Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Gladiator_BG - специалист
Здравейте
миналото лято се наложи да сменя бойлера заради голямата му дължина след ремонта на банята и сега ми е излишен. Здрав е. 80 литра. Реших в гаражчето да си направя малка системка за въздух с 2-3 изхода за присъединяване на пневматични маркучета. Ще се ползват ППР тръби /би трябвало да издържат до 20 бара/ и няколко вентила с манометър. Компресора е до 8 бара с малка бутилка 24л. Обмислях да преправя излишния бойлер на бутилка за въздух. Ще редуцирам изхода на компресора до 6 бара и така в системката налягането няма да е повече от 6 бара. Кожуха и карантиите на бойлера вече съм ги махнал. Вероятно фланеца ще го заваря и ще направя отвор с резба в средата му към който да се връзва към инсталацията. Та въпросния бойлер дали може да се ползва за целите които съм намислил или да си търся друга алтернатива? Държа да отбележа, че компресора се ползва рядко 2-3 пъти в месеца. През останалото време е изключен без налягане.
MamaMy - майстор
Трябва да му монтираш вентил за източване на конденза и някаква система за осушаване на въздуха преди него. Не е проблем да си го ползваш. Не знам с кой фланец е, но се замисли дали не е удачно директно да ползваш отворите за изходи, а да оставиш фланеца да може да се сваля. Винаги може да се наложи да бръкнеш вътре.
Gladiator_BG - специалист
вт ное 28, 2023 11:42 pmMamaMy написа:
Трябва да му монтираш вентил за източване на конденза и някаква система за осушаване на въздуха преди него. Не е проблем да си го ползваш. Не знам с кой фланец е, но се замисли дали не е удачно директно да ползваш отворите за изходи, а да оставиш фланеца да може да се сваля. Винаги може да се наложи да бръкнеш вътре.
Обмислях да махна отворите за вода и да ги затапя със заварка, но май наистина ще е по добре да ги ползвам, а във фланеца да направя само отвор за дренажа. Пневматичен филтър е предвиден. За такера даже имам и омаслител :)
Първоначалната идея беше всички отвори да са само във фланеца.
brum написа:
viewtopic.php?f=18&t=69782
Полезна тема. В търсачката пробвах няколко неща, но не се бях сетил за разширителен съд :)

Тема "Бойлер като бутилка за компресор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: