Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stivemaster - майстор
Ти може да искаш Ванко, ама няма как да видиш такъв мотор,щото или такъв изобщо няма или ще струва толкова пари че тутакси ще предпочетеш серво.
Ако оборотите са 3150 под товар,то само на мотора сигурно са над 4000 !!!!Информативно - само най марковите серва ,малки мощности са на 4000 об/мин.Всички други са на 3000,2500,1500.
Uffo - специалист
Здравей отново stivi извини ме още от сега за неграмотното писане ма ето ви първия линк който срещнах
https://www.youtube.com/watch?v=MxoRBW_cymU
Може 4000 rpm баце може и мотора е стандартен NEMA 34
Поздрави :)
Uffo - специалист
lda_has и Alien радвам се, че има хора като вас които се интересуват и мислят с главите си ! =D>
MrMurdjo - майстор
Интересното е, че търсенето на MST-109 в Гугъл изкара само сайта на този производител и въпросното видео.
Но по-нататъшните спорове стават безсмислени, когато говорим за различни неща.
Ако някой има въпрос към мен, ще му отговоря. Въпрос по същество имам предвид. Но от тук нататък само ще следя темата да видя рекордни постижения.
Евентуално.

:partyman:
Бях говорил с админа на форума да отворим втора част на темата, че тази е прекалено километрична. Ако някой иска, да го направи, за мен не си струва усилието.
lda_has - напреднал
Uffo "lda_has и Alien радвам се, че има хора като вас които се интересуват и мислят с главите си ! =D>" за сведение имам 2 глави и горна и долна. Това в кръга на майтапа. Болно ми е, че от "знаещи и можещи" се окенза цялата тема и заприлича на кенеф. Да ме извинят модераторите но канчето преля. Това ми е предполагам 8-ми пост но такава наглост не съм си позволявал никога. Предлагат се решения на проблеми които са гледани само в тубата, без да са пробвани и видени на живо. Гонят се технологии като че ли се готвят за световно състезание или олимпиада. Споделят се виждания на световно известни фирми с няколко кофи медали от световни изложения. Но никой не си е направил труда да прочете името на темата, че става въпрос за гравьор, направен в мазето или гаража кой къде има място. Гонят се стандарти които не съществуват. И запомнете едно веднъж за винаги една фирма щом е излязла на световния пазар с някаква продукция тя си има сертификат за качество. Това значи, че грешката е във вас. Неправилно подбрани и неправилно експлоатирани линейни лагери, винтови двойки и прочие. Търсете вината във вас, лоша защита от прах, грешно сметнати сили на рязане, ползване на грешната смазка ............ В стремежа си да постигнете скорости като за световно пропускате хиляди подробности. Примерно, ако търсите скорост -нямате сили на рязане, затова 3D принтерите ги правят с винтови двойки. Ако търсите мощност ползвайте различни видове винтове според работата която очаквате.

Атанасов_Хасково
alien - специалист
не ставаше въпрос за гонене на стандарти
а за вечното отричане, вечните интриги...
по лесно е да няма, аз съм най, другите са тъпи, и света да свършва с върха на носа

в същност няма никаква разлика дали машината се прави от световна фирма с кофи медали, или в гараж - и в двата случая ключа за успеха е един и същ - желанието да се постигне нещо, тока през намотките на мотора се движи по един и същ начин и в световно известната фирма и в гаража, физиката и принципите са същите
ако един човек се ограничава от върха на носа си той нито ще работи в световно известна фирма нито в гаража си ще постигне нещо, развитието му спира, и най-добре ако не излиза от гаража си, поне да не се пречка на желаещите да се развиват, високопарни общи приказки колко много са грешни всички не са полезни, дори не минават за критика, поне малко градивност трябва

между другото.... тубата ми препоръча още нещо дето го няма - 3ти тест - 8900 оборота :-D
https://www.youtube.com/watch?v=G8B4MYJDpww

с моя куц драйвер се въртеше до към 6000 но дефакто нямах използваем въртящ момент след 3500
и на мен ще ми е любопитно до колко имат използваем въртящ момент
angelfilev - специалист
lda_has написа:
Uffo "lda_has и Alien радвам се, че има хора като вас които се интересуват и мислят с главите си ! =D>" за сведение имам 2 глави и горна и долна. Това в кръга на майтапа. Болно ми е, че от "знаещи и можещи" се окенза цялата тема и заприлича на кенеф. Да ме извинят модераторите но канчето преля. Това ми е предполагам 8-ми пост но такава наглост не съм си позволявал никога. Предлагат се решения на проблеми които са гледани само в тубата, без да са пробвани и видени на живо. Гонят се технологии като че ли се готвят за световно състезание или олимпиада. Споделят се виждания на световно известни фирми с няколко кофи медали от световни изложения. Но никой не си е направил труда да прочете името на темата, че става въпрос за гравьор, направен в мазето или гаража кой къде има място. Гонят се стандарти които не съществуват. И запомнете едно веднъж за винаги една фирма щом е излязла на световния пазар с някаква продукция тя си има сертификат за качество. Това значи, че грешката е във вас. Неправилно подбрани и неправилно експлоатирани линейни лагери, винтови двойки и прочие. Търсете вината във вас, лоша защита от прах, грешно сметнати сили на рязане, ползване на грешната смазка ............ В стремежа си да постигнете скорости като за световно пропускате хиляди подробности. Примерно, ако търсите скорост -нямате сили на рязане, затова 3D принтерите ги правят с винтови двойки. Ако търсите мощност ползвайте различни видове винтове според работата която очаквате.

Атанасов_Хасково
lda_has, прочетох твоето 7-мо и 8-мо мнение, но все още не вдявам за какво става дума. Надявам се като напишеш още няколко да разбера накрая. Упрекваш напълно произволно, че "никой не си е направил труда да прочете името на темата, че става въпрос за гравьор, направен в мазето или гаража кой къде има място".
Очаквам да поясниш, особено като имаш опит в "Мазето" къде точно е границата между гравьор и друга ЦПУ машина, която също може да гравира. Позволявам си в тази връзка да ти обърна внимание, че форумът не се казва "Направи си сам" както пишеш в предния си пост, а "Направи сам". Когато ти "избива канчето" и раздаваш съвети с общи и противоречиви фрази подобни грешки будят усмивка. :)

Последното ти изречение "Ако търсите мощност ползвайте различни видове винтове според работата която очаквате." не е вярно, показва небрежност. Вероятно знаеш, че винтовете не създават мощност.
stivemaster - майстор
Ба, може дори да се стигне до тролска свада,то наистина става като "дързост и красота".
Ако изобщо разбирам,какво иска да ни "светне" човека ,щото май и на него не му е ясно.
А на въпроса с използваемия въртящ момент,май ще си дойдем на думата.
tsenkov - специалист
Мисля че съм го писал вече но ще го повторя. Винаги когато ползвам даден форум за съвет или помощ предварително се запознавам с писанията по интересуващата ме тема и на базата на знанията които имам ми става ясно чий съвет е компетентен и чий не. В този форум има 5-6 човека чието мнение много ценя,с някой се познаваме, с някой не но си помагаме.Никой не може да усвои цялото знание по даден въпрос на тоя етап на науката и винаги ще има някой с повече знания и практически опит.Характера ми е близък до тоя на УФО и ако пишех това преди 10-12год. съдържанието щеше да е съвсем друго. И аз мислех че с трици мога да ловя делфини ама нееееееееееее. След десетина неуспешни опити за направа на работоспособен рутер минах на класиката и чудо- заработи. С постепенно отсяване на триците вече имам сравнително добре работещи машини. Ида Хас, има огромна разлика дали една машина я правиш за себе си , какво искаш от нея.Едно е да се хвалиш какво си направил , друго е да поработваш на нея от време на време, трето е да си вадиш хляба с нея.Първото и второто допускат всякакви компромиси,които до някъде могат да се компенсират с облекчен работен режим. Съвсем друго е да правиш машини и да ги продаваш,че и гаранций да даваш. Подхода вече е друг.Защото 2-3рекламаций могат да те съсипят. Тука върви един да го наречем сблъсък на две направления на мислещите че могат всичко и че ще заобиколят физичните и механични закони и тия дето вече сме го минали тоя път. Правил съм си опити на една и съща машина с различни двигатели, различни драйвери,различни винтове, така че ми е ясно още от началото какво ще се получи.Производителноста се вдига до 4/четири/пъти.
Всичко опира до баланса-какво искаш да постигнеш и какво можеш да си позволиш финансово за постигането му.Лично мнение по-добре направи хубава механика с калпава електроника от колкото калпава механика с хубава електроника.Най-лошото е комбинация от двете.Да направя нещо пък ще го ъпгрейтвам. Само загуба на пари и време.
Пиша тука много рядко не защото не ми е интересно а защото обикновено всеки който даде съвет ,различен от мнението на искащия съвета бива оплют, независимо че искаме да го предпазим от нашите грешки. Безплатно.Нормално просто начина на мислене.
Uffo - специалист
angelfilev написа:

Последното ти изречение "Ако търсите мощност ползвайте различни видове винтове според работата която очаквате." не е вярно, показва небрежност. Вероятно знаеш, че винтовете не създават мощност.
СВД-то и всички различни винтове имат различни стъпки (няма да споменавам точно) идеята е че при различните стъпки се получава различна редукция на въртящия момент ако имаш СВД със стъпка 10мм и такова със стъкпа 1мм с тази от един мм ще получиш 10-пъти по голяма сила при едн същ въртящ момент на мотора.
И искам да уточня факта че стъпков 1.5 Нм мотор (примерно) няма въртящ момент 1.5 Нм. С тази стойност се измерва силата на задържане на мотора границата след която той изтърва стъпка.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: