Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stivemaster - майстор
Само с такаламит и каквато имаш грес.Развий оригиналните гресьорки и си купи коленца с резба и бърза връзка.Така можеш да си ги изведеш на удобно за смазване място ,че моите на рутерчето са на ........ .Ама туй мързела, много мъчи бееее.....
dobrev - специалист
cvettomirr написа:
Здравейте на всички,
да ви питам винтовете и свд-та как и с какво ги смазвате /машинно масло, грес, спрей/. СВД-та с каква грес да ги напълня. Нещо ми се върти в главата, че ако намажа с грес винтовете, после всичкият прах ще полепва.
За защитата на детайлите със смазване трябва да се мисли още при конструирането. Аз мажа направляващите и винтовете тънко с грес по цялата повърхност. От време на време почиствам всичко със сух парцал, като гледам да не остават влакна, и отново мажа. Честотата на почистването зависи от материала, който се стърже. За липса на замърсяване много помага подходяща аспирация за засмукване на прах и стружки.
cvettomirr - специалист
Stevmaster - и при мен всички свдта са завряни .... Значи с грес смазвате
MrMurdjo - майстор
Колелце. За малкото - фрезер 0.4 мм, отбягвам да го гледам, да не го счупя с поглед :) На предела на механичната точност на моя рутер
Прикачен файл:
P1180417.JPG
И нови ролкови кънки за рутера, които си направи сам
Прикачен файл:
IMG_20170515_130238.jpg
dobrinski - специалист
Много добре е станало. Гледам доста зъбни колела правиш. Какъв софтуер ползваш за проектирането?
MrMurdjo - майстор
КамБам има плъгин за генериране на профили на зъбни колела. По-голямата играчка (за мен поне) е, тръгвайки от броя зъби да определя модула и стъпковия радиус. Защото при измерването винаги има малки грешки и се получават стойности с много цифри след десетичната точка.
Не че го искам, но явно на никой друг не му се занимава и все до мен стигат хора с такива проблеми. :)
sstefanov - майстор
Inkscape има също допълнителен модул за зъбни предавки.
angelfilev - специалист
MrMurdjo написа:
КамБам има плъгин за генериране на профили на зъбни колела. По-голямата играчка (за мен поне) е, тръгвайки от броя зъби да определя модула и стъпковия радиус. Защото при измерването винаги има малки грешки и се получават стойности с много цифри след десетичната точка.
Не че го искам, но явно на никой друг не му се занимава и все до мен стигат хора с такива проблеми. :)
Не те разбрах, поясни ако искаш. Предполагам, че целиш да получиш контур с еволвентен профил. След като получиш такъв в КамБам правиш измерване и устанавяваш, че има малки грешки спрямо теоретичен. Така ли да разбирам?
Питам защото в SolidWorks с който си служа има библиотеки със зъбни колела, но не съм сигурен, че не са декоративни. Не съм проверявал макар, че имам идея как да стане.
MrMurdjo - майстор
Нещо такова. Често пъти старото колело е износено или счупено, както в последния случай. Наложи се да лепя парченцата върху пластмасова подложка, за да добия начална информация за диаметрите и броя на зъбите. Плъгина има полета за въвеждане на броя зъби, стъпковия диаметър или модула (или пък диаметралната стъпка по американските стандарти). Като имам броя зъби и приблизително стъпков диаметър на база измерен външен и вътрешен диаметър, му казвам са пресметне модула. И ако се получи нещо с много знаци след десетичната точка, се прави предположение за истинската му стойност. Малко на налучкване, но нямам по-добър метод. То и зъбни колела никога преди не съм учил :)
Продавам си рутера,че за 5 години съм направил само 3 платки и няколко гравировки на него.https://www.olx.bg/ad/tsnts-ruter-ID6OfP5.html

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: