Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Balabanov - специалист
Те пък едни сложни сметки...
Мак, ако с мак пита за колко стъпки на мотора машината изминава 1мм. Виж за един оборот на мотора колко мм. изминава машината и си го сметни, като вземаш предвид и микростъпките от драйверите. Отделно ако с мак има и авто настройка за тая работа порови в нета има бая инфо!

Аз я докарах до тук:

Uffo - специалист
Здравейте.Извинете предварително май мястото не е тук но все пак. Имам едно питане, как аджеба мога да управлявам РЦ серво мащинка с мач3 некакви схеми да предложите. Изолирал съм исходите с оптрони така че давайте смело. Идеята е със сигнала (dir) за посока за управлявам серво машинка. На мястото на единия бутон в зависимост от посоката която искам слагам оптрон обаче не издъжа и изгаря за обикновенно реле не стига тока.

Прикачен файл

ServoTester.gif
ServoTester.gif (4.59 KиБ) Видяна 4597 пъти
Uffo - специалист
Въпроса е решен :) благодъря за помоща :)
gen4o83 - напреднал

Това е моята X ос с водещи 16мм с опори върху бош профил 40мм.
Някой работил ли е с тези линейни,надявам се да няма усукване.
Balabanov - специалист
Няма нищо общо с танкета но са прилични визирайки цена/качество. Машинката от клипа горе е със същите по 2 от осите.
Аз качих една стара 500W оберфреза и сега чакам реле за "M3" което освен оберфрезата ще пуска и прахосмукачката.
Изображение
Balabanov - специалист
Здравейте колеги имам проблем с Mach3, по време на работа Mach3 набива грешка "External Estop Requested" ресетвам го и в следващите 20/30 минути пак прави същото. На какво се дължи това някой имал ли е същия проблем?
tsenkov - специалист
Защо се получава не знам. Имам някой подозрения но не съм сигурен.
Лекува се лесно:
-забраняваш Е стопа/триеш и пина/.
-преинсталация на Мача
ако продължава преинсталация на ХР,
-ако пак продължава-смяна на компютъра.
lda_has - напреднал
пон мар 11, 2019 11:43 pmBalabanov написа:
Здравейте колеги имам проблем с Mach3, по време на работа Mach3 набива грешка "External Estop Requested" ресетвам го и в следващите 20/30 минути пак прави същото. На какво се дължи това някой имал ли е същия проблем?
Balabanov обърни внимание през колко реда ти забива Мача.
Дали винаги е през определена бройка редове.
Balabanov - специалист
Не е обвързано с програмата, защото като забие и го ресетна и пусна същата програма си я изкарва до край. До колкото четох из нета се дължи на шум по ел. мрежата днес ми направи впечатление че "шпиндела" (кавичките не са случайни) когато работи на високи обороти набива грешката, ако не го пусна няма ядове ,а всичко ми е екранирано, остава да проверя китайския кабел LPT-то.
Тъпото е, че е от тези проблеми дето днес ги има утре не и не знаеш дали си го оправил...
пет фев 08, 2019 6:55 pmUffo написа:
Въпроса е решен :) благодъря за помоща :)
Може да споделиш как ??

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: