Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stivemaster - майстор
Здравей колега ,но не мислиш ли че е по уместно, да публикуваш чертежче на този детайл,за да получиш някакъв резултат .Пластмасово детайлче, може да значи най различни неща и това, че човек има желание да се ангажира ,изобщо не значи ,че ще има технологичната възможност, да ти го направи.
erolchy - специалист
Здравейте stivemaster

Така е, напълно съм съгласен с коментара ви, но както по-рано споменах, не бих искал да спамя темата.
Идеята ми е който има желание, да ми пише лично съобщение и след това да дам повече подробности и разяснение.

Благодаря Ви!

Желая лека вечер на всички!
digitalpr - специалист
От известно време търся един материал, който ми се струва много подходящ за фрезоване. В някои от моловете вратите и кабинките на тоалетните са направени от него. Черна, хомогенна и твърда сърцевина, наподобяваща гетинакс и цветно покритие отгоре. Някой знае ли търговското наименование на този матетиал?
stivemaster - майстор
Казват се HPL панели,но изобщо не ти трябва да им знаеш цената.
KnauFer - специалист
Чета че винтовете предлагани от еххор не били читави.някой може ли да предложи хубави сачмени винтове.линк?
angelfilev - специалист
KnauFer написа:
Чета че винтовете предлагани от еххор не били читави.някой може ли да предложи хубави сачмени винтове.линк?
Читави-не читави, хубави-не хубави, това са определения от фолклора. В техниката подобни термини няма, има показатели, характеристики с числови или графични измерения.
Не отдавай голямо значение на това което си чел. Май се споменаваше износоустойчивост. Това обаче е комплексен показател и не стана дума какво износване е наблюдавано, дали "питинг", дали изтриване абразивно, дали пластични деформации или друго.
Не се споменава и за евентуални причини, а те могат да бъдат претоварване на винта от грешки в монтажа, замърсяване и др.

Смятам, че за любителски конструкции много рядко може да са нужни скъпи, прецизни СВД.
tsenkov - специалист
Лично аз съм доволен от винтовете и гайките. От стотина купени гайки само 2 /две/не можах да монтирам но грешката беше моя.
За издръжливост във времето наблюдения нямам....До сега гайка и винт не съм сменял. Ако искаш турски -гайка 1605 +винт 400мм-350лв без ДДС.
klomo - специалист
Здравейте, как почиствате и с какво смазвате линейните лагери?
Petko1980 - напреднал
Колеги извинявайте за глупавия въпрос но се опитвам да реша дали задвижването с ремък да е с редукция на мотора1:3или директно.
Немога да изчисля ако ролката е директно на моторите нема34 1700oz с диаметър на ролката 31,83 каква точност ще получа от рутера без редукция.Благодаря предварително
tsenkov - специалист
Както казва Хидразин боба свърши. Двигатели Нема 34 1700oz/in. бол.
Сега сериозно. Това трябваше да си го решил още като избираше двигателя.Към всеки двигател има една диаграмка със зависимоста на въртящия момент от оборотите. Ако не си постъпил така /най-вероятно щом питаш/ дай пълна информация за двигателя. По принцип по голямите двигатели са с по висок въртящ момент но са и по ниско оборотни. Така че може да се наложи не да редуцираш оборотите а да ги повишаваш ...Пък ако ни светнеш и какъв винт смяташ да използваш ще ни улесниш още.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: