Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Balabanov - специалист
Точноста зависи от конструкцията на машината останалото е въпрос на настройки.
Давам пример:
Машинка със стъпков мотор с 200 стъпки за един оборот вързан директно към винт с 5мм стъпка дава точност от 5/200=0,025мм или 25 микрона по-точна може да стане само ако се направи с някакво предавателно число между винта и мотора.
brum - майстор
Ясно. А за spindle мотора - там не трябва ли някакво управление според мотора. Примерно за да може да му се регулира мощността/оборотите или няма много смисъл в тая работа и винаги се работи на максимална мощност?

Опитвам се да преценя дали ми е необходим конторлера който върви със самия рутер или с абсолютно същият успех мога да ползвам всеки контролер предвиден за тези цели.

Информативно да попитам - хората които си правят сами рутера как преценят труда който влагат (нещо като човеко-часове) и ориентировъчно колко пари инвестират за частите? Опитвам се да направя равносметка как ще изглеждат нещата ако тръгна сам да си го правя.

P.S. UC-100-то е 97 евро с доставката (пристига в рамките на седмица). Като гледам мога да напазаря всичко и в рамките на седмица да мога да експериментирам с рутера. Остава да разбера дали този рутер е правилният за мен :) .
vlassev - специалист
Здравейте, остана ми малко време да подовърша поредния прототип =D> .
Използвах стар ангренажен ремък за кабеложодещи и се получи перфектно.
Може да е описано в някой по-стар пост за което се извинявам предварително ако се повтарям!
ето снимки:

Прикачен файл

2014-09-10 16.10.48.jpg
2014-09-10 16.10.48.jpg (90.5 KиБ) Видяна 3513 пъти

Прикачен файл

2014-09-10 16.10.21.jpg
2014-09-10 16.10.21.jpg (54.64 KиБ) Видяна 3513 пъти

Прикачен файл

2014-09-10 16.10.10.jpg
2014-09-10 16.10.10.jpg (48.49 KиБ) Видяна 3513 пъти
MrMurdjo - майстор
nunep написа:
Здрасти brum,

за управление на LPT от USB няма проблеми. Ако ще се управлява с MACH3 трябва ти това:
http://www.ebay.com/itm/CNC-USB-CONTROL ... 2a437d337d

иначе е пълно в нета и с други USB контролери и програми за тях.
Относно машината ..... на мен лично не ми харесва че е с тънки направляващи и без опори.
Поздрави!
Това ми се струва пълна измама.
Мах3 изисква контрол в реално време на порта, всичко останало не е истина.

Не че няма, има за УСБ, има и с мрежов интерфейс, Smoothstepper май им беше марката. Те си вървят с програмни плъг-ини, написани специално за съгласуване с Мах3 и пренасочване на работата кум към тях.
Не е невъзможно китайците да са ги изкопирали, но задължително трябва да има и софтуерните плъг-ини с тях.
На старо доста евтино все още може да се намерят Пентиум 4 компютри с паралелен изход. Все още има и PCI платки за принтерски порт, който може да стане втори, ако има вграден.

П.П. Сега видях, че там се споменава плъг-ин. Вероятно е копие. Но от каквото съм чел, хората предпочитат варианта мрежов към паралелен. С УСБ все се оплакваха от проблеми. Най-вече от слабата шумозащитеност на УСБ интерфейса в условията на работа с такава машина, където има силни обратни индукции.
brum - майстор
Я дай пример за мрежов интерфейс, че и то е толкова удобно колкото USB-то. Не мога да го открия така, а ще ми е интересно да разуча предимствата на двата варианта.

Иначе USB към LPT-то не е китайско. Произвежда го и го продава компания която е в Унгария. Сайта им е http://cncdrive.com .

Но като подсетихте за други опции - няма ли да е най-лесно и евтино с PCMCIA LPT карта? PCMCIA-то е стандартно за лаптопите, ценит са в пъти по-ниски. Дори и да си го вземеш директно от България.
MrMurdjo - майстор
http://www.warp9td.com/
SmoothStepper - там има и бутон за поръчка и може да се видят цените. Предимството на етернет интерфейса освен по-добрата шумоустойчивост, е че няма нужда от нов УСБ драйвер за разпознаване и работа с устройството, а ползва вградената мрежова функционалност на ОС.

PCMCIA би трябвало да работи на теория, но не съм пробвал.
dobrev - специалист
brum написа:
Информативно да попитам - хората които си правят сами рутера как преценят труда който влагат (нещо като човеко-часове) и ориентировъчно колко пари инвестират за частите? Опитвам се да направя равносметка как ще изглеждат нещата ако тръгна сам да си го правя.
Цена на частите. Трудът и четенето за натрупване на необходимите знания за направата и работата с рутера са безценни!

Прикачен файл

цена.JPG
цена.JPG (80.6 KиБ) Видяна 3425 пъти
dobrev - специалист
Частите от таблицата във вид на CNC рутер:

Прикачен файл

27012013598.jpg
4i4kotrevi4ko - специалист
dobrev, в София ли живее рутера?
lda_has - напреднал
Колега dobrev мога ли да си позволя един конкретен въпрос??
Тъй като още нямам шпиндел и ми е трудно да преценя разстоянието от работния плот до оста Z в долно положение се чудя дали предвиденото от мен разстояние от 60 мм. ще ми бъде достатъчно?
Надявам се на отговор и евентуално на съвет.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: