Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dobrinski - специалист
Това е доста важен момент от настройката за перпендикулярност особено за машини с дълга Х. Корекциите са в зависимост от конструкцията на гредата. Примерно аз ползвам конструктивен алуминий 60х60, чийто краища ако не са отрязани точно на 90 градуса създава този проблем с перпендикулярността. Решението е подлагане на пластини на нужното място между края на профила и "крилото".
stivemaster - майстор
Ами ще ти отговоря, че компромисна конструкция като нашите, не може да се определи като права (с перпендикулярни оси), защото всичко зависи от съпротивлението при рязане.Все пак те не са предназначени за шлайфане, на направляващи от избелен чугун и изискванията ни не може да са крайни.
С други думи, на една правоъгълна алуминиева планка, ако и измеря диагонала никога не е идеален (в зависимост от дължината и +- 0.2 - 1мм),което мен ме устройва.
От друга страна, отвор за лагер в такава планка става добре ,макар че за да постигна +0,04;+0,05;+0,06мм трябва да си поиграя с корекция на диаметъра на фрезера.
Uffo - специалист
Абе Стиви тия планки с пилата ли ги правиш (0.2-1 мм) и как може да те устройва... срамота само дето давахте мнения. Хората с машинки сковани от дъски имат по голяма точност срамота срамота ... говорите за марки как били направени незнам си какво пък вас ви мързи да си настроите машинката... някой каза че подлагал планки щото не били изрязани направо профилите има фрези бе отивате да ви ги челосат и направят на размер и сте готови. А тия алуминиеви профили с какъв клас на точност са и как са ти ги донесли няма значение, ако преди това си приложил в конструкцията начин или механизъм за настройка. Всяка една машина се настройва преди окончателното и пускате в експлоатация.
stivemaster - майстор
Кво да ти кажа,това показва само колко малък опит имаш.Ако отидеш и разгледаш металорежещ обработващ център, фирмен говорим,ще установиш че отклонението от перпендикулярност или изобщо от заложената геометрия е постоянно и променливо във времето понятие.Примерно, в момента имам възможност да се занимавам със стругов център Окума LU15М (6 осен) при който,колкото и съвършено направена да е конструкцията (контролирана повтаряемост на размера 0.01мм),всяка глава се центрова поне един път месечно и е условно права, само до момента на пускане след центроване.Говорим за кривини - двата ножа показват X0Z0, а върховете на пластините се разминават с 0.5мм - радиално изместване на главите от натоварване или удар.Преди центроване обикновено - 0.5-0.8мм (при ф450 на главата) отклонение от перпендикулярност спрямо Z.И говорим за машина, която прави отговорни детайли за Атлас Копко,РолсРойс и т.н и минават качествен контрол на 100%.Така че не бързай да скачаш,преди да си погледнал надолу !
digitalpr - специалист
Uffo, ти до къде стигна с твоята машина?
Uffo - специалист
Моята мина на поцинковане сглобил съм портала и чака масата сега се захванах да си направя 2 метални шкафа за тезгях където да я сложа ще кача снимки тази седмица до къде съм и как изглежда
Uffo - специалист
от направи сам cnc router отиваме на обработващ център отново забележки за опита се правят и отново злобни коментари на хора които разбрали не разбрали какво им се казва и с този си пост отново потвърди това което ти написах в предния пак давате примери с машини на водещи производители а не на такива направени от вас думата ми беше че с малко повече желание (и акъл разбира се) и твоята машинка може да стане точна до стотна ама карай етбе те устройва + - 1мм. Пък за ножовете с пластини дето се разминавали, щом се разминават значи сте ги изкарали извън работните им характеристики. Много съм ги виждал стругари фрезисти носиш им едно железо казваш им какво е той те успокоява че ще стане и го подкарват се едно ще обработват арматурно желязо и оп ножа фръкнаааа...
stivemaster - майстор
Значи извън работните характеристики а ? Бате ,абер нямаш за кво ти говоря,вервай ми !
А дали моята прави отклонение в размера, при обработката на дуралуминий и дали е 1мм винаги и дали мога да докарам една бройка до 0.01мм това е съвсем друга работа. разбира се.
Пак ти пиша (съвсем добронамерено без злоба) огледай се, ослушай се и тогава премини !!!Пиша ти за стругов център за сравнение и за да се освестиш,защото явно твоето ниво е такова, че морето ти е до колене.
Още нещо, за повишаване на общата ти култура - споменатия център Окума 15LU M струва 200 000E, а и наче на ХААС са по 100 000Е има и по 50 000Е.Те обаче имат ТОЧНОСТ НА ПОЗИЦИОНИРАНЕ 0.02мм (е разбира се крият тези си недостатъци,но по цената ще ги познаете). С такава машина, знаеш ли как се прави повторемост 0.01мм - ами не се прави.
Е, какво да приема, че ти явно си изпреварил тази фирма лидер на европейския пазар и позиционираш до стотна или че те имат достойнството поне да го признават, пък ти не ? Ама ти може и още да не знаеш и да се надяваш ?
Не ми отговаряй !
Последна промяна от stivemaster на пон окт 24, 2016 12:27 am, променено общо 1 път.
Uffo - специалист
не ми се спори с развалени грамофони "БАТЕ" !
stivemaster - майстор
Е нормално е, като не се чувстваш подготвен да отстъпиш. Споко, прощавам ти,ти просто не знаеш какво пишеш.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: