Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
SongBird - специалист
Здравейте,

Искам в неделя да направя една бетонна задача, около 0.24 кубика, знам, че е прекалено студено за обикновен бетон, гугълнах излезе ми Sika-Antifreeze® % 1, но не мога да разбера как се предполага да работи тази добавка. До колко градуса може да падне температурата без проблеми? Чета, чета в листовката и никъде не пише температури. Възможно ли е да съм толкова кьорав, възможно ли е да не пише?

Някой може ли да изрази мнение. Температурата в неделя през деня ще е от 0 до 8, вечерта сигурно ще падне поне 5 под нулата, може ли да си се втвърди нормално бетона при тези параметри, с тази добавка?

линк към Техническа карта.
"Температура на
замръзване
< -15°C "
Това е на ред.1, стр.2

В "Забележки за полагането/ограничения", на същата стр.2, най долу, т.4 гласи
" Да се предпазва кофража и армировката от обледеняване и сняг. Ако се
налага подгрейте предварително поне до 0С."
SongBird - специалист
Това "Температура на замръзване < -15°C " го бях видял, но поради някаква причина бях убеден, че се отнася за самото вещество, а не за бетона.
Второто, което цитирах, предполага, че иде реч за бетона. Така мисля.
Някъде прочетох да се тества.
nikolson - майстор
"Температура на замръзване < -15°C" е за антифриза. Добавката не работи така. Тя ускорява набирането на якост, до ниво в което процесите замръзване/размразяване не разрушават бетона. Затова е споменато добавката да се влага с добавната вода, а тя да се намали с до 5%. Същевременно температурата на работната смес да е 15°C, а кофражът да е дървен.

Тема "Как работи Sika-Antifreeze® % 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: