Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Petko1980 - напреднал
КОЛЕГИ НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА ПОМОГНЕ.С МАСТЪРКАМ Х5 СЪМ НО НЕ РАБОТИ КОРЕКТНО С МАХ 3.МАШИНАТА РАБОТИ НО С МНОГО ПО МАЛЪК РАЗМЕР ОТ ЗАДАДЕНИЯ В МАСТЪРКАМ.ИМА ПОСТПРОЦЕСОР НО ДАЛИ Е ПРАВИЛНИ Я.НЯКОИ ДА ПОМАГА МОЛЯ ЩЕ СИ ПЛАТЯ . :-D
Petko1980 - напреднал
КОЛЕГИ НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА ПОМОГНЕ.С МАСТЪРКАМ Х5 СЪМ НО НЕ РАБОТИ КОРЕКТНО С МАХ 3.МАШИНАТА РАБОТИ НО С МНОГО ПО МАЛЪК РАЗМЕР ОТ ЗАДАДЕНИЯ В МАСТЪРКАМ.ИМА ПОСТПРОЦЕСОР НО ДАЛИ Е ПРАВИЛНИ Я.НЯКОИ ДА ПОМАГА МОЛЯ ЩЕ СИ ПЛАТЯ . :-D
tsenkov - специалист
Провери дали като и зададеш 10мм .го прави. Да не си сгрешил настройките?
Petko1980 - напреднал
Машината работи коректно с арт Кам но с мастаркам има проблем и не мога да го реша.Ако някой има пост процесор за мастър Кам ще е добре
cvettomirr - специалист
Здравейте CNC маняци, имам един въпрос.

Как може, има ли вариант да се обработва детейл с неравност по височина с различна нула, примерно детайл плосък с дебелина 20мм, на места е 20.5мм, 21.00, 22.00, 23.00мм.
digitalpr - специалист
Задай в CAM-a че детайла е 23 и го челосай до 20, след което го обработвай по-нататък. Или челосай само местата където.ше ти бъдат детайлите, за да не обработваш излишно фирата. Така или иначе никой листов материал не е идеално еднакъв на дебелина по цялата си площ.
cvettomirr - специалист
Идеята е да не се челосва детайла, когато един детейл е с променлива нула примерно да се обработва.
digitalpr - специалист
В такъв случай можеш да си вземеш 0-та от плота, а не от върха на материала. Тогава самоче трябва да внимаваш как ще започнеш детайла, така че в вървите пасове да не претовариш инструмента.
Uffo - специалист
пон апр 08, 2019 11:27 pmlordss написа:
пет фев 08, 2019 6:55 pmUffo написа:
Въпроса е решен :) благодъря за помоща :)
Може да споделиш как ??
изработих си платка спрямо схемата като използвах само резистора за посоката която ми е необходима при мен ползвам сервото да повдига един държач за химикал или молив направих си плотер, транзистора не е необходим просто ползваш 3 изход с резистора от 555 който минава през един оптрон преди да стигне до серво машинката ако ще го управляваш от паралелния порт ползвай изходи от 2 до 7 че 8 и 9 немогат за светнат оптрона аз ползвам сигнала за посока тоест Dir na Z оста поради простата причина че сигнала за ляво и дясно е 0 и съответно 5v така съм настроил че когато искам искам да работи сервото подава 5 ако е на обратно просто инвертирай от macha сигнала и това е фасулска работа. За плотера ползввам драйвери 4988 и си направих платчицата с техния pin out и направо си я пъхнах все едно е драйверче и стана супер ако искам да сложа стъпков мотор само сменям драйверчето и така ако искаш тия дни ще намина да снимам да видиш как изглежда
чет апр 11, 2019 10:51 pmPetko1980 написа:
КОЛЕГИ НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА ПОМОГНЕ.С МАСТЪРКАМ Х5 СЪМ НО НЕ РАБОТИ КОРЕКТНО С МАХ 3.МАШИНАТА РАБОТИ НО С МНОГО ПО МАЛЪК РАЗМЕР ОТ ЗАДАДЕНИЯ В МАСТЪРКАМ.ИМА ПОСТПРОЦЕСОР НО ДАЛИ Е ПРАВИЛНИ Я.НЯКОИ ДА ПОМАГА МОЛЯ ЩЕ СИ ПЛАТЯ . :-D

Случайно размерът да е по-малък 25,4 пъти.Провери конфигурационния файл на мастеркам да не би изхода да е в инчове.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: