Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
geordgeo - специалист
Ами не знам с твоите 6 панела какво напрежение можеш да докараш, на моето съм с 48V (54.6V) батерия и си мисля, че проблемът е в начина на зареждане на литиевите батерии - първо с константен ток (например 2А) до достигане на зарядното напрежение (в моя случай 54.6V), после се поддържа това напрежение, а тока намалява до крайния заряд. Тоя константен ток, който се препоръчва най-вероятно няма да може да се генерира постоянно заради облаците например, ама и аз не съм съвсем убеден, че не става. Ако карам предимно сред природата или извънградско и аз като теб бих се замислил за подвижна соларна зареждачка, но на тоя етап при мен не става. Та иначе съм фен на соларните идеи, ама за зареждане в къщи евентуално. Радвам се за теб, че си решил (мобилните) проблеми в голяма степен, много безаварийни километри ти пожелавам :)
Тръба - напреднал
Със соларни панели, може да се направи всякакво напрежение и ток. Естествено, колкото повече - толкова повече.
Не съм правил соларно колело с литиеви акумулатори и не мога да кажа нищо.
За соларна зареждачка вкъщи за всякакви батерии и електроуреди, мога да ти/ви обясня подробно всичко.
zach_82 - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=hw1fLjR0ZV0
Най новата машина. С тези лампички става за цирка, но иначе е резачка...
mgbagera - специалист
Изпадна ми един акумулатор от ел. скутер но нещо не мога да го заредя :?
Акумулатора е с номер 6DZM-12 http://prikachi.com/images/68/8959068M.jpg
Зареждах го около 24ч и напрежението едва достигна 12в а на зарядното показваше само една чертичка.
Предполагам акумулатора е електролитен а не гелов. Отворих му капака и свалих всички тапи но, от вътре не потече нищо след като го обърнах :?
По тапите има леки капчици като от конденз и нищо друго.

Трябва ли да му сипя дестилирана вода, електролит или ... ?
geordgeo - специалист
Тоя акумулатор най-вероятно е гелов, а и щом не се е заредил за толкова много време е за боклука, не го мъчи повече и не наливай нищо в него... Освен напрежение щеше да е интересно да споделиш и какъв ток "дърпа" от зарядното, ако можеш да го премериш. Също така давал ли е някакъв иширет, че има живот в него - с някаква малка лампичка да го натовариш примерно и да видиш какво става?!
evparts.alle - специалист
Здравейте!
Понеже някакъв тюфлек ми украдна коулото миналата година почвам нов проект. Ма скромен, скромееен... Свикнал съм на над хилядарки, че и повече, ама нали вече да кажем по-така уравновесен характер с възрастта.. :-D
Някъв мотор от базара намерих 250 ватка или 350. Малка вероятност да тръгне, но тръгна поне на бюро.
И така почвам да го плета:
Спици цял комплект 20 кина(оценявам ги със загубено време, проучване и т.н.т)
Изображение
evparts.alle - специалист
Рамка:
Алуминиева с отвори за кабелите да не минават външно.
Чисто нова - не е боядисана. Ще я оставя така, само един лак ще и пръсна(Това дали е добра идея?) и малко светлоотразителни декоративни елементи ще лепна. Рамката е българска не знам кой ги прави казаха ми града, но го забравих.

Изображение
Сега почва едно събиране на чаркалаци.
Контролер и газ си имам от нашите. Също и капли си имам от нашите двойно усилени. Пеперуда и втулки с лагери ми дадоха.
Основно се чудя за вилката, спирачките и лапата - ще поразгледам какво се предлага. Няма да слагам нищо скъпо.
lpoik - специалист
Колеги,аз карам моето електроколело вече 4 година с гелови акумулатори 12v 12 Ah.Мотора е 36v 700 W безчетков.Искам да направя контролера да връща енергия при спиране и спускане.Ако имате някакви идеи споделете. :? Това е мотора http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=9776 П.П Откъде мога да намеря соларни панели
evparts.alle - специалист
Това 4 години с един комплект батерии ли го мина? Контролера отиваш при тези дето си го взел (от линка) - имат регенеративни. За мене загуба на пари само(и регенеративните живеят по-кратко ако изобщо вършат някаква работа), бистрили сме темата тука доста.
Ако успее някой да го преправи твоя ще ти е доста скъпо и не си заслужава(основно говоря за техника ).
lpoik - специалист
Да 4 години и още ги карам като нови са.Много е важно редовно да се зареждат с необходимия ток.Не трябва да се презареждат повече от 14,2 волта.

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: