Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте колеги, някой ползва ли автоматичната височина на инструмента в GRBL (GRBL Probe Command (G38.2)).
Ако съм разбрал правилно -при контакт на инструмента с някакъв прекъсвач(бутон) GRBL отчита новата височина и я запаметява.
Та въпроса ми е :Къде? Не намирам никъде таблица за корекция на инструмента или нещо подобно.
Иначе идеята не е никак лоша -даже може да се ползва за елементарна проверка за загуба на на стъпки по ос Z.
alien - специалист
не казваш кой е софтуера, G38.2 ми напомня за линукс цнц
а те си имат чудна документация
After successful probing, parameters 5061 to 5069 will be set to the coordinates of X, Y, Z, A, B, C, U, V, W
http://linuxcnc.org/docs/2.6/html/gcode ... :G38-probe

ако софтуера е друг трябва да търсиш при тях как е
Благодаря за отговора,но проблема се оказа малко по-различен. Софтуерът е GRBL V1.1 (машината е самоделка) . GRBL е ардуино базиран
софтуер. Тъй като arduino uno(дънната плата) има много малко физическа памет-около 32кб разработчиците са вкарали само базови
функции -тоест системата не подържа променливи.Самият цикъл "проба" работи по следният начин :
G38.2 Z10.(разстояние до нулата на детайла) F20(скорост на придвижване). При допир инструмента просто спира. Тук с G92 може да се даде ново начало на координатната система по Z. Всъщност няма нищо автоматично, просто се заблудих от терминологията.
emilvv - помощник
пон мар 11, 2019 11:43 pmBalabanov написа:
Здравейте колеги имам проблем с Mach3, по време на работа Mach3 набива грешка "External Estop Requested" ресетвам го и в следващите 20/30 минути пак прави същото. На какво се дължи това някой имал ли е същия проблем?
Имаш проблем с смущенията ... неакранирани кабели .... проблеми с зануляване ... маси ....

ползвай всички кабели да са екранирани и екрана от едната страна към маса ..
използвай нормално затоврени контакти за крайни изключватели и естоп.....
настрой си DEBOUNCE ... софтуерния в маха и ако трябва направи и електронен на ключетата ...
екраниран кабел на шпиндела !!! + ЕМИ филтър за него ... зануляване и т.н.
зануляване на машината ....

Поздрави
gen4o83 - напреднал
Трябва ми да направя външна резба с моята машинка,нещо такова.
Прикачен файл:
7077.jpg
7077.jpg (40.71 KиБ) Видяна 5569 пъти
Може ли малко разяснение за опцията на мача за правене на резби или софтуер.
Занимавам се главно с ArtCam .
Прикачен файл:
Capture.PNG
Balabanov - специалист
чет юни 27, 2019 4:10 pmemilvv написа:
пон мар 11, 2019 11:43 pmBalabanov написа:
Здравейте колеги имам проблем с Mach3, по време на работа Mach3 набива грешка "External Estop Requested" ресетвам го и в следващите 20/30 минути пак прави същото. На какво се дължи това някой имал ли е същия проблем?
Имаш проблем с смущенията ... неакранирани кабели .... проблеми с зануляване ... маси ....

ползвай всички кабели да са екранирани и екрана от едната страна към маса ..
използвай нормално затоврени контакти за крайни изключватели и естоп.....
настрой си DEBOUNCE ... софтуерния в маха и ако трябва направи и електронен на ключетата ...
екраниран кабел на шпиндела !!! + ЕМИ филтър за него ... зануляване и т.н.
зануляване на машината ....

Поздрави
Всичко ми е екранирано, корпуса на машината е заземен, в крайна сметка се оказа от оберфрезата, която ползвам като шпиндел след филтрация се оправиха нещата.
Благодаря за мнението!
Lisko - майстор
Един френд си продава фрезата:
Здравейте на всички, предстои ми на права на 3д фреза , като идеята е тя да дава две базови равнини на дървени плотове с размери непозволяващи използването на абрихт и щрайхмус... Идеята ми е с ход до ход да се минават последователно първо гърба после лицето... В процеса на размисъл нещото започна все повече да прилича на цнц рутер...първият замисъл беше всичко да се върши на ръка- настройка на дълбочина по z , както и движенията по х и у... Движенията ги планираме с линейни направляващи ф25 и лагери.. Но някак си започва да ми се иска все повече всичко да стане автоматизирано. Свд за всички оси- за х 2бр а за у и z по една, стъпкови мотори и така...но не знам как да се ориентирам за моторите...изобщо там съм супер бос, след много четене пак не знам какви да избера ... Не мога да открия и човек който да съдейства...работните ходове ги планирам около : х2000мм; у1100; z250-300мм...ще имам налични свдта ф20мм за всички оси и с чертеците за механичната част и сгобката мога да се справя, но с електрониката не...планирания шпиндел е 2.2кw и ще отнема максимум 5мм дебелина... Всяка помощ и критика ще са ми от помощ.. :supz:
kabel96 - специалист
Напиши от къде си за да може колегите да се ориентират и да ти помогнат.Ако не намериш някой наблизо ще ти помогна.
В София съм.. Шпиндела го планирам да е от ексорор, но приемам и съвети..както и за моторчетата... Точност се гони дотолкова че плота да е с равна дебелина в различните краища или ако се вкопава фалц за стъкло той също не е супер прецизен...работна скорост какво да кажа...ами не бързам щом машинката сама ще си работи аз все имам какво друго да си чопля около нея...иначе линейните лагерите и сдв са на стендбай в братска Китайска република. :partyman:

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: