Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, имам въпрос :?:
Какъв е реда да бъде премахнат стар дувар, който е в пределите на двора на кооперация. Висок е между метър и два метра, от старите червени тухли и камъни, полусъборен е.
Интересува ме как законно може да бъде изпълнено - заявление до общината ли се пуска, как се доказва, че е част от кооперацията и т.н. В кооперацията има съгласие, че е излишен, защото просто заема място за паркиране, отделно мръсотията и угрозата да падне сам.
chapara - майстор
Дувар без предназначение не съм виждал :?
Mitashki_MM - специалист
Иди потърси в общината дали на текущата скица на парцела го има въобще описан тоя стар дувар. Ако не - направо си действайте щом имаге съгласие съкооператорите.
пишман_майстор - майстор
Предполагам е бил ограден даден парцел ( и после обединен с друг) и така дувара се "оказва" в средатат на имота :)
Събаряйте без проблем , вече отдавна не изпълнява предназначението си...
съб яну 06, 2024 12:08 pmchapara написа:
Дувар без предназначение не съм виждал :?
До половината от него е залепена стена на гаражи, но самия стар дувар е полусъборен, макар и дебел сам се събаря от дъждовете. По-скоро между половин метър и метър и половина е висок, варира защото се е пръснал по земята.
Mitashki_MM написа:
Иди потърси в общината дали на текущата скица на парцела го има въобще описан тоя стар дувар. Ако не - направо си действайте щом имате съгласие съкооператорите.
На скицата не е обозначен.
Казаха ми, че със заявление към общината можело те да си го извозят. Какъв е реда?
Димитър Димов - специалист
Бутате,изхвърляте.Попитат ли ви къде е,казвате че сам е паднал.
Mitashki_MM - специалист
В по-старите кооперации е имало 100 неща из дворовете - навеси за каруци и файтони, складове за дърва и въглища, кокошарници, зайчарници и пр. Болшинството от тия неща са се правили без планове и разрешителни просто по устно съгласие на живущите, съответно се премахват пак така.

Балки - щом го няма в скицата нямаш ангажименти към общината. Ако те имат служба дето ти предлагат да свършат работата - пазариш се с тях за цена, срокове и детайли, питаш си и частници за същото и си избираш с кой да действаш.
съб яну 06, 2024 1:57 pmДимитър Димов написа:
Бутате,изхвърляте.Попитат ли ви къде е,казвате че сам е паднал.
На 200 м от центъра на Стара Загора е. Някак си ми се иска да не си прося някоя глоба. А и ми казаха, че не аз, ами от Общината могат да го изхвърлят (би ми спестило и работа и пари), но не знам къде кой да попитам :?:
съб яну 06, 2024 2:51 pmMitashki_MM написа:
Балки - щом го няма в скицата нямаш ангажименти към общината. Ако те имат служба дето ти предлагат да свършат работата - пазариш се с тях за цена, срокове и детайли, питаш си и частници за същото и си избираш с кой да действаш.
Съгласен съм, то няма вид и функцията на дувар и събарянето не би нарушавало никакви интереси. И все пак дали не може да мине за общински ангажимент :?
zz_stefanov - майстор
Направете си от него барбекю в единият ъгъл. :)

Тема "Премахване на стар дувар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: