• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
chapara - майстор
Ааа, писали сме едновременно.
И аз не съм търговец, просто знаещ изпълнител, който за над 45 год. стаж няма и една рекламация.
hidrazin - майстор
Ми що тогава си се праснал е Майстор МИНУС ? :cool:
:partyman:
chapara - майстор
ср апр 24, 2024 10:13 pmhidrazin написа:
Ми що тогава си се праснал е Майстор МИНУС ? :cool:
:partyman:
Кой ме е праснал не знам, стр.инж. съм ,обяснявал съм, технологии, но по стечение предпочитах да работя това, удоволствието е неимоверно.
hidrazin - майстор
ср апр 24, 2024 11:49 pmchapara написа:
Кой ме е праснал не знам, ...
Че аз ли да съм те праснал в Майстор Минус бре? :-D
ЦЪЪЪК
Даже си и ЧЛЕН... :shock:
:partyman:
P.S. Алоооо... Това си беше бъзик. Случайно попаднах на тоя линк и ме напуши... :-D
Нямаше как да те пропусна.
ср апр 24, 2024 9:37 pmhidrazin написа:
Гледайки колко добре е изпердашен бетонът и кучешките лапи - през оная ви е външния вид на бетона.
Пък и нали е пътека? Така или иначе ще се "омаже" с времето - в добрия смисъл на думата.
Па може и някога да решите да го налепите с камък... :?
Ами...толкова сме могли, както не веднъж казах - за пръв път го правим. Наехме миналата година фирма, за която едва се вредихме. При 1200лв на ден разход за труд и материал. За месец ни измазаха къщата вътре (стени и под) като подовата замазка е цялата нацепена и с топчета от излизалия въздух.
ВиК-то, което правиха майсторите докато ме нямаше в страната направи четири теча и сега 1/4 от кухня за доста хиляди левове чака да се освободи фирмата за ремонт. Тече и зад плочките в банята. Текоха и връзки под мивката в кухнята, но ги хванахме навреме. Оказа се, че не са оставили спирателен кран за водата в къщата и се разчита само на този в шахтата (затова и ще мислим безумия с поставяне на уличен кран край къщата, друго не ни хрумва все още).
Ел-а и интернет кабелите се оказа, че кабелите са в кутии осуквани, лан-а не е в гофри и каналите за кабелите са се копали с къртач, като са съборили четвърт от една стена. Това е лицензирана фирма, с договори и всичко сключено както уж си му е реда. Не са от неизвестните братя, които не ти дават документ и всеки ден идват различни.
Уж имаше човек да следи и приема работата, но... :)

След тези случа решихме от там насетне да довършваме сами, а за което изобщо нищо не знаем - само за него да търсим специалисти. Пък дори и станало грозно, поне ще сме си го направили ние.

Иначе да, ще търся хора за полагане на силиконова мазилка, може би лепене на камъни и гранитогреси по веранди и цокъл (не съм го мерил още, но трябва да е към 120 квадрата някъде), изработка на порти. За коването на ламперия все още не съм решил.

Кучешките лапи, които се споменават често са от минаването на кучето два дни след като бе положен бетона, до тогава стоя вързано. Само от кал са. :)
  • 1
  • 2

Тема "Прясно излят бетон (пътека) и последващ дъжд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: