Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
benx - специалист
Изпратена е ,но не разбирам защо немога га я прикрепя директно?
velsi - Почетен майстор
benx написа:
Изпратена е ,но не разбирам защо не мога да я прикрепя директно?
Можеш да прикачаш само файлове с разширение .jpg и размер не по-голям от 800х600 пиксела.

Ето схемата:

Прикачен файл

otoplenie.jpg
Това е изпитана от практиката принципна схема.Трябва обаче да се направят точни изчисления за всеки конкретен обект.
otoplenie.jpg (70.67 KиБ) Видяна 16537 пъти
"olegbg - помощник
Там където работил, хора правили парно. Аз направил снимки за всеки случай.

Прикачен файл

2№.jpg
2№.jpg (47.33 KиБ) Видяна 16369 пъти

Прикачен файл

1№.jpg
1№.jpg (64.31 KиБ) Видяна 16369 пъти

Прикачен файл

3№.jpg
3№.jpg (58.06 KиБ) Видяна 16369 пъти

Прикачен файл

4№.jpg
4№.jpg (47.98 KиБ) Видяна 16369 пъти

Прикачен файл

5№.jpg
5№.jpg (62.93 KиБ) Видяна 16369 пъти
Takezo Sensey - модератор
Здравеите , така сега като за 80 квадрата може и без колектори , аз отоплявам 110 , с камина 18 кв . Първо изчисли необходимата мощност 80кв.м. по 2.60 височина , това прави 208 кубически метра по 65 вата мощмост , усреднена при средна изолация получава се 13.5 кв . Значи , камината трябва да е принеррно като моята , да има запас от мощност а и КПД-то им е 60-70 % , после като го измислиш това ми пиши на лични съшбщения за да ти обясна по натам :!:
angel_ov - специалист
takezo написа:
Здравеите , така сега като за 80 квадрата може и без колектори , аз отоплявам 110 , с камина 18 кв . Първо изчисли необходимата мощност 80кв.м. по 2.60 височина , това прави 208 кубически метра по 65 вата мощмост , усреднена при средна изолация получава се 13.5 кв . Значи , камината трябва да е принеррно като моята , да има запас от мощност а и КПД-то им е 60-70 % , после като го измислиш това ми пиши на лични съшбщения за да ти обясна по натам :!:
Обясни тук! :gott:
Takezo Sensey - модератор
доста късен отговор , но ако още има интерес ще се опитам да направя схема , на моята система
Takezo Sensey - модератор
[quote="angel_ov"]има![/quote

Е начертах , не като да не съм с "PAINT" -a ама не мога да я кача, много е голяма , 351 кбт. Не съм в час с компютрите не знам как да я намаля.Кажи друга програна или дай скайп , по скайпа ще мине.




p.s. въпреки всичко се преборих \:D/

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (53.52 KиБ) Видяна 11579 пъти

Тема "Проектиране на парна инсталация чрез камина с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: