Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Lisko - майстор
Според мене - гледай си кефа и не се шашкай. Взел си го за добри пари. 30 километра на пълна мощност не са малко.
Изчисляването на проценти не е чак толкова тривиална работа. Има определени допускания, определени неточности. Като покараш ще му хванеш цаката и ще знаеш кой процент какво значи в практически смисъл.
В цялата история за мен най-интересен е въпроса - Тази първа батерия има ли гаранция и каква. Сиреч - как в гаранционния период доказваш, че не е добре (ако не е).
А наздраве!
:partyman:
breackk - помощник
Карано е с нея 2 месеца и са навъртяни 100км. Практически нова!
Поне 2 години ми казаха, че ще искара...даже ми гарантираха 2 години без проблеми.
Не е проблем, просто ме човърка, че има още над 20% заряд, а някоя настройка го лъже, че е паднала на 0%. Иначе бързо му свикнах и мога да преценя много точно кога ще свърши и колко остава, готина машинка е :-)))
,
breackk - помощник
Изглежда това е нормално и е направено с цел превенция и защита на батерията от пълно изтощение :-) :mrgreen:
shotik - майстор
Преди 10 години и 5 месеца съм създал тази тема, тогава имах голямо желание за електрически велосипед.
Радвам се , че темата се развива, 287 страници са доказателство за това.
Отдавна не я следя, желанието ми премина, но виждам ,че има доста ентусиасти , към които ще задам въпрос.
Предложете ми оферта за електрически двигател 500 вата , който да се монтира на капла 20" , която да е на предна вилка на инвалидна количка/ не е за мен , все още не се нуждая от такава/.
Да има всичко необходимо-двигател, команди, дисплей, зарядно ,батерия, или няколко оферти с тези неща и да стане комплект.
Това ,което намерих чрез Гугъл, е с малко информация както за самия мотор, така и за компонентите в комплекта, а за монтаж ,почти нищо не пише, някои са без цена .

Не искам да мислите ,че чакам на готово някой да ми пише, но да прегледам и отсея мненията в поне 100 страници ще ми трябва доста време, дори не знам дали ще ми помогнт за този случай.Продължавам да си търся оферти в България, предпочитам София, но може и от други градове.
evparts.alle - специалист
500 вата предна вилка на 20 инча ми звучи, като счупени уши на предна вилка доста скоро...
Колко пробег е нужен? Скорост?
Един кит такъв е около 450 лева(без дисплей, но с всичко друго необходимо).
Батерия около 510 лева(с кутия и разни други лигавщини).
Монтаж различно вземат- от 50 до 150 лева съм чувал (не знам дали някой би дал 150 де) .
shotik - майстор
чет авг 30, 2018 9:56 pmevparts.alle написа:
500 вата предна вилка на 20 инча ми звучи, като счупени уши на предна вилка доста скоро...
Колко пробег е нужен? Скорост?
Един кит такъв е около 450 лева(без дисплей, но с всичко друго необходимо).
Батерия около 510 лева(с кутия и разни други лигавщини).
Монтаж различно вземат- от 50 до 150 лева съм чувал (не знам дали някой би дал 150 де) .
Триколката я видях в гр. Нови Искър, била правена в Стара Загора или в Пловдив, не съм сигурен, каза ,че са му я продали за 4200 лв, което ми се струва твърде много. Ако я видя пак, ще искам да я снимам. Вилката е като на БМХ , дебели тръби, електромоторът е 500 вата на 48 волта. Имаше дисплей и разни ръчки, нямах време да оглеждам и разпитвам.
Скорост до 25, максимум 30 км/ч, пробег според нуждите на инвалида и времето.

Общо към 900 -1000 лв ли ще е сумата ?
Ако е толкова , вероятно ще има отказване от идеята.
evparts.alle - специалист
Другия вариант е с киселинни батерии за 250 лева.
shotik - майстор
Каква е разликата на батерии 18650 в зависимост от цвета на опаковката им ?

Преди няколко месеца бях попаднал на такъв материал, но вероятно не съм си го записал в отметките и не мога да се ориентирам какви да взимам за електрически отвертки ,които имам.

Ако някой има материал , нека го качи тук за информация.
Аз продължавам да търся.
evparts.alle - специалист
Обикновено колкото платиш толкова и получаваш. С една дума казано това е разликата. По-евтино по-по-по-зле.
Даже купих сега едни печки еднакви на външен вид и с различна цена. Викам си бре да му съй! Разглобих ги - разлика до космоса.
hidrazin - майстор
ср яну 23, 2019 11:24 amshotik написа:
Каква е разликата на батерии 18650 в зависимост от цвета на опаковката им ?
Никаъв. Просто шарения. Гледат се сспецификациите.
От България в магазин/фирми - НИКОГА !!!!!
:partyman:

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: