• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
gechev - специалист
stivemaster написа:
gechev написа:
Така е правилното за сутерени и фундаменти, но добре е да се слагат еластични ленти примерно от стиропор или фибран за обиране на термичните раширения и свивания на бетона на границата между зид и бетонната част. Полистиролбетона е изолатор и не променя формата си от разликите на температурата докато бетона особенно неизолиран докато трае строителството прави поразии.
Тази функция оставаме на монтажната пяна над последния ред полистиролбетонни блокове (това е моя вариант),както и на връзките с колоните .
Да така се получава така наречения антиземетръсен ефект, при който зида е еластичен спрямо носещата конструкция.
bran - напреднал
Здравейте,имам питане за приобщаване на тераса.Блока е 5 етажен тухла.Терасата е 4 м. дълга и широка 80см,именно тези 80см искам да усвоя към кухнята.Няма да се къртят носещи стени,само се маха врато-прозореца широк 2.80м,кърти се останалия зид.
Парапета на терасата е 10см бетон висок може би метър и нещо,страничните стени на терасата пак са 10см бетон до тавана/хотелски тип/ ,има остъкление с винкел.Идеята е да се се иззида по 75см от двете страни на терасата.
Но точно тук се чудя с какво да се зида,тухли единички,газобетон или др.
И всъщност дали трябва да се зида успоредно на бетонния парапет с нещо за да стане зида по дебел като двоен зид.От вънка ще се лепи стиропор 5см+минерална мазилка.На едната странична стена от приобщената вече тераса мога да залепя пак 5см стиропор външно/от другата ми тераса/ а от другата странична външна тераса трябва да питам комшията.
Трябва ли и от вътре да се лепи стиропор!!
Евентуално над дограмата какво се зида ,лепи като щурц за да не поръчвам дограма дълга до тавана.
Над моята тераса е усвоена,а под мен е остъклена с винкели.
В/у чата на терасата няма да се слага печки и прочие техника.
Благодаря предварително.
Здравейте, решил съм да премахна панела, ще направим и конструктивно становище.
Но първо ми се иска някой от наистина запознатите да се изкаже.
Ако отстрани се остават по 15см от панел, а останалите 50см се премахнат, притеснително ли е че горната част остава с толкова малка опора, тя се предполага, че е заварена за гредата?
Иска ми се все пак да не премахвам съвсем всичко, за да спестим къртенето, рязане на горната част, която вероятно е по сериозно армирана и защото >

>Дали има вероятност тоя панел, макар неносещ да участва във връзката на двата странични носещи панели на лоджия и вътрешните носещи стени.

Пускам документ от сайта на ВИАС, където е разгледана конструкцията, но на първо четене под прозореца няма толкова арматура, колкото виждаме във документа.

https://uacg.bg/filebank/att_20113.pdf

Повече за връзките, но за съжаление, тази която ме интересува и питам по-горе не е описана:

https://uacg.bg/filebank/att_20114.pdf
kr1100 - майстор
съб фев 04, 2023 2:48 pmOBI_1 написа:
Здравейте, решил съм да премахна панела, ще направим и конструктивно становище.
ОФФ да беше слушал днес интервюто с 1 архитект / не помня БТВ или Нова./ Всякакви преустройки в панелен за пагубни за здравината. Няма такова нещо като неносеща стена. Дори и стена тухла единичка крепи конструкцията.
Освен за себе си застрашваш и околните апартаменти.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Въпрос за приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: