кнауф,а отвън с теракол CM11.Впоследствие в един магазин продавача ми каза,че мога да използвам теракола и за подмазването вътре?Това добре ли е като вариант?
4.Отвън утре мисля да запълня с пяна където има фуги,да изрежа след няколко часа,да поставя ръбохранители с мрежа и да измажа отгоре с шпакловъчна смес за топлоизолация,може би на Теразид,стараейки се да постигна прави ъгли и силикон накрая.
5.Желателно ли е отвън подмазването да стане утре в последния слънчев ден,че от понеделник почват валежи и би могло да набие вода през фугите…не ми се иска да запечатвам влага в стените..

Моля за правилна последователност и съвети,сърдечно благодаря,а ако някой може да дойде да помага,има няколко бири от мен :)

Прикачен файл

A6B39141-E11B-487B-9757-830B60C28C81.jpeg

Прикачен файл

4F218A6B-0819-44D8-BD22-0E2A68AFEEF2.jpeg

Прикачен файл

BB99712A-EBB7-4ACD-95C5-A2B106ECCA8C.jpeg

Прикачен файл

08D81A1B-742A-46CD-9C19-184E90759B7E.jpeg
khankrum - напреднал
нед окт 15, 2023 1:36 amkhankrum написа:
Привет,в последните слънчеви лъчи реших да измажа прозорците след поставена дограма.Приготвил съм снимки,за да стане ясно колко точно работа предстои след премахване на старата дървена дограма и ще се радвам да ми помогнете с разяснения относно точна последователност,тънкости и всичко,което прецените.

1.Първо бих искал да отбележа,че е изминала една година откакто сложиха новата дограма.На някои места отвън,между стената и профила дали поради пропуск на майсторите,дали от слънцето,има малки фуги,в които липсва пяна.Предполагам задължително трябва да купя пяна и да ги запълня или направо с теракол мога да действам?Фугите са сравнително тесни.Като цяло на повечето места пяната си стои,което е добре и само трябва да се отреже с нож.
2.Тук идва и второто ми питане.Понеже 3 от прозорците са двойни с отваряемо само едното крило,има ли техника или начин на изпълнение,с която най-добре да се достигнат ъглите и труднодостъпните места?На 2-ри етаж е апартамента.
3.Първоначално имах намерение отвътре да запълня с МП 75 на Кнауф и да шпакловам фугите с fugen fuller 1 ръка и после 1 ръка с фина шпакловка кнауф,а отвън с теракол CM11.Впоследствие в един магазин продавача ми каза,че мога да използвам теракола и за подмазването вътре?Това добре ли е като вариант?
4.Отвън утре мисля да запълня с пяна където има фуги,да изрежа след няколко часа,да поставя ръбохранители с мрежа и да измажа отгоре с шпакловъчна смес за топлоизолация,може би на Теразид,стараейки се да постигна прави ъгли и силикон накрая.
5.Желателно ли е отвън подмазването да стане утре в последния слънчев ден,че от понеделник почват валежи и би могло да набие вода през фугите…не ми се иска да запечатвам влага в стените..

Моля за правилна последователност и съвети,сърдечно благодаря,а ако някой може да дойде да помага,има няколко бири от мен :)
Добавям и още снимки отвън:

Прикачен файл

1B8A7324-5279-41DD-8EAE-571E54535A1D.jpeg

Прикачен файл

38082546-998F-4A77-8779-73D26548AC75.jpeg

Прикачен файл

EA1F6AE8-7168-4FE8-AEFE-69888E683C58.jpeg

Прикачен файл

42C65739-5B6C-41C7-A472-7983AA27DBFE.jpeg

Прикачен файл

4663F9C7-324F-4308-A15D-04031CBFD13C.jpeg
Lutchezar - майстор
Дай по-близка снимка на най-левия прозорец от последната снимка.
И балкона наснимай отвън.
Защо така точно преди зима бре човек? Има работа за седмица, ама не е хубаво да се отлага до последно...
И защо не си сложил външна изолация като си на 2 етаж? Със стълба може, дори и скеле не ти трябва...
miliad - майстор
Монтирай подпрозоречни первази на прозорците отвън. От външна страна ако е избила пяна я почисти малко, за да може да вмъкнеш материал във фугата.
Вън ползваш материал на циментова основа, вътре на гипсова. Вътре може да ползваш ивици гипс картон.
А за да се улесни работа при двойният прозорец, се сваля стъклопакета.
MamaMy - майстор
И лепенките не си махнал на дограмата навсякъде и ще береш ядове.
lyubohar - майстор
Лепенките веднага след измазването ги махнете!
Отвън при този неотваряем може да му махнете стъклопакета,или стълба отвън.
Обръщането може да го направите и с ивици гипсокартон.По лесно е от само с гипс.
Сложете первази преди измазването!Ако са алуминиеви ще ги подпъхнете под касата.
После малко силикон и готово.
khankrum - напреднал
нед окт 15, 2023 3:11 amLutchezar написа:
Дай по-близка снимка на най-левия прозорец от последната снимка.
И балкона наснимай отвън.
Защо така точно преди зима бре човек? Има работа за седмица, ама не е хубаво да се отлага до последно...
И защо не си сложил външна изолация като си на 2 етаж? Със стълба може, дори и скеле не ти трябва...
Привет,не ми позволява да кача нови снимки,вчерашните съм си играл 1 час да им смалявам размера на компютър,за да могат да се качат в сайта,но сега няма как.

Лъчезар,не съм майстор и нямам дълга стълба,иначе наистина би било най-практично.Ако имаш стълба и имаш няколко часа време ще се радвам да ми помогнеш.
Последна промяна от khankrum на нед окт 15, 2023 2:29 pm, променено общо 1 път.
khankrum - напреднал
нед окт 15, 2023 8:38 ammiliad написа:
Монтирай подпрозоречни первази на прозорците отвън. От външна страна ако е избила пяна я почисти малко, за да може да вмъкнеш материал във фугата.
Вън ползваш материал на циментова основа, вътре на гипсова. Вътре може да ползваш ивици гипс картон.
А за да се улесни работа при двойният прозорец, се сваля стъклопакета.
Кои точно материали препоръчвате,ще се радвам да ме улесните.Вариантите,които аз споменах удачни ли са?Первазите отвън може ли след подмазването да се поставят?Знам за опцията за сваляне на стъклопакета,но силно се надявам да я избегна…
khankrum - напреднал
Бяхте ме попитали за още снимки отвън,прилагам снимките и да кажа - за отвън купих CM 12 флексов теракол,трябва ли задължително след подмазването с него отвън,да поставя после и мрежа отгоре преди фасагена?Също така подобни големи цепнатини под дограмата на балкона означават ли,че е компрометирана мазилката до степен да трябва да се кърти цялата и да се прави наново?Старая се да изкъртвам всичко до здраво,както трябва,за да има стабилни основи навсякъде.

Прикачен файл

IMG_0828.jpg

Прикачен файл

IMG_0854.jpg
khankrum - напреднал
Още някои цепнатини снимани отвън,които имам предвид:

Прикачен файл

IMG_0851.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Обръщане на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: