• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ср дек 27, 2023 4:29 amvencil написа:
Не ги слушай тия, тук ще ти се обясни колко си зелен, глупав и некадърен само за това че са заковали 5 пирона повече от теб :wink: .
..................................................................................................................................... :) . Имай на предвид че много хора са били в твоето положение и са се справяли.
Всичките Тия, дето да не ги слуша нали, са били в неговото положение и са се справили, хаха?!
Последно- да слуша ли патило или да слага тапите?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср дек 27, 2023 8:59 am, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Силно се съмнявам, че всички са били като него. Най-малко сме ходили в казарма та са ни понаучили на разни неща. Отделно, че повечето от нас имат поне някакъв техникум. Е, сравни нашето описание с неговото! За хамалин и общак също се иска някаква подготовка. Целодневното вдигане на тежести без да се контузиш сериозно също си има тънкости. Не подценявам никого, но също и не надценявам нищо. Всеки има скрити таланти, но нали някой трябва да ги открие. Не знам някой талант да се е самооткрил.
Давате съвет да започне с къртене. Ако разбие навсякъде и се окаже, че няма как да го оправи к'во п'райм? Като е толкова навит да се хване само с едно помещение и да го прави постепенно, но се съмнявам сам да успее дори картон на тавана да сложи. Липсва му основата.
Не може да няма някой дърт около него, дето е ходил в казарма и е с два ...
Все ще има такъв- я от родата, съсед, познат...

Днес се чувствам късметлия, въпреки че мия само един.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Животът все по-често ме среща със странни за мен хора. Като че ли е правило, вече, саксийното отглеждане.
ivanovbg - майстор
Що да не може? Пък ремонта не е толкова сложен. Метка гипсокартона на тавана. Клипчета колко щеш, само да спази нивелациите. За шпакловката на тавана може да си викне майстор, щот това е сложно за начинаещ. А панелите са равни и ако боята е здрава да лепи едни тапети, после с ламината лесно ще се справи(пак има клипчета) и хола е готов. Другите стаи по същия начин.

И инструменти много няма да са му нужни. Един дълъг прозрачен маркуч да нивелира тавана , винтоверт, флекс, шпакли, мече, зеге и гумен чук за паркета.

После си купува готова кухня, сглобява я - има си инструкции във всеки кашон, реди мебелите и може да се нанася.
Последна промяна от ivanovbg на ср дек 27, 2023 9:21 am, променено общо 1 път.
Вярно е и Мама също е прав.
Обиждат се новобранците, без да са виновни.
Моделът сякаш нещо е крив, но има реална опасност темата да кривне у лево.

Иванов, смятах да дам личен пример с монтиране на кухня. Беза никакъв опит, една единствена ми е, с едничката подробност, че я монтирах сам. Колко могат само с двете си ръчички?
Той със сигурност няма.

Мисля, че вече го мотивирахме. Остава да запретне ръкави.
ivanovbg - майстор
Трифоне, има една стара приказка: Имаш ли кило брашно дай го на майстор да ти го омеси, но имаш ли тон... меси все ще се научиш. Да почва от най малката стая, дорде стигне до хола мисля, че вече ще е добър като повечето "майстори" .
ср дек 27, 2023 9:26 amivanovbg написа:
Трифоне, има една стара приказка: Имаш ли кило брашно дай го на майстор да ти го омеси, но имаш ли тон... меси все ще се научиш. Да почва от най малката стая, дорде стигне до хола мисля, че вече ще е добър като повечето "майстори" .
Значи, викаш че е възможно да имам два?! Да проверя, А?
Щом с кило съм се справил, неразличимо от масторска направия......

Да почва!
nikolov333 - майстор
Абе, вие хубаво обяснихте до тука, ама никой не каза, че за всяка работа освен всичко останало, най-важното е да можеш да мислиш..а мисленето е най-трудната работа. :? :shock: :wink:
ivanovbg - майстор
ср дек 27, 2023 4:09 pmnikolov333 написа:
Абе, вие хубаво обяснихте до тука, ама никой не каза, че за всяка работа освен всичко останало, най-важното е да можеш да мислиш..а мисленето е най-трудната работа. :? :shock: :wink:
Май не знаеш за патката дето седнала да мисли...
То дорде умните се наумували, лудите се налудували.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Как да направя ремонт от А до Я без опит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: