Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Uffo - специалист
С последното което написах би трябвало да става ясно че не ми се спори и че отстъпвам. И по вярвай ми много добре знам какво пиша.
Само един прощава !
stivemaster - майстор
:-D Е както кажеш,смятай как ще си потресен тогава, като разбереш какво всъщност си се питвал да кажеш.Щото тва с "извън работните характеристики" беше опит да кажеш нещо ама ... греда.
И слез малко от облаците(теорията) и отиди се подкови за такива спорове - примерно обиколи няколко центъра ,даречем тук във Варна за хубави вземат Декел или Декел-Махо или още по добри Декел-Мори и питай - при ф200 дали дава по малко от 0.02мм елипса,ако е по малко дай ми адреса на фирмата.Това при точност на позициониране - 0.01мм. Аз имам наблюдения отблизо върху 3 такива, Декел-Махо и не могат да се похвалят с това - от 0.02мм до 0.05мм.Забележка ! Собственика, не е паднал от луната и може да си разстъргва шпинделите или да регулира захвата на инструмента ако отпусне и въпреки това се налага компенсация на елипсата,която помага невинаги.
След около месец, ще докарат тук в една фирма,чисто нов 5 осен Окума, за около 500 000Е (самолет :-D ) и за известно време може би ще бъде съвсем точен.Като го видя ще коментирам,засега това е истината.

Това пак само за информация, че ме дразниш,няма нужда да ми отговаряш !
Uffo - специалист
пич ти незнаеш изобщо аз какво исках да ти кажа с това извън работни характеристики ти продължаваш да ми спориш и да ми се правиш тука на незнам си кво да много ги разбиращ работите евалата ае стига толкова че ми писна ..
besriworld - помощник
Uffo не се пали след като направиш машината , като понатрупаш малко опит след време сам ще разбереш какви глупости си написал по назаде в темата .
Ще разбереш ,че ехорорските винтове са пълни боклуци и че продава китайски реплики на TBI motion . Бранша металообработващи машини в икономичния вариант се свързва с висока маса чугун или епокси гранит ролкови тънкетни направляващи поне C3 шлифован винт с двойна гайка , хубав шпиндел и серво задвижване . И на кратко точности за 3-4к лв няма да постигнеш . Тая сума като я умножиш по 4 или 5 пазарувайки от чужбина да кажем че е възможно да направиш нещо . Поздрави и нищо лично !
stivemaster - майстор
Винтовете на Иван едно на ръка,а гайките да не ги обсъждаме изобщо.Интересното обаче е че там където негови отворени лагери ф20 издържаха само 5 месеца,поръчах Hiwin за да ги подменя ,но те пък не изкараха и цял месец !
Така че май Бош-Рексрот ако трябва да ги отличим най читави ще излязат.
dobrinski - специалист
Надявам се смазвате лагерите преди монтаж.
stivemaster - майстор
Мажа ги бе, мажа ги и не само преди монтаж ,но истината е централно мазане по налягане с контролер и помпа.Е такава помпа примерно и елементарен такъв контролер.Щото намалее ли налягането вътре в лагера или гайката, какъвто и да е щита му и чистача, вътре влизат мръсотии и прах и край.А ако няма място вътре, просто нищо не може да влезе.Централното мазане,всеки ден напомпва, само колкото да "изплюе" леко от всички смазвани точки и толкова. М16 е 3лв/л, така че не е толкова преразход.Даже ако не е с грес, а с М16 може и по няколко пъти на ден.
Filomatis - специалист
Комбинацията от такива дозатори https://ru.aliexpress.com/item/Brass-oi ... 0.0.dRIgem и такава помпаhttps://ru.aliexpress.com/item/2L-2-Lit ... 0.0.dRIgem е по-добра идея.Има дозатори,които пускат различен обем масло,ако примерно за гайката е необходимо повече,отколкото за танкетките.
stivemaster - майстор
=D> Филоматис кефиш пич, точно такива не бях виждал, ама са супер за тая работа .Ето един пост на информиран човек, колко може да допринесе .Само за справка - една система за централно мазане на плазма ,с 5 танкети и една гайка е около 3800$,просто защото дори не се предлага като отделна система ,а само като екстра към машина.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: