Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
съб яну 06, 2024 12:53 pmenviro написа:
Какво искаш да кажеш с това? " Човек с пари какво прави тук, а не е в офиса на специализирана фирма?" :?
Каквото исках, направих го- не стана ли ясно?! Демонстрираш финансово самочувствие, докато търсиш безплатен съвет. Нямам против последното, но нека е без първото!
От всички писали, само Хидрата може да е напълно изчерпателен по въпросите ти, но само ако си иска.......вече.
Ако си направиш трудът да поопознаеш писателите, ще разбереш от какво струи неприкритата неприязън.
B0bi - специалист
съб яну 06, 2024 12:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
От всички писали, само Хидрата може да е напълно изчерпателен по въпросите ти, но само ако си иска.......вече.
hidrazin като втори пост в темата написа:
Че щял да използва системата година- година и половина… :-D
Като разбере колко ще му легне и бързо ще се приземи.
Та "вече"? ...
съб яну 06, 2024 8:43 pmB0bi написа:
съб яну 06, 2024 12:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
От всички писали, само Хидрата може да е напълно изчерпателен по въпросите ти, но само ако си иска.......вече.
hidrazin като втори пост в темата написа:
Че щял да използва системата година- година и половина… :-D
Като разбере колко ще му легне и бързо ще се приземи.
Та "вече"? ...
Конья го изядаа муити. Ко не разбра?!
След дивотиите които натвори в шахтата, как не те досрамя да пишеш по теми за електричество, та и "компетентно"? От това по явно дообразоване в нета, здраве му кажи, ама след дъжд качулка.
Разумен човек ще приеме критика, особено когато е за негово добро, а ти се обърна към ония, които те подведоха, само защото от другата страна те потупваха по дупенцето.
Клин клин избивал, но само на приказки. Сам си приел последният, вместо да се поучиш.
Нищо не можеш да върнеш, не разбра ли?!
B0bi - специалист
Нищо не ти разбирам. Защо се завираш в шахтата ми? Там всичко си е окей.
Не ми се влизаше в повече празни приказки. На скоро мина тема за изпитване на водомери. Преди доста години участвах в монтажа при обновяванено на лабораторията за водомери на НИМХ. Та поназнайвах неща още от тогава. Материалите там струваха съответно луди пари. Темата бях пуснал за подсказка за намиране на такива на достъпни цени. И получих полезни идеи. Е, не пропуснахте някои да се изходите в нея ... не по същество. И що я мушна и тук сега?
съб яну 06, 2024 9:29 pmB0bi написа:
Нищо не ти разбирам. Защо се завираш в шахтата ми? Там всичко си е окей.
Не ми се влизаше в повече празни приказки. На скоро мина тема за изпитване на водомери. Преди доста години участвах в монтажа при обновяванено на лабораторията за водомери на НИМХ. Та поназнайвах неща още от тогава. Материалите там струваха съответно луди пари. Темата бях пуснал за подсказка за намиране на такива на достъпни цени. И получих полезни идеи. Е, не пропуснахте някои да се изходите в нея ... не по същество. И що я мушна и тук сега?
Щото се изхождаш неподготвен, а сега откровено лъжеш. Никаква подсказка не е, а питане за водомери в общ имот.
viewtopic.php?f=22&t=69921
Ток под вода!!! Боби, не ставай смешен! Баси плазмодия!
Заради подобни, хората, които имат знанията, спират да пишат.
Тази тема е поредно доказателство. Нямаш капацитета, но драскаш и се извиваш като плужек.
B0bi - специалист
Бе ти неграмотен ли си? Я помоли някой да ти го прочете и обясни:
Бихте ли ми препоръчали някакви подходящи задвижки и такива ключове. Приемам и други идеи стига да са лесни за (бързо) изпълнение. По възможност "максимално бюджетни"
______

Ток под вода!!! Боби, не ставай смешен!
:lol: те някои такива като мен смешни са прекарали влакове под вода ... Ма викаш те сигурно са на кюмур :idea:
_____'
Плужек ... май такъв се чувстваш.

_______
Спирам. И така съжалявам, че отговорих изобщо на зловонието ти и в тази тема.
Извинявам се на enviro за непристойното отклонение в темата му!
съб яну 06, 2024 10:22 pmB0bi написа:
viewtopic.php?f=22&t=69921&sid=cfe6ceb1 ... 0#p1136917
viewtopic.php?f=22&t=69921&start=40#p1137077
Към края на темата се съгласяваш, че не са подходящи, но пък преди това се кланяш доземи на потупванията по дупенцето.
пет юни 30, 2023 6:55 amB0bi написа:
hidrazin, отговарям ти честно: щото никой не ми го подсказа това, че е мноого опасно задвижките да са на 230V. От линка в Алито са, да. В крайна сметка нищо фатално - поръчвам такива на 12, трафче и ги сменям. Този път няма да показвам крайния резултат, че станах пишман. Със сигурност пожарникарят(ченге) ще намери хляб за егото си и в евентуалното показване на смяната. Колко му е да пльосне някакъв линк, който няма нищо общо с тезата му като за наклона на тръбата като последния:
Поставете тръбата така, както се оказва (но разликата на метър не трябва да бъде повече от 15 см на метър) и се надявайте, че всичко ще работи.
И най-неопитният не би съзрял чак такъв в моя случай. И както казах - работи вече половин век.


За тези, които решат да правят нещо подобно - правете го на 12V (или не го показвайте тук :wink: )
Пожарникарят ти показа всички грешки, което го направи най отвратителният. Нека е така! Доволен съм от завършека на онази тема- така вече става полезна, а ти вече си малко по компетентен по "тоците".
B0bi - специалист
Ей нямаш спиране, ей. Казах, че съм вдигнал ръце от безкрайните ви открехвания в онази тема и за да не серете повече в нея удовлетворих чувството ви за всичкознание.
А твойте бойлери на 12V ли са? Помпите на парното и те ли са на 12 V?
Пожарникарска му работа ...
нед яну 07, 2024 8:34 amB0bi написа:
Ей нямаш спиране, ей. Казах, че съм вдигнал ръце от безкрайните ви открехвания в онази тема и за да не серете повече в нея удовлетворих чувството ви за всичкознание.
А твойте бойлери на 12V ли са? Помпите на парното и те ли са на 12 V?
Пожарникарска му работа ...
Глупаво сравнение. Какво общо има "пожарникарска му работа..." (бойлери и помпи със съответните защити) с никаквото IP на 230V ел задвижки във водомерна шахта?
B0bi - специалист
нед яну 07, 2024 8:42 amТрифон П.Трифонов написа:
(бойлери и помпи със съответните защити) с никаквото IP на 230V ел задвижки във водомерна шахта?
за ДТЗ и твърди връзки :cool:
Та ... имам монтирано такова на въпросното захранване за задвижките.
Шахтата НЕ Е водомерна! Къде си видял водомери на снимките?
"Никаквото" IP го "видя" хидразин. Та ти напълни устата с плюнка като пожарна с вода :lol:
Спри се, човек! Моля те! Виждам, че изобщо не те интересува темата. За теб единственото важно е, че ти се е отворила някаква възможност да се изплюеш не просто на земята. И все пак - спри се!

Тема "Малка соларна система за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: