Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Andri01 - майстор
:lol: :lol: Едно нИщо цъфна и осра и тази тема.!
Последна промяна от Andri01 на нед яну 21, 2024 10:26 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
нед яну 21, 2024 7:42 pmstefko047 написа:
..Да разбрах много добре това което казваш .Аз съм набавил някои елементи само скара и вратички нямам май трябва пообиколя пунктовете за старо желязо.Но се надявах за някой който го е правил да ми помогне с първите крачки.Но и за това мнение благодаря. :)
Мога да ти подаря силикатно въже и плат, но мисията ти е обречена. При нафтово гориво температурата в камерата не е висока , както и в тръбите след печката, но при дърва е много висока - виждал ли си червено светене на бурия след печка на дърва ? Не знам дали ламарината и изолацията от тухли на нафтовата печка ще издържи на тази при горене на дърва.
При дърва изолацията е поне 4-5 см дебела керамика и цялата печка тежи адски много в сравнение с нафтова
Последна промяна от kr1100 на пон яну 22, 2024 2:33 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
нед яну 21, 2024 8:46 pmB0bi написа:
Имам и мога дам, на когото му трябва. От младостта на баща ми остана едно азбестово одеало. Ти от толкова скоро ли си пожарникар?
Никой уважаващ се пожарникар не би рискувал с азбестово одеало - 450 гр и конец,разпад. Има силикатни материали от гнилия запад много отдавана. У нас с европрисъединяването всякакви азбестови изделя са забранени.
Ако не знаеш азбеста е карцерогенен - т.е. предразполагащ към рак и белодробни подобни заболявания.
Отърви се от тези материали и не ги пипай с голи ръце и без маска. Но живота си е твой.
Офф много приятели и познати рано си отидоха от тази болест и от ТЕЦ а и от завода и Пристанищата / феродови ленти със азбест и азбестосъдържащи уплътнителни материали и набивки /.
Последна промяна от kr1100 на пон яну 22, 2024 2:33 pm, променено общо 1 път.
нед яну 21, 2024 10:21 pmAndri01 написа:
:lol: :lol: Едно нИщо цъфна и осра и тази тема.!
Оооо, попай!!! Само това храни язвата ти, А?!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон яну 22, 2024 9:43 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Трифонов на квадрат, спри се Бе, досаден си, на всяка манджа .... морска сол. Вярно ще излезеш див Козел, на никой не си интересен, comprendes!! Фани нещо гаджурия, като другите😉
Виждам, не ти понася раната.
Справка- бобевото*.

- нарицателни, прилагателни и епитети от речника на споменатото.
hidrazin - майстор
нед яну 21, 2024 10:12 pmkr1100 написа:
Дръжки - откъде ??
Масово са на до макс 300гр и надолу. И клингерит е понятие от преди 90 те г за запада - там е Клингерсил и прочее - безазбестов

ПОН Б - 450 гр, ПМБ 40- гр Ц , ама няма - азбестосъдържащи, дори няма и Югоазбест вече отдавна.
Прав си да го ева... Даже не знам що изпрасках тоя клингерит. :? Вероятно първосигнално... :-D
Хем по-миналата година купувах високотемпературна вата RT1200 - клас 1260 oC с дебелина 25мм.
Е, то не е много високотемпературно де ама за външна изолация бива.
(Понякога се налага да гоня 2500+ градуса. Рядко, но се налага. Малко "неща" издържат на тези температури...)
Сега гледам има някакъв силикатен картон дето като го намокриш се бил формувал добре и държи до към 1100оС
Не съм работил и барал такъв.
:partyman:
stefko047 - специалист
[quote=hidrazin post_id=1153648 time=1705950891 user_id=16956]
[quote=kr1100 post_id=1153517 time=1705867927 user_id=83243]
Дръжки - откъде ??
Масово са на до макс 300гр и надолу. И клингерит е понятие от преди 90 те г за запада - там е Клингерсил и прочее - безазбестов

ПОН Б - 450 гр, ПМБ 40- гр Ц , ама няма - азбестосъдържащи, дори няма и Югоазбест вече отдавна.[/quote]
Прав си да го ева... Даже не знам що изпрасках тоя клингерит. :? Вероятно първосигнално... :-D
Хем по-миналата година купувах високотемпературна вата RT1200 - клас 1260 oC с дебелина 25мм.
Е, то не е много високотемпературно де ама за външна изолация бива.
(Понякога се налага да гоня 2500+ градуса. Рядко, но се налага. Малко "неща" издържат на тези температури...)
Сега гледам има някакъв силикатен картон дето като го намокриш се бил формувал добре и държи до към 1100оС
Не съм работил и барал такъв.
:partyman:
[/quote]

:) Голямо благодаря на всички които ми помогнаха за да може начинанието ми да започне пък какво ще стане ще видим може и снимки да поставя в форума още един път благодаря. :)

Тема "реконструкция на печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: