Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
alien - специалист
57BYGH115-003 му дават 9мН индуктивност, което е още повече от 6.8.... наистина странно...
от друга страна пък 500 оборота с 5мм стъпка на винта са пак 2500 мм/мин
digitalpr - специалист
Не, не е повече. Погледни напрежението. И за двата мотора (които съм убеден че са един и същи мотор) дават данните както 4.8V, 6.8mH, така и 6.3V, 9mH по различните сайтове. Скоростта с която тока може да се мени през намотката е dI/dt = V/L = 4.8/6.8 = 6.3/9. Това на практика е един и същи параметър, взет в различен участък на характеристиката. Даже в линка от ebay от който съм купил моторите са дадени като 6.3V, 9mH.

Да, 500rpm винаги ще са 2500мм/мин при стъпка 5. Учудващо tsenkov успява да ги върти на 700rpm.
alien - специалист
не мисля. напрежението с което смяташ ди/дт не е моментото напрежение, а максималното което може да достигне при 3А ток
виж и съпротивлението на намотките - 1.6 и 2.1 ома
това са по скоро две напълно различни намотки
4,8/3=1,6 ома за единия мотор
6.3/3=2.1 ома за другия мотор

това е установено напрежение/ток след дълго време
моментното ди/дт се смята преди достигане на установеното

edit: сега видях че си редактирал - не вярвай какво пишат в ибей - 90% от продавачите са или технически неграмотни или напълно неграмотни, за тях всичко е "парче железо", преписват грешно, копират някакви данни от някъде си, получават нова стока с различни данни, ползват старата обява, и още куп малоумия, винаги проверявам защото винаги имат грешки
tsenkov - специалист
По принцип пиша много рядко.Провокира ме това че с почти еднакви компоненти постигаме различни и то много различни резултати. В темата се включиха и двама които много уважавам и чието мнение ценя.Има някакъв голям проблем но така дистанционно ми е трудно да го определя.Съдейки от споделеното си грамотен/в някой отношения знаеш повече от мен/ и си в състояние да извършиш елементарните настройки и да го свържеш правилно.Затова елиминирам грешно свързване и грешни настройки в Мача. Остават екзотики които са ми се случвали-сгрешени надписи на ключетата,обърнати такива.Срам ме е да си призная но един такъв драйвер от популярна БГ фирма не успях да го накарам да работи както искам.Никой надпис не отговаряше на предназначението си.
За мен търсенето на проблема би следвало да продължи в две посоки:
-Проверка на механиката за затягания,монтаж и регулировка на лагерите.
-проверка монтажа на гайката на СВД то и лекото и въртене. Мисля че трябва да разконтриш и ги и пробвай с луфт в лагерите.Отпусни леко гайката, нека да е леко свободна и виж какво ще стане.
-опитай да настроиш Степ/за оборот чрез Сетинг авто настоика, това би трябвало да елиминира евентуална грешка.
-В Мотор тунинга долу в дясно има два малки квадрата-в тях поставям 5 5. опитай така.
- и последния тест но вече през октомври да сменим драйвера и двигателя с мой и да видим какво ще стане.
Ако нищо от това не помогне бих се насочил към компютъра или по вероятно както писах по горе твойте китайци лъжат повече от мойте.При пуснати 30 тина машини - 2+1 ;3осни и една 4 осна машини не ми се е случвало такова нещо.
alien - специалист
моите не ги бях смятал щото при високи обороти има много загуби които няма как да ги вкарам в сметките
ама с тез магии сега ме накарахте да смятам :-D
ако приемем за критично спадане на средния ток под 1.5А
при 36 волта захранване ги изкарвам към 400 оборота за 9мН и 530 оборота за 6.8мН
за среден ток 1А съответно - 600 оборота за 9мН и 795 за 6.8мН
(пренебрегнал съм загуби като съпротивление на намотките и падове в драйверите които никак не са малки)
така че колкото и да се изтисква, колкото и леко да работи механиката - тук някъде са възможностите за надеждна работа, нагоре бързо ще се влошава
digitalpr - специалист
Както знаете, поради все още нерешените проблеми със СВД-то по Z, нямам напълно сглобена машина, но тестовете ги провеждам със X. Проверил съм механиката, върви много гладко, без заклинвания или утежняване на движението по цялата дължина на винта и съм сигурен, че лимита на моторите не идва от там. Auto tuning-a на мотора не постига нищо повече. Пуснах и driver test-a, даде excellent.
Скоростта всъщност не е ниска, прилична е мисля. Дълбая не заради самата скорост като такава, а по-скоро от любопитство, защо идентични устройства се държат толкова различно.
alien написа:
...ако приемем за критично спадане на средния ток под 1.5А
при 36 волта захранване ги изкарвам към 400 оборота за 9мН и 530 оборота за 6.8мН
за среден ток 1А съответно - 600 оборота за 9мН и 795 за 6.8мН
Би ли пояснил сметките, които си направил?
PhD - специалист
Здравейте колеги, може ли да ме насочите към някой сайт или магазин(София, Пловдив) от където да си купя следните неща:
- линеен лагер 16мм;
- направляваща за линейния лагер S16 - трябват ми 2 броя по 1200мм и 2 броя по 600мм;
- конзолна опора за ос пак за 16мм направляваща.
П.С. По възможност цени по ниски от ексорор :)
Поздрави!
tsenkov - специалист
Няма да намериш. Под тия цени са вече подарък.
digitalpr - специалист
Всъщност да, няма да намериш най-вериятно. Наскоро търсих. По-евтини са само от Китай, ако ти се занимава.
digitalpr - специалист
Да се похваля, Z движението, което беше проблемно е сглобено и върви. В крайна сметка винта се оказа прав, шийките много криви (с около 17 стотни биеше всяка). Стругаря намали диаметъра на шийките и наби втулки върху тях. За целта си изработи цанга с която да захване винта, защото центалните отвори в двата края бяха неконцентрични с винта и не можеха да се използват. Ето снимка на сглобената вече машина!

Прикачен файл

IMG_20150916_222954.jpg

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: