Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Balabanov - специалист
След 5 години застой отделих малко време и:

Тест на индуктивен датчик ЦЪК

Изображение

Изображение

Изображение
tsenkov - специалист
Харесва ми. Особено това че са изработени гнезда на линейните лагери.Това спестява много, ама много нерви при сглобяването.
А сега критиките.
-ситуирането на лагерите на винтовете: Изключително непрактично,за евентуален ремонт ще трябва да разглобиш половин машина. Според мен най-лесното решение е да размениш местата на страниците така че гнездата на лагерите да са от вън. Получаваш възможност за лесен монтаж и демонтаж.
-не видях как ще регулираш винтовете,
-плочата за "Z".Ще трябва да скриеш главите на болтовете защото ще ти пречат при монтажа на оста.
-тия ъглови планки с които свързваш рамката не знам доколко са сигурни. Няма да е излишно да си вържеш кончето като разпробиеш напречните греди и ги стегнеш с М8 към надлъжните.
-цялостната конструкция- за мен е излишно усложненена и утежненена.Конструкция със същата коравина може да се направи с 30-50% разходи.
-усилението което си направил не е на правилното място.
Имам и още няколко дребни забелешки но спирам за да не прозвучи като заяждане.Много труд и средства си вложил и крайния резултат ще е добър.
Balabanov - специалист
Така е направена нарочно, за да не се ремонтира и регулира. :)
tsenkov - специалист
Според мен е голяма грешка,но машината си е твоя,проблемите-също. Исках да помогна.
Balabanov - специалист
Преди малко ти харесваше сега пък стана голяма грешка, искаше да ми помогнеш с моя проблем ма не успя, удари на греда. :)

Цялата конструкция е нарочно утежнена не излишно, защото когато имаш тежка машина със стабилни мотори може да си позволиш подавания различни от тези на лека машина с каквито и да е мотори. "Мебелните" ъгалчета служат за фиксиране на профилите при монтажа. Лагерите по винтовете са спънати за това са така. Имам 4 направляващи по X с 8 линейни лагера и това е защото портала става много тежък а те са китайски. Всички детайли са изработени лично от мен, едно е да го дадеш на някой да ги прави, друго е да си ги правиш за теб, та аз лично сам съм си фрезовал всичко.

В общи линии има материал за 2 може би 3 машинки тип направи си сам, но аз възнамерявам да работя на нея с различни режими от вашите.
Шпиндела е 3 kW, моторите са nema 34, свд 20мм работен ход 700 X 500.
Balabanov - специалист
Тези дни раздвижих машинката, винта е 5 мм за оборот, настроил съм драйверите на 800 стъпки и максималното подаване е 2500мм. При подавания над 2500мм моторите издъхват и няма достатъчно тяга, мисля че това им е предела.
tsenkov - специалист
OK. Намали на 400стъпки. Малко по добре ще е.За скороста няма какво да се чудиш-това са възможностите на двигателя.Просто не е най-удачния избор...Това че е по голям ок, но не значи че е и по бърз.Има една характеристика на въртящия момент и оборотите и при какви стъпки и напрежение на захранването е постигната. Ясно че не си я погледнал.
С двигателите и драйверите които ползвам постигам скорости на движение около 4000мм/мин. Работната я ограничавам на 2500мм/мин. и няма пропуски на стъпки. Така че твойта работна скорост ще бъде около 2000мм/мин. Писал съм по напред какво ползвам.
Balabanov - специалист
Абсолютно вярно колега и при мен е същото. Когато я напъна почват да “боксуват” моторите. Аз почнах от подаване 4000 и като хвана винта с ръкавицата пропуска стъпка, иначе си се движи без проблем. Та намалявам докато стигне до там да не пропуска стъпка щом хвана винта и стигнах до 2500
400 стъпки е малко грубо ще дрънчи при ниските скорости, поне така си мисля де. От начало аз си мислех да я оставя на 1600 но пък не е добре при високите...
Няма угодия!
Мерси много за отговорите. Ще се поослушам още малко на кава задвижваща система да се спра.









______________________________________________________________________________________
中空ステッピングモータ|Nema 17ステッピングモーター
tsenkov - специалист
Да събудя малко темата..
Прикачен файл:
IMG_20180824_134451.jpg

Прикачен файл

IMG_20180824_135257.jpg

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: