• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
i.i.ivanov - напреднал
Здравейте , направих си навес през покрива на който минава дърво ( не исках да го режа) , и търся идеи как да изолирам дупката която оставих за да не взиза вода докато вали ? Трябва да е нещо подвизно защото при вятър дървото се мърда и съяевременно да може да се "облече добре дървото".
gogo7777 - майстор
"Дърво минаващо през покрив"......баси.....не е ли по-правилно да озаглавиш темата "Покрив около дърво"......

Не затваряй дупката остави го така.....това дърво живее там преди да решиш да правиш навес в неговата обител. И без това вече му вредиш като си покрил почвата около него..... :wink:
pepi3196 - специалист
Парче гума 20см около дървото нещо като "яка"
Ще пропуска вода около стеблото но ще му позволи да се движи при вятър без да бутне покрива🙂
chapara - майстор
Не прави нищо, само с ламаринена обшивка отведи водата от наклона над дървото по покрива. И какво е дървото? Имам снимки на такава тераса правена от брат ми в Чикаго, но качването им ще е трудно. Скапа ми се компа, а с телефона :?
i.i.ivanov - напреднал
да и аз си мислех за обшивка или някаква гума , дървото е 12 метров кипарис/ела (не ги разбирам много)
brum - майстор
Моля за снимка. Това ще е определено интересно да се види.

През покрива какво минава - само ствол или ствол с листа около него?
tarlyo - специалист
С брезент може да се направи, мисля. Нещо като връзките в големите аспирации.
chapara - майстор
Но кой каза че трябва да е уплътнено :?
А с каква цел трябва да е уплътнено?
С обшивка от ламарина само по борда, ще тече минимум водичка и то само по стеблото!
torbalan - Дървен философ
Нали е навес, какво, като навали. Ще изсъхне.

При мен, като няма дърво през покрива, да не би да не мокри, както вали и духа?
djogobg - специалист
Каквото казват хората - един отвор за капандура все едно - с ламарина по ръба, за да не се стича от керемидите по-горе водата вътре. Че ще влиза вода, ще влиза, ама това е положението, дървото и то трябва да живее от нещо. Даже ще трябва и да го поливаш допълнително, щото иглолистно няма да бръкне много надълбоко да търси вода, а настрани ще си го покрил. Също така очаквай клоните, които са под навеса да страдат, може и да изсъхнат. Ако дървото не усеща полза от тях, ще вложи силите си в горните клони.
  • 1
  • 2

Тема "Дърво минаващо през покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: