• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Takezo Sensey - модератор
bibiqn написа:
Ами като е елементарно казвай всички да знаем.Ако имаш и снимки още по добре.
я по добре си поръчай един , не са чак толкова скъпи


до колкото знам ролетния комарник - ролката с мрежата и механизма се продава на ролки по 6 мерта...

следва обкантваща рамка 40х20 ..алуминиева + кит за ролетен комарник ...в 4 -те ъгъла едни пластмасови сглобки..., четка , дръжки ...

ама откъде да ги намериш не знам
Лъчезар - специалист
преди седмица си поръчах стационарен от фирмата, която преди 2години ми беше правила ПВЦ дограма, май 24 или 34лв. излезе, след седмица ще ми го монтират.
Според мен за тия пари не си заслужава да ходя да обикалям за профили, мрежа и т.н.
Само мрежа, която се лепи с велкро, мисля че беше десетина лева.
kakakala - напреднал
ami da 35 leva izliza obiknovenia a roletnia e okolo 80lv.no vsi4ko e po 6 metra i voda4ite i trabata nezavisimo dali e roleten ili obiknoven i 6orata sa6o e na 6 metra.i vsi4ko tova samo v skladove za dograma moje6 da nameri6.no daznae6 4e mrejata koiato se slaga nee kato po magazinite 100 pati e po izdrajliva i ka4estvena.A INA4E RAZMERA GO VZIMA6 OT SVETLIA OTVOR NA MESTOTO KOETO ISKA6 DA E KOMARNIKA I POLU4ENIA RAZMER GO REJE6 I SAMITE AGAL4ETA TI NATXVARLIAT KOLKOTO TRIABVA ZBIRA6GO I OPAVA6 MREJATA PO RAMKATA I SLED KOETO PO4VA6 DA NABUTVA6 EDNA GUMA TIA SA6O SIE TO4NO ZA TAZI RABOTA I POTOZI NA4IN SE OPAVA MREJATA I EDNOVREMO SE ZAKREPIA ZA RAMKATA.I SLED TOVA SLAGA6 PANTI I ZAKLU4ALKA .A ZA ROLETNIA E PO VE4KO PROCEDURATA PRI INTERES 6E GO OPI6A PO PODROBNO
Jblaze - специалист
Вдигам темата с питане за съвет при сглобяването на комарник. Вчера купих полуготов комплект за комарник и днес започнах монтажа. Сглобих рамката и реших първо да монтирам пантите и шнапера преди да сложа мрежата, защото прозорецът е външен и няма да има как да захвана пантите към дограмата при сложена мрежа. Тук се появи и проблема - хванах едната панта към рамката с предвидените в комплекта самонарезни винтове, но винтовете не могат да стегнат добре, предполагам защото профилът на рамката е тънък и няма достатъчно "месо" да затегнат. Съответно пантата с винтовете се вади много лесно от дупките в профила. Предполагам, че не съм първия, който има такъв проблем, но ще се радвам на някакви идеи.

Имам една идея, но не е много лесно изпълнима - да сменя самонарезните винтове с болтове (с червено на първата снимка) и да пробия под лек ъгъл отвор в канала за шнура, който придържа мрежата и в канала да сложа гайка (синьо), с която да затегна болта, но ще е доста трудно да уцеля точния ъгъл и т.н.
Прикачен файл:
Annotation 2020-06-09 185925.png
Прикачен файл:
Annotation 2020-06-09 190335.png
Прикачен файл:
Annotation 2020-06-09 190354.png
Прикачен файл:
Annotation 2020-06-09 190312.png
EDI - майстор
Набий дървен профил в алуминиевия и с винтове за дърво.Може и хлабав да е, винтовете ще приберат здраво.
miliad - майстор
Пренатегнал си винта. Самопробивния изрязва отвор и остава малко материал за резбата.
Използвай винт с остър връх и едра резба - за пвц, за гипскартон, за дърво.
От друго няма нужда.
zz_stefanov - майстор
Точно са ти казали, самопробивните изхвърлят материала и не държат. Като го правиш с винтове за дърво и подобни, предварително може да се разпробият водещи отвори с много тънко свредло. Материалът е тънък, не траябва да се пренавива.
Jblaze - специалист
Мерси за включванията. Вероятно причината е, че навивах винтовете с винтоверта и може да съм ги натиснал повечко.
Преди малко сложих пантите. За тази с широките дупки сложих вътре в профила една малка летвичка и след това стегнах пантата към нея. Стана много добре. За втората панта разпробих 2 малки водещи отвора и след това внимателно стегнах самонарезните винтове с отвертка. Също много добре се захвана.
  • 1
  • 2

Тема "Комарник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: