Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
LZ - специалист
Аз все още недоумявам защо ще оставиш тая работа така да им се размине, ако те не са свършили работата както трябва :? Не бива така
eurogas - специалист
Гаранционна карта не съм получил, плащането беше на ръка и без документ, спокойно могат да кажат че не ме познават, ако заведем дело знаете че трябват години ?

Ако говорим за поправка....никога не бих поправил пенобетон с нов пенобетон, единствено с добрия стар класически бетон, за което тази фирма едва ли би ми помогнала.

При евентуална рекламация не вярвам че е възможно да се мине без разправии, все пак сме в БГ.

Учудващо е че прагматик като мен който не възприема дори гипс картона и маже вътрешно по старомодна технология с варов разтвор, веднъж решава да пробва нещо ново и ....греда, друг път ще залагам САМО на изпитаната класика. :roll:
Master_Kenobi - V.I.P.
eurogas, все пак мисля, че при теб нещо е станал конкретен проблем. Едва ли технологията като цяло е за изхвърляне. Не я е мислил някой доморъсъл инженер, известна е.
Тоя химикал, за който говориш, доколкото знам е с предназначение да задържа XPS гранулите в разтвора да не изплуват, докато се втвърди. Така поне ми обясняваха...
Ти говориш само за обикновен циментов разтвор и химикал. Няма гранули, или специална циментова маса за разтвора. Те си докарали цимента, ама обикновен цимент ли беше?
Започвам да се чудя кво са бъркали при тебе тия юнаци?! :?

Ако имаш връзка с къщата в Иваняне, виж моля те, как са нещата там и ни пиши. :)
emil_v r - майстор
Не е конкр. пробл. , и
не е само с тази фирма :wink: :-D
eurogas - специалист
И аз мисля че нещо объркаха при мен.

Цимента го докара микробус на фирмата, 50кг. торби български цимент, държаха на определена марка, аз имах някакви малки количества от друг български завод, казаха че не им върши работа ?

Нищо друго не сложиха, цимент 6 торби, вода точно определено количество и химикала който разпенва го наливат от една 20 литрова туба.

Миксера разбърква сместа и започва да изпомпва в маркучите под налягане, никакви други съставки, през цялото време помагах и наблюдавах процеса.

Обясниха ми че другите добавки се слагали за покриви и други приложения, при подови замазки това било достатъчно.

Дойдоха в 16 часа и работиха до 22.30 на лампи, а уговорката беше да дойдат на следващия ден сутринта и да работят на светло през деня.

Това много изнерви работата и ги измъчи, играх ролята на осветител, обикалях с удължители и 3-4 прожектора които местех постоянно за да виждат какво работят.

За къщата в Иваняне, там технологията и материалите бяха същите, ако са застлали подовете веднага след изсъхването няма да има проблем, или поне няма да знаят за проблема.

При мен обаче, като извиках паркетчиите да редят обикновен паркет, казаха че всичко е отлепено от пода и немогат или не искат да редят, искаха здрава замазка ? :)
nanobanano - специалист
Според мен има някакво улягане на плочата и за това се е напукало така.Освен това и замаска да сложиш ако не сложиш нещо върху нея след време ще се изрони адски много(естествено ако има хора които да се движат постоянно).
ribnikolaevi - майстор
Сещаш ли се името на химикала, който са сложили? Доколкото разбирам, той е имал въздуховъвличащ ефект. Това е доста тънка работа и трябва много точно да се спазва рецептурата и условията на полагане. Според мен много фактори могат да объркат нещата. Това е по принцип за промишлено производство.

Все пак, ще ми е интересно да науча името на фирмата, която ти е правила замазката. Ако не искаш да я споделуш във форума, прати ми я на лично съобщение.
hygro - майстор
Подкрепям твърдението в заглавието на темата, макар и по други причини. Дори свястно направения пенобетон се нуждае от цяла вечност за да изсъхне. Това носи доста отчетливи финансови последици от забавянето на довършителните работи. Дори и със строителни осушители съхне по месец-два...

Между другото, същото важи и другите олекотени бетони - перлитобетона например...
Master_Kenobi написа:
И какво сега? Термоизолационна подова замазка няма, значи...
Май да... Изглежда затова е измислена плаващата замазка.
Master_Kenobi - V.I.P.
ribnikolaevi написа:
Все пак, ще ми е интересно да науча името на фирмата, която ти е правила замазката. Ако не искаш да я споделуш във форума, прати ми я на лично съобщение.
Ами, той колегата още в първия пост я е написал:
eurogas написа:
Преди година ей тая фирма ми прави подови замазки с пенобетон http://www.penobeton.bg/
hygro написа:
Master_Kenobi написа:
И какво сега? Термоизолационна подова замазка няма, значи...
Май да... Изглежда затова е измислена плаващата замазка.
Какво имаш предвид, че нещо не зацепвам?! :?
ribnikolaevi - майстор
Master_Kenobi написа:
Ами, той колегата още в първия пост я е написал:
:headbash:

Грешката е моя, извинявам се.

А знаете ли нещо на продукта на фирма Тивит?

Тема "Пенобетона не става за замазка !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: