Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dobrinski - специалист
Не е хубаво темата да се цапа толкова много. До скоро си мислех, че такъв начин на общуване не е присъщ на инженери, техници, механици и въобще на хора занимаващи се с точни науки. Но все пак форума е отворен и към него могат да се закрепят всякакви.
Смешно ми става, като прочета "изчетох форума на един дъх" - баси и змейския дъх :) . Ако си го изчел наистина на един дъх малка е вероятността да ти е останало нещо в главата, ако е за повече от един дъх ..........не си за този форум, тук хората се занимават с точни неща.
И какво се случи тук последните пет страници?
Появи се едно момче изчело 250 страници даже не на един дъх а за "нула време", поиска мнение за работоспособността на това което е сътворил и когато услужливо му го дадоха започна една ........ . Момчето даже не запомнило участниците във форума и техните машини снимки на които има на някои от тези 250 страници.
Мнението ми по отношение машината на Uffo.
Предполагам не само аз не разбрах предимството на така конструираната Z от "стандартната".
Мотор 1.5 Nm ще работи на оста, като имаме предвид, че скоростта на Z не му е нужно да е по висока от 600 - 700 мм./мин.
Като цяло всичко ще работи, но не така както трябва. Скорост ще му трябва за X и Y, - който аз поне не видях не толкова за рязане колкото за позициониране. Дано за тях избере по мощни мотори.
cvettomirr - специалист
Преди няколко поста написах че е заприличало на "Дързост и красота" оказах се прав. Няма смисъл от излишен спам в дебелата книга.
Мойте мотори като са 12Nm кво да се хваля ли, че местят еди си колко кг. Радвайте се на машините си, и за напред само хубави работи да има. Наистина във този форум има хора които са компетентни доста, нека има ЕДНО уважение.
Аз най-много се радвам на хора с ограничени средства какви машини са направили /от нищо нещо/, не мога и да си помисля ако имаха нужните средства какво щяха да направят, има и такива с пари и нищо не могат да направят.
Виждал съм в друг форум направи си фреза за метал от колонна бормашина, един пич нахвърли сума пари и пак не стана нищо. Всеки си има глава и да мисли.

Скоро /предполагам 1 месец/, ще пусна снимки на мойто творение, в момента правя Z, и искам да го довърша окончателно, но искам да затворя направляващите и винтовете, имаше едни хармоники за защита поръчваха се в Пловдив правехе ги в Гърция но съм изгубил телефоните а и когато питах преди 2 години бяха скъпи много. Има ли някакъв плат от рода на /акордеоните/, който подлежи на биговане за да се направи така наречената хармоника.
tsenkov - специалист
В Пловдив в лазерна техника има един човек който ги прави. Има и галванично там. За име и фирма-не помня.Виж иначе в руските форуми някъде имаше технологията и материалите.
digitalpr - специалист
Това с хармониките е интересна тема. Дори от китай, тези предпазители (dust bellow) са доста скъпи, защото ги правят по зададен размер. Интересно ми е дали някой е успял да направи нещо подобно в домашни условия и от какъв материал.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
digitalpr написа:
Това с хармониките е интересна тема. Дори от китай, тези предпазители (dust bellow) са доста скъпи, защото ги правят по зададен размер. Интересно ми е дали някой е успял да направи нещо подобно в домашни условия и от какъв материал.
Покажете ми за какво става дума
Правила съм мех на фотокамера. В нета има чертежи или поне кици, платове и сега бол
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
[url]http://www.инженер.bg/mashini/reviews/%D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D1%82%D0%B8%D0%BF-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-tecnimetal-international[/url]
Нещо такова ли?
По фотофорумите има чертежи. С малко лепене, с много лепене, квадратни, кръгли...
alien - специалист
преди доста години бачках на един фабричен рутер правен малко след новата ера
там имаше предпазители тип хармоника от някакъв здрав плат и залепени ленти подобни на картон
изглеждаше така:
http://www.terapeak.com/worth/flexible- ... 660796239/

картона държи гънките прави, а плата се огъва между лентите
правих си експеримент само с 1 ъгълче, получава се ама много играчка, всяка гънка иска внимание..... така и не го довърших
cvettomirr - специалист
Да за същото говорим, не знам какъв плат е това и технология на огъване и лепене. На мен ми трябват 2бр. 145дължинах28ширинах 12височина в см. Сега звънях в бр техника правели се с поръчка в Италия, цена не мегот да кажат, момчето което се занимавало с това с поръчките било отпуска, но щом е от Италия няма да евтино, а е препоръчително в стила на форума да се пробвам сам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не е играчка за умиране, добре скроено и като му хванеш цаката си става без да боли
Материята каква трябва да бъде?
Книговезко платно ползвахме. Сега глеам гугъл -
Eкологични термоустойчиви изкуствени кожи с най-високо качество. - See more at: http://printguide.info/articles/%D0%9A% ... XI7gV.dpuf
stivemaster - майстор
По повод хармониките ето ви линк в който има и други ценни неща за рутер.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: