Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
монтирах камина Kawmet W9 Eco 9.8 kW горивна камера на дърва за вграждане от чугун. Проблемът е, че като отворя вратата да заредя дърва излиза огромно количество пешук. В същото време при отворена клапа гори прекрасно, а като дръпна леко чекмеджета, сякаш хвърляш бензин. От това си правя извод, че има тяга. Не знам какъв е проблема. Къщата е на 20 години, но този комин никога не е ползван. Размерът му е 13.5 на 13.5. Производителят на камината казва - минимум 150 мм., което според търговеца при квадрат с този размер е ок. Има и много конденз. Коминът е около 7 метра с козирка (шапка). На горните 2 етажа не ползвам отопление, но от отворите за кюнци, които има е потекла ръждива вадичка. Дори от дъното на камината беше текло. Какъв може да е проблема. Приятел ме посъветва да сложа на комина шапка - въртележка, но още не съм го направил. Моля за съвет.
ср дек 13, 2023 3:52 pmtoni7295 написа:
Ами, преди да отвариш за зареждане, задължително трябва да отвориш клапата.
Как няа да пуши, като тва количество газове (пушлявец) напъва да излиза, но няма достатъчно място?!
Комина ти тече, понеже е студен. Каквото и да го правиш, не се ли стопли, няма да спре, а успееш ли, трябва да се поддържа топъл. Това става само с интензивно горене. Доста неудобно.
В такива случаи, по възможност се вкарва неръждаема тръба, а отстрани се насипва перлит.
Другият начин е с готова, двойностенна изолирана коминна система.
Третият е ......нов комин, специално за печката.

Производителят изисква 176.625см2, а твоят комин е 182.25см2.

Тема "Проблем с камината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: