Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
brick - специалист
съб дек 09, 2023 11:53 amoska написа:
https://steinberger.bg/product/1601/kle ... pvane.html
https://steinberger.bg/product/1597/kle ... talni.html
Някой има ли практика с тях,с кой от двата вида се работи по лесно и успешно?
Определено с първия вид.
Иначе, както пишат по-горе, и с плоска отвертка става - много пъти съм го правил успешно, когато се е налагало, и никога не е имало проблеми после, но си е играчка и иска доста прецизност.
zz_stefanov - майстор
Сега като гледам, май моите са от по скъпите: https://steinberger.bg/product/1600/kom ... 6-4-4.html
miroki - майстор
Имам и двата вида. По-обикновените при мен правят по-малко брак. За това имах 2 чифта от тях. А другите спрях да ползвам. Може само моите да са лоши.
oska - специалист
Благодрая много на всички за идеите.Това с отверката е страхотна идея.Ако днеска не ме засърбят ръцете за поялника,утре ще купя няколко пробни жакчета
zz_stefanov - майстор
Да, купи повечко клеми. Той брака основно идва от подреждането, но е нормален ако не си го правил никога.
Трябва търпение. Успех :)
MamaMy - майстор
Имам вече 5 бр клещи. Всички работят добре с някой букси, а с други не се справят добре. Проблема не е в клещите, а в буксите. Купувах захарчета все от "Кабел комерс" докато имаха магазин в Плевен. Понеже нямам много такава работа купувам по 20,30 до 50бр. От време не време някои партиди даваха дефект. След много тестове и огледи под лупа установих, че тези захарчета са с много тънки ламаринки и последната от едната страна ми бяга от челото на клещите. Не потъва добре и не всеки път успява да заголи кабела. Можеше да си ги дооправям с тънка отвертка, но не е професионално. Купих клещи с по-широки чела на избутвачите, но те пък се оказа, че на екранираните захарчета размазват леко ръбчетата на пластмасата над ламаринките и после контактните телчици не влизат до долу и не контактуват. Започнах да купувам RJ-та от Конрад. И там се оказа, че продават 3,4 вида, но не знаят кои точно получават и всеки път трябва да се пробва. Голяма гадория, а нямам мой тестер. Взимам на заем когато кримпвам много, но когато ми се наложи за един кабел да обикалям града... Купих трети вид клещи които кримпват перфектно почти всички букси, но мачкат щипката от другата страна на захарчето и трябва всеки път да я повдигам внимателно с отвертка. На 10 букси една се чупи. Получих и в наследство 2бр. клещи. Едните са много маркови в куфарче с аксесоари, но са доста ползвани. Явно нещата отиват или към закупуване на качествен тестер или към отказ от тази услуга. И без това повечето работа е мизерна. Рядко ме викат на нови или поне чистички обекти. Все се пълзи под бюра и в разни паежасали места. :?
hidrazin - майстор
нед дек 10, 2023 11:22 amoska написа:
Благодрая много на всички за идеите.Това с отверката е страхотна идея.Ако днеска не ме засърбят ръцете за поялника,утре ще купя няколко пробни жакчета
И за да не съм голословен - малко нагледен материал. Обърни внимание за какво се използват клещите...




Прикачен файл:
RJ45.png

:partyman:
oska - специалист
Редно е да се отчета,вече сглобих и поднових няколко кабела с техника с отвертката :) изобщо не е трудно.Благодаря на всички с идеите.
hidrazin - майстор
нед дек 17, 2023 4:33 pmoska написа:
Редно е да се отчета,вече сглобих и поднових няколко кабела с техника с отвертката :) изобщо не е трудно.Благодаря на всички с идеите.
Браво - и за успешното справяне, и най-вече за обратната връзка (отчета). =D> =D> =D>
:partyman:
yanko78 - специалист
Преди време купих от втория вид, даже и не помня от къде, със сигурност не са нещо специално. С тия от кабелните, не се разбирам от одавна и се наложи, да си правя всичко сам. Карам ги само да пуснат услугата и примерно с някакъв временен кабел правим пробите. След тях си нагласям кабелите, както смятам за добре. Нямал съм никакви проблеми и всичко си става от първия път. Клещите си имат резачка с която изравнявам, имат си и маркер - шаблон, колко да се оголят жичките. Като ги оголя, подредя по цветове, режа, мушкам и щракам. Проблема ми е, че всеки път се чудя подредбата на жичките тип А или Б са и не ги помня.

Тема "Клещи за кримпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: