Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ludiagsm - специалист
geordgeo написа:
Не знам за вас, ама с моя 1000 ватов директ драйв мотор, рекуперацията в града ми връща 3-5% енергия в батерията (48V/11Ah li-ion батерия). Но пък кефа от спирането, без да да се търкат накладки е голям. Разходът на километър ми е 14-18 Wh, a ако помагам с педалите чат-пат падам и до 10Wh...

Иначе Иво браво за ентусиазма ти, много те бива в разните му там нестандартни елвозила :-D
Да супер е да има регенерация покачва пробега 5 до 30 процента зависи килкон пирания имате Ето едно клипче от днес. Един мой клиент направи кръгче :) https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2001724816
ludiagsm - специалист
Развитие имам клаксон от БМВ 5-ta серия :rock: ,намерих едни изводчета на контролерите лилаво с черно кабелче като ги цъкнеш преминава в режим на максимална скорост :cool: и вече вдига 54 км в час , скоро и трети двигател ще има в предната гума 1000вата директ драйв хъб с отделен контролер да повиши ускорението и кпд-то на цялата система че наистина тея ховербордските са много много слабички .

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1530762215
ludiagsm - специалист
Друго си е с трети мотор +30 ампера контролер и още 10 амперчаса батерия 16s NCR18650PF panasonic :supz: да ни е жив и здрав Лорети ZECOTEC

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1530762215
ESPACE - майстор
Батерията с тези елементи може да е 8,7Ah или 11,6Ah, няма как да е 10Ah.
ludiagsm - специалист
ESPACE написа:
Батерията с тези елементи може да е 8,7Ah или 11,6Ah, няма как да е 10Ah.
Да не издребняваме 16 последователни пакета с по четири батерийки в паралел закръглявам към по-малкото щото съм реалист :wink:
ludiagsm - специалист
А иначе може да е колкото си искаш амперчаса само да имаш елементи и място :lol:
geordgeo - специалист
Иво, страшна работа си, честно, евалата ти за ентусиазма :-D Аз си кроткам с моето велосипедче, което е като катър и си върша работа, ма не смеех (до скоро) много да чепкам из контролера. Наскоро открих в моя, че има рекуперация, а и доста други функции, които не са опроводени навън, но вътре са си подпрени с токоограничителни резистори и мисля, че също имам регулатор на мощността - 25, 50 и 120%, ще проверя в най-скоро време. Сещам се още за круизконтрол, индикация при спиране и много е вероятно да има и управление на многофункционален дисплей (Rx и Tx изводи), ще се правят проби явно...
За съжаление нямам данни за самия контролер, никъде нищо не пише по него, така го закупих преди 6 години, а и човекът, от който го взех, не знае нищо за него...
ludiagsm - специалист
geordgeo написа:
Иво, страшна работа си, честно, евалата ти за ентусиазма :-D Аз си кроткам с моето велосипедче, което е като катър и си върша работа, ма не смеех (до скоро) много да чепкам из контролера. Наскоро открих в моя, че има рекуперация, а и доста други функции, които не са опроводени навън, но вътре са си подпрени с токоограничителни резистори и мисля, че също имам регулатор на мощността - 25, 50 и 120%, ще проверя в най-скоро време. Сещам се още за круизконтрол, индикация при спиране и много е вероятно да има и управление на многофункционален дисплей (Rx и Tx изводи), ще се правят проби явно...
За съжаление нямам данни за самия контролер, никъде нищо не пише по него, така го закупих преди 6 години, а и човекът, от който го взех, не знае нищо за него...
Ам действай внимателно да не стане беля , за круиза ако нямаш фабричен аз слагам един тример 10 килоома и ключе от средната точка на тримера към кабелчето на тротъла не е същото като круиз защото онова наистина гласи скоростта да поддържа независимо изкачване или спускане а тук постоянен тротъл но пак върши чудна работа за по дълги преходи даже го предпочитам този вариант. За регенерацията ако действа е мн яко при мен с трите мотора като спирам от 60 мн добре се усеща :rolleyes:
ludiagsm - специалист
https://m.facebook.com/groups/119791446 ... 3224176328 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Батерията вече е малко над 40 амперчаса максималната скорост на равно е 65 км в час Минах 70 км на цялата газ и мисля че има енергия още поне за 20-км

Доволен съм :yawinkle:
evparts.alle - специалист
Защо не помислиш за 2 гуми отпред? Аз с моята триколка колко пъти се изправях на 2 гуми(а един приятел и се обърна). С тази макс. скорост при ситуация на пътя ще стане голямо меле.. Завой над определена скорост изобщо не може да се вземе. Помисли за ограничение на скоростта защото рано или късно ще се увлечеш и може да стане беля.
:)

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: