Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
oska - специалист
Здравейте,искам да опъна няколко метра кабел между рутерите,мисля да купя клещи за кримпване и се оглеждам за еврини варианти и забелязах че са основно 2 вида
https://steinberger.bg/product/1601/kle ... pvane.html
https://steinberger.bg/product/1597/kle ... talni.html
Някой има ли практика с тях,с кой от двата вида се работи по лесно и успешно?
zz_stefanov - майстор
Имам от първият вид. Тогава избрах такива защото имаше и телефонни кабели за щракване.
Като за такива дето не се ползват всеки ден, вършат работа.
brum - майстор
И с двата се работи лесно. По-трудното е преди да стигнеш до клещите - да оголиш правилната дължина, да разплетеш и наредиш проводниците, да подкастриш до равно, да ги вкараш в буксата и чак тогава кримпваш. Като последното е в секунди, другото може да отнеме и минута.
kozl - майстор
Аз не препоръчвам от този вид:
https://steinberger.bg/product/1597/kle ... talni.html
Имах подобни и ги изхвърлих. Поради опростената конструкция, натиска не се случваше там където трябваше и имах брак в кримпването.
oska - специалист
Благодаря за споделените мнения,весели празници...
MamaMy - майстор
Ако ползваш от по-долните букси RJ45 , които са много по-лесни за монтаж от начинаещи, ще трябва да ползваш от втория вид клещи за да може жилата да излязат от другата страна. Естествено може и други да си купиш. Въпроса е това да го съобразиш. Може да купиш и специалните клещи с подрязването, но според мен няма смисъл. Същата работа я върши обикновен макетен нож.

hidrazin - майстор
За един кабел не си заслужава купуването на клещи. Мини покрай някой Интернет доставчик и ще ти ги кримпнат безплатно.
Освен това и двата модела са откровени боклуци.
Най-достъпните и читави на пазара са тези ма Top Master.
Освен това ако е за две букси RJ45 - може да се кримпнат и без специални клещи, но си иска ръчички...
:partyman:
oska - специалист
Заинтригува ме с тез ръчъчки,дай малко повечко информация моля те.Сега намерих 1 дълъг кабел точно мой размер,но с букса само единия край,а и така трябва защото кабела минава през 2 дебели бетонни стени,а аз нямам толкова дебело свредло за да минава с буксата.Прекарах го през дупките и ми остана само да закача букса,може би ще запоя парче кабел другия край.
hidrazin - майстор
съб дек 09, 2023 7:45 pmoska написа:
Заинтригува ме с тез ръчъчки,дай малко повечко информация моля те.
Няма проблем. Самото RG45 има 8 броя пластинки (онези, жълтите).
Те стърчат над пластмасата и за може жичките на кабела да влязат в дупките на буксата.
Когато използваш клещи, те набиват едновременно тези пластинки - всяка пластинка на отделно жило.
Пластинките не прерязват жилата а само изолацията на жичките и правят контакт с жилото.
Същото може да направиш с подходяща отвертка и натискане/удар по пластинките с отвертката.
Първо с широка отвертка натискаш перпендикулярно всичките пластинки за да "захапят" поне изолацията.
После с по-малка (плоска) отвертка набиваш всяка от 8-те пластини до дъно (една по една).
Надавам се да съм успял да ти обясня? Ако не - питай.
Ето картинка на конектора. Жълтите ламаринки трябва да се натиснат/набият до нивото на пластмасата.

Прикачен файл:
RG45.jpg
RG45.jpg (34.45 KиБ) Видяна 350 пъти

Надавам се че че успееш. Не е много трудно и ... винаги може да направиш още един или няколко опита... :-D
Успех!
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Става и без клещи, но клемите от към страната на кабела има една гърбица която трябва да притисне целия сноп за да не се опъват жилата. Клещите щракват и нея заедно с пластините.
И аз обикалях да ми кремпват кабелите по фирмите, но като опрях до смяна на буксата на село от към страната на мудния ми доставчик се сдобих с евтни клещи с търпимо качество.

Тема "Клещи за кримпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: