Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
evparts.alle - специалист
Каква марка са? Балансираш ли ги? Как ги зареждаш?
lpoik - специалист
Тези са На 3 месеца ги балансирам,зареждам ги паралелно и трите.Установих че при паралелно зареждане по добре се балансират.

Прикачен файл

aa1b74115350e4708a6e16f71ab7699b039e09a0.jpg
aa1b74115350e4708a6e16f71ab7699b039e09a0.jpg (92.38 KиБ) Видяна 1879 пъти
evparts.alle - специалист
Измислил ли си лесен начин за паралелно зареждане?
Можеш да ги балансираш и само като ги вържеш паралелно без зарядно.
Аз имам доста киселинни и може да ги пробвам кои са още живи, но ще слагам LIFEPO4 или li-ion.
За първо време може и киселинни да сложа - стана ми интересно.

Много вътрешно стана с това колело където го откраднаха.
Още го търся- ако някой го мерне или части от него. Още ме интересува мотора ми и батерията(отворя ли я веднага ще я позная).
Рамката също беше супер.
Тук е обявката ми - седи още:
https://www.olx.bg/ad/otkradnat-e-velos ... 5RsJy.html
lpoik - специалист
Зарядното е просто,трансформатор за 15v с малко електроника за ограничаване на напрежението и тока.Зарядния ток при разредени акум.е 1 ампер в края на зареждането тока става 0-това е.Минавам по 10км. на ден(сега също го карам).Щом мина този пробег веднага ги включвам на заряд.Интересно,че като мина 10км.и премеря акумулаторите държът 13v.
evparts.alle - специалист
Имам на идея нещо лесно измислил ли си за баланса на 3-те акумулатора в паралел без разкачване не кабели и т.н.т.
lpoik - специалист
Установих,че по добре е да ги разкачвам при заряд,защото може да стане фал при превключване.
Прикачен файл:
image-C818_54CA41C5.jpg
image-C818_54CA41C5.jpg (33.78 KиБ) Видяна 1826 пъти
.Това е схемата ,но не съм я правил.
evparts.alle - специалист
Аз сега като се замислих така рано, измислих, че може да се направи с 2 различни вида букси(да не може да се обърка). Защото точно при разкачване аз бих направил все някога грешка. Не е фатално ще стопя клемите само, ако объркам, ама по-страшно е, че много мразя да ремонтирам зарядно ако го дуфна при грешка. А и тази отговорност все да се занимавам е гадно.
На електрическата кола ме домързя да сложа БМС на 24 волта системата за печката и все ми е грижа. А на общия пакет 16 парчета в серия БМС-а си върши всичко - само включвам и забравям. :)
lpoik - специалист
Аз съм направил отделна букса само за заряд,така съм я направил,че не може да се обърка малко е кофти,че трябва да разкачваш,закачваш,но е по сигурно.Може да се направи и по схемата, но трябва специален галетен превключвател.Извинявай можеш ли да ми преведеш това със съкратените букви,не съм в час с тези съкращения.
evparts.alle - специалист
БМС ли? Устройство, което управлява батерията и я пази от презареждане и преразреждане.

Никой ли няма да каже нещо за лакиране на гол алуминий? :roll:
nikolov333 - майстор
Мисля, че с времето ще се олющи.. цък

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: