Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
velsi - Почетен майстор
Изобщо не съм се шегувал. Предложих този вариант на закрепване, защото:
1. Ако сложиш дюбел с пластмасово тяло той естествено ще се стопи и ще изпусне.
2. Ако сложиш метален анкер за бетон той ще спука тухлата като започнеш да стягаш.
Този винт е изцяло метален, навива се в тухла без да я цепи и държи здраво. Дето се казва... какво му трябва да човек... :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Май не решаваме на човека проблема с облицовката, но все пак ми се иска да видя как дупчиш огнеупорна тухличка.
velsi - Почетен майстор
Проблема на човека решаваме дотолкова, че ако закрепи ненадеждно залепените елементи, които сега го притесняват, може да облицова с каквото си иска.

Тухличката дупча с перфоратора.
rockwall - майстор
колко ще се нагрява облицовката , че нещо не разбрах конструкцията на камината ти.

Ако ти трябва декоративна която няма да се нагрява много, мога да ти пусна гипсови от моите модели - около 8-10 кг на м2 ще са - само модел си избери и прецени да не ти трябва огнеупорна облицовка
:shock: - тя няма да е лекичка де

само с тая дебелина 0,5 см не знам как ще я докараме - само едни тухлички имам на 0,7-1.0

на теб ти трябва хем леко, хем яко, хем тънко - нещо ми мирише на НАСА технологиите за изолации на совалките - ама ако кажеш че трябва и да е евтинкооооо :lol: не знам вече
Takezo Sensey - модератор
n_a написа:
Ще ми се да го видя това. Така, с едно клипче ще ме уредиш ли? Поне снимчица?
Винт за директен монтаж на дограма.Мноооого яки.Повярваи ми.
Днес 14.00-19.00 нявихме 20-30 , един прозорец е средно 60-80 кг. :wink: Мислиш ли че , ще си позволим да падне , някой :-D
kkk - специалист
Идеята ми беше за огнеупорна мазилка или нещо такова, защото всички камъни са тежки, а тези тухли"висят" отгоре надолу и се крепят една на друга, като основата на захващане отгоре е коминът.
rockwall - майстор
звънни да ти пусна 3-4м2 тухлички на гипсова основа и да се оправиш за НУЛА време - ще тежат около 7-8 кила на м2
kkk - специалист
А какво ще кажете за иноксово покритие? Само дето не знам къде мога да попитам за изпълнението на такова решение, ако знаете нещо, моля споделете.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kkk написа:
А какво ще кажете за иноксово покритие? Само дето не знам къде мога да попитам за изпълнението на такова решение, ако знаете нещо, моля споделете.
По спомени, форумът имаше раздел МЕТАЛООБРАБОТКА, та, там питай.

Тема "С какво да си облицовам камината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: