Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
KIBRIT - специалист
Google SketchUp е лесна за разучаване програма за триизмерно моделиране, разработена от Google. Програмата дава възможност с няколко клика на мишката да се потопите в света на 3D-моделирането. Могат да се създават модели на сгради, отделни етажи, мебели, дори космически кораби. Създадените модели могат да се принтират или да се публикуват в специално създадения "уеб-склад" на Google - 3D Warehouse . Лиценз: Freeware.
Официална страница: http://sketchup.google.com/index.html

Инфо: http://www.kaldata.com/
css - напреднал
KIBRIT написа:
Google SketchUp е лесна за разучаване програма
Да ти кажа честно... мислих че съм комп. грамотен, но с тази програма май няма да станем приятели. Искам да направя модел на гарсониера + някаква загадка за разположение на мебелите... Вече 4-ти час цъкам с мишката и всичко което съм направил са някакви квадратчета като стени с приблизителни размери и едно легло и една маса.

Като проблеми:
- леглото го взех от гоогле, но когато искам да го местя то се мести и по хоризонтала и по вертикала и в дълбочина
- имам слоеве, но как да ги ползвам...
- уморих се да гледам през стените, но толкова трудно го докарвам да влезе в стаята за да гледам там където искам
- направих стени, но те са без обем...
На нищо не прилича с 2 думи.

Липсва ми някакъв подход май, а уж изгледах филмчетата. Направо незнам от къде да го хвана и къде да го ударя. Иначе това ми първи опит с такъв вид програми (3D, и с Corel трудно се оправям)
Аз тази програма сега я открих и ще я пробвам веднага (в момента се сваля), а досега използвах chief architect и съм сравнително доволна. Направих си някакъв сносен проект за бунгало. Направиг го за същото време и със същите усилиа с който преди това го направих с молив на хартия ама на хартия не е 3D, а за мен беше важно да видя как ще стоят мебелите в много малкото пространство. С chief architect голям проблем ми беше покрива, дано сега да го реша проблема:)) А и другия проблем беше че и в къщи и в работата го инсталирах от един и същи файл, но в работата мога да работя в метри, а в къщи само в инчове и футове. Не знам как се получи и как да го оправя. Както и да е, ще пробвам сега Google SketchUp и ще пиша ако съм доволна.

Тема "Google SketchUp 5.0.295" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: