Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
vlassev - специалист
Здравейте взех си 1,5 кВ. асинхронен шпиндел с управление.
Въпроса ми е възможно ли е да го пускам и спирам от MACH3 , както правих до сега с четковия KRESS (управлявах едно реле от драйвера на принтерския порт).
Та, ако заменя релето с 3-фазен контактор който е свързан между мотора и честотното му управление, дали ще се получи или има опастност да изпуша управлемието?

Иначе работя по този въпрос, но не ми остава много свободно време:
http://royaumedeole.fr/informatique/plu ... nyang-vfd/
tsenkov - специалист
Възможно е.
Инверторния шпиндел /или поне тия които ползвам/ могат да се управляват така:
- чрез ключе и потенциометър'
-чрез реле и потенциометър ,
-чрез напрежение 0 - 10 волта при което можеш да управляваш оборотите програмно.Ако контролера ти има тая опция.
Твоя случай е втория имаш готово реле. То ще пуска и спира шпиндела. Оборотите ще ги задаваш чрез потенциометъра.
Тия схеми са нарисувани в упътването за употреба/мануала/,трябва да го прочетеш малко по-задълбочено...Би трябвало да можеш да се справиш.
И сега идва най-гадната част-настройката. Около 400 параметъра от които 20-30 са важни. Тоест да му кажеш какво и от къде да чете,минимални и максимални обороти,как да се ускорява и да спира,какъв двигател е свързан и така нататък....
mika - специалист
пон авг 27, 2018 6:58 pmvlassev написа:
Та, ако заменя релето с 3-фазен контактор който е свързан между мотора и честотното му управление, дали ще се получи или има опастност да изпуша управлемието?

Не, не трябва да се поставя контактор на изхода на честотен инвертор за управление на двигател.
При някои обстоятелства може да се постави контактор на изхода, управляван от реле за безопасност, но това е друго.

HUANYANG VFD MANUAL:
*Do not install any contactor and other components of capacitor or varistor on the output side of
the inverter. Otherwise it will cause malfunctions and damages of components of the inverter.
*Do not install any switch component like air circuit breaker or contactor at the output of the
inverter. If any of such components must be installed because of the requirements of process and
others, it must be ensured that the inverter has no output when the switch acts. In addition, it is
forbidden to install any capacitor for improvement of power factor or any varistor against thunder
at the output. Otherwise it will cause malfunctions, tripping protection and damages of
components of the inverter.
Balabanov - специалист
Лошото на 1500W шпиндел е че повечето са с цанги ER11 демек най-голямата е 7мм и не хващаш дърводелските инструменти които са Ф 8мм. а това си е проблем.
vlassev - специалист
пет сеп 07, 2018 9:31 amBalabanov написа:
Лошото на 1500W шпиндел е че повечето са с цанги ER11 демек най-голямата е 7мм и не хващаш дърводелските инструменти които са Ф 8мм. а това си е проблем.
Да, трябва да се внимава какво се поръчва и да се проверява на място като се получи пратката.
На мен ми изпратиха с ER11, но го върнах и за компенсация с новия шпиндел получих алуминиев държач.
Здравейте, дали тази евтина машинка https://www.aliexpress.com/store/produc ... 4723aL9raj , или подобна евтина такава може да се ползва за гравиране на малки печатни платки като на този клип, Благодаря Ви за евентуалните насоки, ще се ползва само за платки.
Lisko - майстор
Защо да не може? Само си виж какъв размер ще ти е достатъчен. Мойта е досущ като тази от линка, само че малко по-голяма. За съжаление с фрезата не съм си играл още - само с лазера, а той за твоите цели не става.
cvettomirr - специалист
Да питам относно закрепването с вакум на детайли, има ли начин да се направи /трябват ми 4 лапи/ и какво е нужно.
CappY - специалист
Здравейте, какво ползвате като антифриз в охладителната течност? Има доста противоречиви мнения за антифриза от кола (бил отровен, причинявал корозия), някой казват да се ползва пропилен гликол - като по-безопасен. Някой слагат чист спирт от аптеката?
Не знам дали тук му е мястото, но имам следният въпрос относно хоби CNC рутер Китайски 3040. В процес на работа точката определена за начална се измества по всички оси, независимо колко големи детайли залагам за обработка с около 2 мм.Механиката е 100% изправна и смазана.Моторите работят безотказно.
Рутера работеше до вчера безотказно ,без всякакви забележки.пусках различни изделия но проблема остава.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: