Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Димитър Димов - специалист
Всички тези въпроси ги задай на този който ти е казал да се обърнеш към общината.Ако аз имах в двора нещо което ми пречи,на момента го премахвах без да ме интересува мнението на община,парламент и министерски съвет.Все пак по документи двора е мой.
Mitashki_MM - специалист
съб яну 06, 2024 3:20 pmbalki1 написа:
Съгласен съм, то няма вид и функцията на дувар и събарянето не би нарушавало никакви интереси. И все пак дали не може да мине за общински ангажимент :?
Абе в интерес на истината ако двора ви е общинска собственост тогава май имаше и такава възможност. Ако парцела си е ваш - и проблемите в него са си за ваша сметка.
chapara - майстор
Ха, ха, само хумусния слой от 50см. е твой! На долу е държавно. Също и дървета не можеш да премахваш самоволно.
шоп - майстор
съб яну 06, 2024 1:27 pmbalki1 написа:
Казаха ми, че със заявление към общината можело те да си го извозят. Какъв е реда?
Направо да ви платят, че Ви чистат и извозват боклука не искате ли? :x
Mitashki_MM - специалист
съб яну 06, 2024 4:59 pmшоп написа:
съб яну 06, 2024 1:27 pmbalki1 написа:
Казаха ми, че със заявление към общината можело те да си го извозят. Какъв е реда?
Направо да ви платят, че Ви чистат и извозват боклука не искате ли? :x
На някой места е така - майка ми живее в кооперация, където живущите притежават само и.ч. от сградата но парцела е общинска собственост. Преди няколко години общината им павира вътрешното дворче а те не платиха 1ст за цялата работа, което и аз мисля, че не е съвсем редно ама това беше ситуацията.
kr1100 - майстор
съб яну 06, 2024 12:25 pmMitashki_MM написа:
Иди потърси в общината дали на текущата скица на парцела го има въобще описан тоя стар дувар. Ако не - направо си действайте щом имаге съгласие съкооператорите.
Общината е навън от двора на кооперацията.
багера да дойде. И познай кога общината ще се занимава със събаряне в двор на кооперация ????
iliya_i - майстор
съб яну 06, 2024 7:17 pmkr1100 написа:
Общината е навън от двора на кооперацията.
багера да дойде. И познай кога общината ще се занимава със събаряне в двор на кооперация ????
От написаното във въпроса не се разбра, дали кооперацията е собственик на тази земя или е с право на строеж на държавна/общинска земя.
Той и питащия не го е написал.
А дали го знае?
kr1100 - майстор
нед яну 07, 2024 9:24 amiliya_i написа:
съб яну 06, 2024 7:17 pmkr1100 написа:
Общината е навън от двора на кооперацията.
багера да дойде. И познай кога общината ще се занимава със събаряне в двор на кооперация ????
От написаното във въпроса не се разбра, дали кооперацията е собственик на тази земя или е с право на строеж на държавна/общинска земя.
Той и питащия не го е написал.
А дали го знае?
Ами де да знам ? Има кооперации със собствен двор и ограден, там общината няма право да пипа.
hidrazin - майстор
Спокойно събаряй. Един "бизнесмен" купи имот в който има къща обявена за паметник на културата.
Събори я за една събота и неделя барабар с дуварите. Сега там ще строи магазини.
:partyman:
Киррил - специалист
съб яну 06, 2024 1:27 pmbalki1 написа:
До половината от него е залепена стена на гаражи................
Я кажи, ако се махне този "дувар", гаражите от другата и страна ще останат ли без стена?
Май в това се крие разковничето?
Не съм чувал до сега някой да пита как да се премахне ограда, намираща се в неговият си имот.

Тема "Премахване на стар дувар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: