• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 304
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ludiagsm - специалист
romanpm написа:
Скутера ползва контролер с полеви транзистори които се управляват от ръкохватка така както е на бензинов в която е вграден магнитен датчик позволяващ плавно регулиране :)

мисля че това е известно на всеки :)

От няколко дни имам вече по-мощен ел. мотор 800w 48v и контролер за него от истински ел. скутер та тези дни ще има тестове. Дотук забелязах че този мотор почва да се върти още от 0,6 волта и има значително по-голяма сила от предишния просто при 2 волта подадени към моторчето и ако се опитате да го спрете с ръка просто няма начин има много голям въртящ момент на 48 волта си представям какво ще е. На самото моторче пише 800W 48V 22A 2750 rpm
Последна промяна от ludiagsm на нед ное 22, 2009 3:06 am, променено общо 1 път.
romanpm - майстор
Прекрасно е да притежаваш такъв мощен двигател завиждам ти нашият е 350 W и се движи с 25 км max , знам за 60 км/ч но са по 450 W , e те са и трифазни все пак технологията ни радва и вървим напред :)
ludiagsm - специалист
romanpm написа:
Прекрасно е да притежаваш такъв мощен двигател завиждам ти нашият е 350 W и се движи с 25 км max , знам за 60 км/ч но са по 450 W , e те са и трифазни все пак технологията ни радва и вървим напред :)


Интересно 350вата 25 километра струва ми се малко ,но можеби е заради предавателното число съдейки от мойто ел колело когато вдигаше 32 км в час нямаше сила за баирите после като увеличих предавателното число и му дойде сила за баирите но пък максималната скорост спадна на 24 км в час.

Вашето скутерче как се държи при баири?
romanpm - майстор
Мотора е в каплата няма предавка , но и изминава около 25 км с едно зареждане. Знам начин да вдигна скороста от контролера с което ще съкратя пробега и не искам , тук няма баири за разлика от родния север , до вилата е 6 км - за 25 мин. !
ludiagsm - специалист
ем супер чиста работа. Хъб моторите са можеби най-сполучливите , няма д амислиш за предавателни числа за вериги за нищо монтираш и си караш :)


Иначе днес монтирах мотора , контролера още един акумулатор ,преправих инсталацията и сега съм на 48 волта нямам тротъл4е но вместо него монтирах един тример 4,7 килоома :) предавателното число сега е по малко от преди 11,8 май беше та максималната скорост сега ми е 32 километра в 4ас баирите ги ка4ва с 25 минах около 20 километра даже повозих и приятелката ми аз съм 115 килограма тя е 60 и с двамата колелото тръгва и вдигна 32км ,това е за сега утре ако ми остане време имам да си доуправям някои дребни неща и може да направя клип4е.:)
ludiagsm - специалист
ето клипче от днес с новия мотор има и няколко снимки минах 18 км и се прибрах имаше още заряд ,но просто си свърших работата и така :) голям кеф е по центъра и задръстванията :) http://www.youtube.com/watch?v=Shnwsgfy5Uc
romanpm - майстор
ludiagsm написа:
ето клипче от днес с новия мотор има и няколко снимки минах 18 км и се прибрах имаше още заряд ,но просто си свърших работата и така :) голям кеф е по центъра и задръстванията :) http://www.youtube.com/watch?v=Shnwsgfy5Uc
:2thumbs: Браво чудесно е нали да е толкова безпроблемно със задръствания знаци евтино , безшумно и т.н. обаче мисля че скороста ти е малка за тая мощ , моя е два пъти по-малък и тежък същевременно , а съм виждал 31 км/ч :?
ludiagsm - специалист
romanpm написа:
ludiagsm написа:
ето клипче от днес с новия мотор има и няколко снимки минах 18 км и се прибрах имаше още заряд ,но просто си свърших работата и така :) голям кеф е по центъра и задръстванията :) http://www.youtube.com/watch?v=Shnwsgfy5Uc
:2thumbs: Браво чудесно е нали да е толкова безпроблемно със задръствания знаци евтино , безшумно и т.н. обаче мисля че скороста ти е малка за тая мощ , моя е два пъти по-малък и тежък същевременно , а съм виждал 31 км/ч :?
ами да така е за момента с това предавателно число има доста добро ускорение и катери и баири с 24-27км в час мога да намаля предавателното число и скоростта ще се качи със сигурност можеби поне на 40 а можеби и повече ,но ускорението значително ще намалее както и силата за баири, мисля за вариянт с превключване на поне още една предавка ,но да ти кажа честно на моменти когато карам и с 30 малко се притеснявам за из града и същинските задръствания 30 км е предостатъчно просто трябва добро ускорение за да може бързо да ги вдига. И ако успея да направя превключването на по бърза предавка за по-дълги отсечки би било супер ,в момента има едно свободно зъбно колело от тройния венец и с един декласьор и малко преработки евентуално ще стане.
boltik - специалист
Знаеш ли на времето имаше едни мотори балканчета с ръчни скорости.Ако можеш нешто да взаимстваш от тях.
ludiagsm - специалист
boltik написа:
Знаеш ли на времето имаше едни мотори балканчета с ръчни скорости.Ако можеш нешто да взаимстваш от тях.
днес видях в един веломагазин главина със вътрешни скорости 8 на брой

но беше доста скъпа към 300лв
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 304

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: