• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
А познай ... ако можеш де.

:partyman:
D.Kalchev - специалист
съб дек 30, 2023 7:51 ambo4a написа:
Здравейте, искам да сложа блутут модул на стара уредба, но незнам къде да го свържа. Гледах клипове в ютуб, но там всички ги свързват към AUX входа. Моята уредба няма такъв вход. Ще бъда благодарен, ако някой може да ми помогне. Модула ще го поръчам от Алито.
Не знам дали изобщо има някакъв смисъл. Стара уредба нисък клас от 90-те години. Може би е някакъв сантимент и заради това?
AUX портовете са за външен източник на сигнал или звук. Съкращението идва от Auxiliary Port. Мисля, че всеки един малко по-грамотен любител на електрониката и електротехниката ще може да изведе такъв порт и да го свърже преди вътрешния усилвател. Ще можеш да ползваш дистанционното за регулиране силата на звука. Останалото през другия източник на сигнал.
zz_stefanov - майстор
съб дек 30, 2023 12:50 pmhidrazin написа:
Общо взето само грешни съвети и линкове за покупка.
Тоя китайски адаптер Lutchezar е с кабел и е за авто касетофони.
Ще му е проблем от къде да изкара кабела.
Но китайците са помислили и за това - има такива касети-адаптори с вграден акумулатор и USB порт за зареждане.
Включваш захранването на "касетката" от копчето, пъхаш в гнездото на касетата и натискаш PLAY. Нататък е ясно.
Разбира се първо трябва да свържеш "касетката" с телефона по bluetooth
Такъв адаптор например от ТУК или ТУК или от където му харесва.


bluetooth cassette adapter charging.png


съб дек 30, 2023 12:01 pmbigdragon написа:
Sharp cd-c811
Ако това не ти помогне, работата не е за тебе...
"Козата си сака пръч"
Това няма да помогне на 99,9% от потребителите тук. Включително и на теб...
:partyman:
Туй мисля че ще криви яко. Но ако не му пречи, все тая.
hidrazin - майстор
нед дек 31, 2023 3:53 pmzz_stefanov написа:
Туй мисля че ще криви яко. Но ако не му пречи, все тая.
Е, не криви чак толкова (зависи какво разбираш под кривене де).
Вътре в касетата има още една магнитна глава (от касетофон) и застава срещу главата на уредбата.
Прехвърлянето на сигнала в електромагнитно - по "въздуха" ама т'ва ти го знаеш.
По-големия проблем е проникването на външни шумове/смущения. Ама за толкова - толкова.
Иначе в възможно да се вгради ама си е цирк - на тая уредба всичко и е "дигитално". Няма механични превключватели, няма потенциометри.
Масово там (превключватели, потенциометри...) се монтира допълнителен AUX Тук няма как да стане по този начин.
Не че е невъзможно - режат се пътечките към sound processor-а за режим TAPE и там се запояват двата канала на bluetooth приемника.
Това е елементарно. По-големия проблем ще е с механиката - да се излъже че "върти".
В дадения модел информацията се взима от оптрон и той си иска импулсите. Трябва да се излъже иначе ще изключи "касетата".
НОООО... тук чакаме предложението на нашия "корифей" по електроника Големия Гущер (bigdragon) дето май не бил в онези 99.9% ... :lol:
(баш там си е де...)
:partyman:
P.S. РЕЗЮМЕ:
Тая мижава уредбичка (и некачествена) дето май беше 10+10W на канал, не си заслужава цирка с присаждане.
Ноооо... Ето това е "присаждане" което си заслужава. Кофтито е че малко хора могат да си го позволят... :-D


  • 1
  • 2

Тема "Блутут на стара уредба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: