Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
съб ное 19, 2022 8:19 amlda_has написа:
Търси тука има всякакви отговори и примери.
Благодаря!
STEPER - специалист
Здравейте,
Някой имал ли е идеята да се занимава с направaта на изнесен пулт за управление на
CNC,познат като Pendant MPG. Като гледам цените не са много розави а всъщност
устройството не представлява голяма трудност за изработка по линия на DO IT YOURSELF :) .
При желание всеки може да сподели своите виждания за това.
Поздрави
gen4o83 - напреднал
Прикачен файл:
Screenshot 2023-03-28 083602.png
Screenshot 2023-03-28 083602.png (64.14 KиБ) Видяна 1345 пъти
Да, не е кой знае колко трудно.Ползвах такъв от китайците за 30лв. :
Енкодер за ардуино също работи добре, моя го направих с изнесени бутони и подходящ корпус и не го ползвам защото ми е по удобно с клавиатурата.
Ако си от врачанско бих ти го заел да поработиш с него.

Сега ще опиша моя проблем:
при гравиране оста Z прави своеволия и с напредване на кода се искачва извън обработваемата площ и всякакви лимити, четох за подобен проблем, но със забиване в материала и унищожаването му.В моя случай оста Z е DirLowActive, предполагам за това се качва нагоре, не съм искал да бъде така просто съм разменил някъде кабели на фаза на мотора.
Другата машина е абсолютно същата конфигурация но с по къси винтове и линейни и е работила със същият компютър вече трета година(това го пиша в случай че някой се усъмни че не съм пробвал абсолютно всичко-вече вдигам ръце)
Моля дайте идеи кой каквото се сеща.
lda_has - напреднал
.
Последна промяна от lda_has на ср мар 29, 2023 1:46 am, променено общо 2 пъти.
lda_has - напреднал
.
Последна промяна от lda_has на ср мар 29, 2023 1:47 am, променено общо 1 път.
lda_has - напреднал
gen4o83 и при мен се беше получило същото но и в двете посоки тръгваше на кадето му скимне при управлеление от клавиатурата.Какво имам в предвид натискам клавиша за на ляво то си тръгва на къде си иска без никаква логика, същото го правеше и при натискане клавиша на дясно.
Пробвах да сменя включването на мотора той ми е на куплунг на дпугите драйевери там мотора се върти правилно. Тогава свалих драйвера който ми даваше грешка и установих лоша спойка на клемите за DIR-плюс и DIR-минус запоих ги и цялата дандания се оправи. Немога да си спомня точно на кое DIR беше студената спойка но презапоих и двете. Може да имаш и пречупен кабел или лоша връзка на линията DIR защото тя управлява посоките на моторите.
Дано да съм бил полезен.
gen4o83 - напреднал
ср мар 29, 2023 1:45 amlda_has написа:
gen4o83 и при мен се беше получило същото но и в двете посоки тръгваше на кадето му скимне при управлеление от клавиатурата.Какво имам в предвид натискам клавиша за на ляво то си тръгва на къде си иска без никаква логика, същото го правеше и при натискане клавиша на дясно.
Пробвах да сменя включването на мотора той ми е на куплунг на дпугите драйевери там мотора се върти правилно. Тогава свалих драйвера който ми даваше грешка и установих лоша спойка на клемите за DIR-плюс и DIR-минус запоих ги и цялата дандания се оправи. Немога да си спомня точно на кое DIR беше студената спойка но презапоих и двете. Може да имаш и пречупен кабел или лоша връзка на линията DIR защото тя управлява посоките на моторите.
Дано да съм бил полезен.
Мерси за отговора, но проблема не такъв, електрически всичко е ОК -проверено с разменяне на портове, пинове, драйвери.
Всъшност снощи всичко се оправи със задаване на Step Low Activ на Z-оста
emosms - специалист
И аз почнах такъв проект, и то ултрабюджетен, с ...ремъци и мини стъпкови мотори.
Ако са слаби, ще сложа по два мотора на ос (супер евтини са)

Но е просто за занимавката и целта му е да гравирам механично платки.
Проблемът ще е по-скоро точността по Z на цялата конструкция. Има фолиран текстолит дебел 0.5 мм ..


Тука просто ги рисуват и после ецват, но ако тръгне живот и здраве, ще го напъна да гравира медното фолио

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: