Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dobrinski - специалист
Много добре се е получило. За тази ширина на машината аз бих сложил два винта по У.
digitalpr - специалист
Благодаря! Защо смяташ, че са нужни два винта по Y?
dobrinski - специалист
Възможно е да се получи усукване на портала при обработка в крайните точки на плота.
Като гледам колко алуминий си вложил предполагам, че ще обработваш метали.
digitalpr - специалист
Мислиш ли, че втори винт би предотвратил усукване на портала? Според мен това зависи от здравината на конструкцията и от разстоянието между линейните лагери, от всяка страна на портала.
Надявам се да може да обработва и алуминий, но предстои да разберем.
MrMurdjo - майстор
Два винта, с две гайки, от двете страни винаги осигуряват много по-голяма стабилност откъм посукване на портала. В това няма съмнение.
Аз и друго да питам - защо страниците (вертикалните опори) са абсолютно прави? Не ви ли е направило впечатление, че всички "купешки" рутери имат опори, които отместват хоризонталната греда на портала назад? Това не е случайно. Първо, като се сложи в сметката и теглото на шпиндела, то статичния център на тежестта идва в зоната на рамото между опорните лагери. При работа, приложната точка на усилието на инструмента, хоризонтално и вертикално, също идва в тази зона и гарантира равномерност на натоварването към линейните лагери при движение напред и назад.

П.П. Виждам, че има отместване на разположението на хоризонталната греда, но пак центърът на инструмента не попада в зоната между двата лагера.
digitalpr - специалист
Преди да се поръчат всички части, целия проект беше начертан и "раздвижен" на Solidworks. Крилата са прави, защото са достатъчно широки, за да може да се направи това отместване. Центъра на шпиндела не е в средата, но е в габаритите на страниците. Можеби ъгъла, под който съм направил снимката, лъже.
lda_has - напреднал
digitalpr дай малко информация за челния панел, търся такъв профил за плот. Интересуваме размери на профила, цена на метър, име на фирмата и дали може да се поръча, плати и достави по куриерска фирма.
digitalpr - специалист
Профила е BoschRexroth 15*120мм с растер на канала 30мм. Около 65лв/м е цената. Фирмата е БРТехника.
digitalpr - специалист
Бихте ли споделили, каква смазка е добре да се ползва за линейните лагери и СВД-тата?
dobrinski - специалист
Смаска за лагери :)

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: