Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Petko1980 - напреднал
Тези дно ще сглобявам Y и Z .моторите са 4 от този модел 85BYGH450C-060 сигурно съм прекалил за Z но се надявам да не е проблем.търсих спецификацията на този модел но толкова подробна като тази която ми показахте така и не открих.ако някой е ползвал такива да сподели мнение.А засега е решено ,че ще е с забна рейка .1.5 стъпка добре ли е.1към 3 редукция с ремък и 25 зъба колело за рейката.Сега трябва да се смята точноста дали ще е добра при 1/2 стъпка :partyman:
Petko1980 - напреднал
Petko1980 написа:
http://www.cncrouterparts.com/pro-rack- ... p-226.html
Това задвижване добре ли е.
Да не съм сбъркал темата или форумът или изглежда не съм дорасъл за форумът ви. :?
MrMurdjo - майстор
Нито едно от горните. Просто темата стана твърде дълга и стара, хората загубиха интерес.
А дали е добро, не знам. Всеки си преценява според това какво е замислил да прави. Но ако вярно съм схванал, че ремъчната шайба и пиньона са изработени монолитно от алуминиева сплав, не бих го ползвал. Пиньоните действително се правят по-меки от (скъпите) рейки, за да се износват и сменят периодично те. Но ако действително и алуминиева сплав, няма да изкара дълго, освен при много леки теглителни усилия.
Petko1980 - напреднал
Колега това го давам като пример.Ремъчната шайба е алуминиева а поньона е от стомана 65г и набита в алуминия с зъмразеване и стоманен шплент има вкаран в тях.малко ми се вижда слаба планката като се има в предвид че само мотора е 5 килограма.
tsenkov - специалист
Като те гледам още се чудиш и маеш от къде да я започнеш. Най-добре смени концепцията и мини на винтове и гайки СВД. Разликата в цената за машина с твойте размери е около 1300-1500лв. Но ще ти бъде в пъти по лесно и по бързо. В склада ми отлежават три рейки по два метра и зъбни колела за тях от 5-6 години. Имам доста по изчистена концепция за машината от теб и опит в изработване на такива машини но въпреки това, а може би и на основата на това все още се въздържам да започна такава машина.
Petko1980 - напреднал
То че с винтовете ще е по добре сигурно е тъка .Но днес поръчах рейките колелата са готови,утре ще ми режат планките в Пловдив и май вече.няма да е много рентабилно да започвам нещата на ново.Въпросът ми е дали някой е имал ,или правил машина с рейки и какви са минусите и плюсовете на това предаване.Освен че са шумни за износването не съм сигурен като се има в предвид че са калени на 60 единици .Поне няма да е скоро. :partyman:
angelfilev - специалист
Petko1980 написа:
То че с винтовете ще е по добре сигурно е тъка .Но днес поръчах рейките колелата са готови,утре ще ми режат планките в Пловдив и май вече.няма да е много рентабилно да започвам нещата на ново.Въпросът ми е дали някой е имал ,или правил машина с рейки и какви са минусите и плюсовете на това предаване.Освен че са шумни за износването не съм сигурен като се има в предвид че са калени на 60 единици .Поне няма да е скоро. :partyman:
Плюс е, че може да се осигурят високи скорости и дължини. За разлика от винтовете зъбните гребени могат да наставят, удължават.
При струговете зъбният гребен за надлъжно движение на супорта обикновено е от няколко части. Причината е, че е трудно и скъпо да се постигне точност на голяма дължина при закалка и задължително шлайфане.
Учуден съм от това: "като се има в предвид че са калени на 60 единици".
Минус спрямо винтовете е по-труден монтаж.
stivemaster - майстор
Рейките какви са,ако са гръцки по около 40лв/м. с прави зъби, не струват.Те са само фрезовани,а на теб ти трябват шлайфани.
Petko1980 - напреднал
Рейките са произведени в фирмата на чичо ми която се занимава с инстументална подръжка и производство на машини за лагерно производство на SKF/KBS.стоманата е закалена и след това е шлайфана,зъбите са нарязани на машина за точно тази работа с диамантени дискове.Мисля че машината беше Торнос Бехлер ,което нищо не ми говори но както и да е.Мерси за отговора.Аз също се притеснявах за винтове дълги 2200мм.Масата ще я правя от дебелостенни квадратни профили и след заваряването на стенд ,чичо ми каза че ще я шлайфат за да изравнят плоскоста.Но нещата не вървят толкова бързо колкото на мен ми се иска. :partyman:

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: