• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kr1100 - майстор
пон юни 03, 2024 9:06 amMamaMy написа:
..... Моята къща е 39'. Първия етаж е зидария с двойна тухла с превръзване и е широк 60см зид. На втория етаж зида е 15см по-тесен и е зидан двойна тухла със застъпване за да е по-лек. Дали същия вятър ще гътне нещо? Може да поразхвърля керемидите, но стените няма да мръднат. Да, но ако стане нещо не дай си Боже, няма как да издоим застрахователите. :cool:
Това 1939г ли е? Аз съм все още в 1/2 строена 1915г, другата достроена 1936/7г. Всичко е плътни тухли единички 60 см зид.Тухлите са така преплетени, че една не можеш да извадиш здрава.
За съжаление и остават и още макс. 1.5 години .
hidrazin - майстор
пон юни 03, 2024 1:39 pmmiliad написа:
Това нещо е "прекачена" тухлена фасада към основната сграда. Даже има кухина между тях за вентилиране.
Зидарията се превързва с метални елементи към сградата. Но направиш ли достатъчно голяма дупка, всичко рухва като домино.
В снимките дето съм прикачил - да. И не е само за вентилиране а и за отопление.
При някои варианти в тези двойни стени влизат и "плъзгащите се" прозорци при отваряне. Влизат между двете стени.
Заимствано от ингилизките къщи дето също нямат колони, пояси, трегери ... абе бетон. С арматура.
Можело ли е да се направи здраво? Можело е, а не като тези къщи от кибритени клечки...
Не не навсякъде при съборени тези псевдо монолитни (тухлени сгради) става дума за "прекачена" тухлена фасада.
ЦЪЪЪК
Като им гледам "масивното" строителство с тухли и ме ФаТа страх... :-D
То кирпичена къща с дървена рамка май е по-здрава от тези недоразумения.
:partyman:
P.S. Абе къде оня трол, лъжепроектанта BLUEPUPIL ???
Аз ли трябва да му върша работата?
Вместо да пише там където претендира че разбира, тръгнал да се праска там, където е напълно неграмотен.
Абе ... май и като строителен проектант е същата нула... :?
kozl - майстор
нед юни 02, 2024 1:14 pmbigdragon написа:
..........
Аз се запознах с тези пирони като разглобих няколко палета.
За мен беше мъка, а сигур има некаков чалъм :?
stefanjor - специалист
вт юни 04, 2024 7:18 amkozl написа:
... а сигур има некаков чалъм :?
Аз ги боря, като използвам такъв крик за кола.
Слагам го м/у дъските и с гайковерта го вдигам и дъските се разковават бавно и сигурно ;)
Е, след това си има още работа с козия крак и теслата, но първоначалното, грубо "разкостване" става много по- лесно.

Прикачен файл

krik.jpg
krik.jpg (18.54 KиБ) Видяна 424 пъти
hidrazin - майстор
вт юни 04, 2024 9:08 amstefanjor написа:
Аз ги боря, като използвам такъв крик за кола.
Слагам го м/у дъските и с гайковерта го вдигам и дъските се разковават бавно и сигурно ;)
Е, след това си има още работа с козия крак и теслата, но първоначалното, грубо "разкостване" става много по- лесно.
Добър подход. =D>
:partyman:
Чупят се дъските, което прави задачата трудна за решаване.
Сила все ше докараме от някъде. Получава се с подлагане върху мястото на прилагане на усилието, за да е върху по голяма площ.
За огрев няма грижи.
MamaMy - майстор
От работата ми на различни места съм придобивал палета с най-различен произход. Най-качествените бяха от Австрия от копирна хартия Канон. Плътни, иглолистни с много материал. Най-масивни бяха от медицинско оборудване, но материалите бяха гадни. Топола, ПДЧ, рехав чам с много съкове, но всичко с дебелина поне 4см и сглобки с болтове и винтове. Най-трудно се разглобяваха едни палета ковани с усукани пирони и по тях заварена тел за СО. Това няма вадене. Къса главите, но върви само напред. Канонските бяха ковани с такер и поне 3см скоби. Има една плевенска фирма която произвежда палета за цяла Европа. Правят дори с букови летви. Едно такова пале тежи поне три пъти повече от останалите. Освен, че е ковано с тези гнусните пирони има и по няколко винта Торнадо с торксови глави. Абе все едно гледате мебел. Страхотни са, но до сега най-много 3-4 да са ми припадали.
  • 1
  • 2

Тема "Какво е правил безимен майстор? Предполам - знаел е." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: