Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tsenkov - специалист
Щом имаш такива възможности обади ми се да обсъдим нещата по машината.Та и аз да натрупам опит на чужд гръб!
Petko1980 - напреднал
Ценков ме взе на подбив.Аз ако разбирам нямаше да ви питам за тези неща.Това че някой друг ми изработва механиката е затова ,защото хич ме няма.Виж за строителни конструкции добре.Хората каквото им кажа това правят,тъй де затова ви питам да знам какво да правя.За което съм ви благодарен за критиките и съветите.
angelfilev - специалист
Petko1980 написа:
Ценков ме взе на подбив.Аз ако разбирам нямаше да ви питам за тези неща.Това че някой друг ми изработва механиката е затова ,защото хич ме няма.Виж за строителни конструкции добре.Хората каквото им кажа това правят,тъй де затова ви питам да знам какво да правя.За което съм ви благодарен за критиките и съветите.
Никой не те е взел на подбив. Питай спокойно и мнозина ще ти отговорят. Смятам, че ще бъде полезно за теб ако с няколко думи обясниш какво искаш да постигнеш като точност, скорости, материали които ще се обработват, на какъв етап е проекта и т.н.
tsenkov - специалист
Не съм те взел на подбив.При направени и продадени над 30 машини мисля че имам някакъв опит. Ела да обмислим конструкцията. При положение че имаш достъп до машини е грешка да не се използват.Пък и аз да видя такава машина в действие и какви проблеми ще има.Ще си спестиш много труд.
Здравейте :)
Продавам изгодно 5 осна ЦНЦ машина за обработка до твърдост на алуминии.
Обработваема площ е 3 метра на 2,50 метра на 650 мм (Z).
Машина е работила около 150 часа и е като нова.
Поръчкова е и е направена от специализирана италианска фирма.
Може да ми звъннете на 0877123950 или да ми пишете на info@gravirane.bg
Тук има клипче на машината: https://www.youtube.com/watch?v=4mSBEfR1xtg
Petko1980 - напреднал
Малко бавно варвят нещата ,но засега сме до тук.Остава да се направи масата и да се монтират рейките.За софтуера ще ми е нужна помощ за инсталацията и настройките.За това ще бъда много благодарен на някой колега ако ми отвори малко в нещата с настройките. [-o<
Прикачен файл:
IMG_20170423_003935_opt.jpg
IMG_20170423_003935_opt.jpg (73.41 KиБ) Видяна 3024 пъти
tsenkov - специалист
Няма страшно, ще го пуснем.
dobrev - специалист
На този етап изглежда много добре. Успех по нататък!
Petko1980 - напреднал
Ейй това изчисление ще ме побърка.тази предавка.с ремък т5 20 зъба на малкото колело и 60 зъба на голямото а към него прикрепено колело 26 зъба за рейката с модул 1,5 какви настройки да въведа в мача за да работи като хората (с прилична резолюция или точност)Тези драйвери с мотори които бях публикувал по рано дали ще се справят в микростъпков режим. :partyman:
cvettomirr - специалист
Здравейте на всички,
да ви питам винтовете и свд-та как и с какво ги смазвате /машинно масло, грес, спрей/. СВД-та с каква грес да ги напълня. Нещо ми се върти в главата, че ако намажа с грес винтовете, после всичкият прах ще полепва.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: