Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
lpoik - специалист
Аз мисля,че гол алуминии можеш да ползваш от тези лакове който са във вид на шпрей,но предварително трябва с шкурка да матираш детайла (по добре става с нитроцелулозен шпрей).Избираш си цвят и пръскаш.
nikolov333 - майстор
Аз разбрах, че иска само да го лакира, без да грундира или боядисва. Най-малкото за лакиране на алуминий ще трябват някакви пластификатори, които се слагат при боядисването на пластмасовите брони на автомобилите, така че най-добре могат да кажат автомобилните бояджии
.
evparts.alle - специалист
^ Баш, искам да се вижда точно алуминия и деругите. :)
vencil - специалист
Не става дума за електровелосипед, ама да попитам. Някой знае ли коя жичка е + и коя - :? става дума за фар на динамо. Едната е черна и другата е черна с бял кант.
Изображение
lpoik - специалист
Виж на динамото как са,но мисля черната да е минус.Старите динама произвеждаха променлив ток,така че на фара му е все тая дали ще е промелив или постоянен.Не знам какво има в фара и динамото само врачка може да каже. :drinkers: :rock: :partyman:
vencil - специалист
Май черно с белият кант е -, не намирам къде съм запилял упътването на фара. Тук го дават
Изображение
lpoik - специалист
Разглоби фара,все едно сменяш крушка и ще видиш кой кабел къде е свързан. :?
evparts.alle - специалист
Пичове, днеска са ми видели колелото във Велико Търново.
Моля ако го види някой някъде просто да го купи и да ми се обади!
Не викайте орг@ните на ред@ - те само ще ми го вземат и ще ми го държат още сума си време. Просто го купете и ми се обадете!

https://www.olx.bg/ad/otkradnat-e-velos ... 5RsJy.html

Изображение
radius - майстор
Фарът е диоден и има значение.
Стандартно белия кант е на минус.
lpoik - специалист
Ако са само диоди със съпротивление няма страшно и да ги объркаш,просто няма светне,но ако има електроника в фара може да стане гаф.

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: