• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, обмислям вместо измазване с турбозол (тъй като ми искат луди пари) да измажа стените с каменна вата 2см с плътност 120кг/м3 залепена на топки и дюбелирана, а върху ватата мрежа и шпакловка. Какво е вашето мнение за този метод. Къщата е тухла, няма външна изолация, но ще се прави. Става въпрос за цял 3ти етаж вътре (външни и вътрешни стени 3 стаи и коридор). Аз съм хоби майстор и ще го правим с мой приятел, който със строителство се занимава, но все още не съм сигурен за този метод. Благодаря за всеки отговор!
miliad - майстор
По-добре се научи да работиш с мазилка като искаш да пестиш пари.
Тва не ми е оферта. Гурбетчия съм и нямам много свободно време в България, а искам да оправя и да се преместя на етажа възможно най бързо. Търся по бърз и лесен начин. За сега съм се спрял на метода с каменната вата и затова търся мнения, плюсове и минуси.
Нямам време тепърва да се уча да измазвам, а ми изглежда и доста по бавен начин, а както казах искам да го направя по бързо.
ivanovbg - майстор
С турбозола е най бързо.
Киррил - специалист
Няма ли да стане по-бързо и главно - лесно, ако върху каменната вата има гипсокартонени плоскости?
Последна промяна от Киррил на нед юли 07, 2024 8:40 am, променено общо 1 път.
Това е добра идея, въпроса ми е само чрез лепене ли да залепя гипсокартона
Това ще е по сложно и трудоемко. Слушайте Иванов!
chapara - майстор
нед юли 07, 2024 8:39 amImamov22 написа:
Това е добра идея, въпроса ми е само чрез лепене ли да залепя гипсокартона
С конструкция за гипсокартона и паромембрана помежду картона и ватата.
шоп - майстор
съб юли 06, 2024 7:27 pmImamov22 написа:
Здравейте, обмислям вместо измазване с турбозол (тъй като ми искат луди пари) да измажа стените с каменна вата 2см с плътност 120кг/м3 залепена на топки и дюбелирана, а върху ватата мрежа и шпакловка.
Какви са тези луди пари? Това е най-евтиното възможно нещо.
Ако си мислите, че ще можете да залепите вата, да я дюбелирате и оттгоре с мрежа и 2-3 ръце щпакловка ще е по-евтино, бързо, качествено ... МНОГО СЕ ЛЪЖЕТЕ

Ако това бе лесният, евтин и бърз начин, то всички щяха да го практикуват.

Това е бавно, скъпо, трудоемко и накрая никакъв финиш няма да докарате. Дунавски вълни.

Няма нищо по-евтино и бързо от машинна вароциментова или гипсова мазилка. Другият вариант е гипскартон. На скара ако искате изолация или лепен.
Успехи!
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешно измазване с каменна вата." | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: