Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tsenkov - специалист
Мога да помогна. Пиши ми на лични и не се хвърляй да купуваш нищо!
a_stoev - майстор
Мисля, че във форум е по-интересно да е публична дискусията. Поне основните насоки за избор на размер на профил направляващи, кои са проверени доставчици и кой софтуер е с най малко камъни. То на лични: дай да ти продам, няма никаква полза.
Защо използваш кръгли направляващи?
gogosto - специалист
чет яну 23, 2020 8:31 ama_stoev написа:
Мисля, че във форум е по-интересно да е публична дискусията. Поне основните насоки за избор на размер на профил направляващи, кои са проверени доставчици и кой софтуер е с най малко камъни. То на лични: дай да ти продам, няма никаква полза.
Колега и аз разработвам ЦНЦ от доста време. Правя я на Solidworks. Може да се каже, че почти съм на финала. За линейни съм избрал тези https://www.aliexpress.com/item/3280370 ... 2e0eFkoQx6
за двигателите се чудя още тези са добра цена но са нема 23
https://www.aliexpress.com/item/3226898 ... 2e0eFkoQx6
За платка се чудя още и очаквам препоръки тук от по- опитни колеги. Споделяй идеи и най важно линкове. За разработката на солида стигнах, когато от почти две години гледам за евтин за събиране и що годе работещ рутер и не намерих нищо готово което да ми отговори на изискванията. Доста време ми отне, като ползвах за база едно известно руско цнц и го промених по моите размери на линейните и алуминиевите конструкционни профили, които ги има в Техноком.
MrMurdjo - майстор
Привет на всички! От много време не съм се вясвал тъдява, ни реших да споделя малко натрупан опит.
Става въпрос за нарязване не резби, особено малки диаметри и стъпки с помощта на специален фрезер и спирално фрезоване.
Това нещо ми вдигна производителността десетократно. На видеото правя резба М3 х 0.5. Най-малката, която често се налага да правя е М1.6 х 0.35.
Извинявам се, ако не е тук мястото за моя въпрос, но спешно ми трябват готови проекти за Vcarve pro. Откъде мога да сваля (или купя на разумна цена)
MrMurdjo - майстор
Ето тук има разни барелефи безплатно за сваляне.
http://cnc3dart.narod.ru/free.html

Готови проекти за Vcarve едва ли ще се намерят, а и те не могат да се ползват директно, защото винаги има разлика в материала, машината и използваните инструменти.
Благодаря за отговора. Всъщност аз питам от името на един познат, който трудно се оправя с компютрите и малко не можем да се разберем с него какво точно иска. Значи по-скоро му трябвали не готови проекти, а добавки към програмата. Например не можел да пише на кирилица. За това намерих информация как става и ще му го оправя. Казали му, че от интернет можело да се свалят готови завъртулки, геометрични форми и т.н., които да си ги добави към базата на програмата и с тях вече да си прави по-сложни проекти. Та по-скоро такова нещо търси. Имало в руски и китайски сайтове, където срещу 5 долара можело да си купиш такива добавки. Аз в руските нищо не намерих, та затова питах в нашия форум.
bdimov - специалист
Здравейте.
Искам да си събера една малка фреза с размери от рода на 400х600х100/150мм. Събирам мнения на тема задвижването по отделните оси. За Z мисля да е стандартно СВД но за X и Y се колебая между СВД и зъбен ремък. Колебанието ми идва от това че с ремък според мен нещата биха се получили по опростени и лесни за изпълнение ( пък и предполагам по-евтини ). Не знам обаче каква ще бъде точността на така изпълнена машина, както и скороста която може да понесе. Идеята ми е самата координатна маса да може да поддържа ( ако се наложи ) максимално висока скорост на линейно преместване, за да може освен шпиндел да качвам и лазер за гравиране ( гледам китайците вече предлагат и 80W диоден лазер ). Ще се радвам да споделите мнения и опит.

Поздрави!
alien - специалист
имай на предвид че ремъка иска стабилно опъване, и пак си остава "мека" механиката, за малки инструменти и пластмаса - става, но с по-твърди неща ще има проблеми
иначе като скорост - ремъка няма алтернатива, винт с голяма стъпка може, но трудно ще намериш на прилична цена тъй че вариантите не са много

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: