Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Какъв беше объм на машина? От кой завод цимент? Боро грунт запечатва бетона, а терекол дифузира в него и в пенобетон и прави сцепление със двата. При Ваш вариант пенобетон легнал на изолирана поверхност и при условие че той не беше запечатан от горе с терекол горний слой изсъхва поберзо от долни и започнал да стяга не равномерно и огъва и напуква. В тези работи аз най малко щях да доверявам на комп.
Мога да предложа на Вас вариант на востонвяване на тази замазка. Ако искате обадетисе на телефоны от сайта или свържетесе с мен по Skype.
И на Вас весели празници.
eurogas - специалист
Честита нова година, много здраве на всички !

Благодаря за идеята за въстановяване, но предпочитам да заменя пенобетона с обикновен бетон, решил съм напролет да изрина всичко и да положа НОРМАЛНА класическа замазка. :wink: :wink: :wink:
gechev - специалист
Честита Нова година на всички във форума!

Влязох във форума и прочетох за проблема на eurogas и го съветвам да използва термоизолационната подова замазка "Тивит". Тя представлява полистиролбетон като суха смес в чували. Разбърква се с вода и се полага по традиционния метод. Фирмата прави презенации с няколко чувала. "Тивит" може да се напука само при течение(прозорец-врата например). Даваме гаранция, че при правилно полагане "Тивит" никога няма да се напука. За повече информация ето сайта ни: http://tivit-bg.com/

Прочетох коментарите за направната вода. Искам да обясня на човека, че за получаването на циментова пяна се изисква по-голямо количество вода за да може да се получи по-добра пластичност на материала. В нашия продукт има водозадържащи съставки които подобряват хидратацията на цимента.

Поздрави,
Виктор Гечев
eurogas - специалист
Благодаря за идеята, но мислите ли че след това което ми се случи бих рискувал втори път с нещо пеноподобно ???

Доверие се печели трудно и се губи много лесно, лично аз НИКОГА повече няма да експериментирам пеноподобни разтвори дори и с кучешката колиба на двора !!!

При положение че напукването се получава доста след изливането на този разтвор, риска е сериозен а аз не обичам хазарта. :wink:
pipbel - майстор
Дааа, народната мъдрост казва : Не слушай старо ( в случая майстори/търговци), а патило :!:
А народа е мъдър....
Master_Kenobi - V.I.P.
gechev написа:
Честита Нова година на всички във форума!
.....
.....
.....
Поздрави,
Виктор Гечев
Добре дошли във Форума, г-н Гечев. :)
И ви пожелавам приятни и успешни отношения със съфорумците ни.

Само дето не разбрах, дали въпросната Тивит сте вие, или не съвсем... Че нещо лицето на глаголите в горния Ви пост ме вкара в размисъл... Или просто сте ги объркали?... Може... :?

Не че в тоя Форум саморекламата е забранена. Просто ми е любопитно да узная, дали зад ника Ви се крие човек с представителна власт във въпросната Тивит, или сте просто.... някой си.

Освен това ми е интересно, как така давате гаранции под условия, които са трудни за контролиране:
gechev написа:
..."Тивит" може да се напука само при течение(прозорец-врата например). Даваме гаранция, че при правилно полагане "Тивит" никога няма да се напука...
Ще се радвам да ми отговорите на въпроса.

П.П.
Г-н Гечев, нямаше да прочетете горното мое мнение, ако имахте поне 10-20 публикувани мнения във Форума. А то Ви е първо... :?
Да отбележа само, че тук сме предимно за взаимопомощ, а не за реклама на продукти, които и без това можем да намерим през Гугъл.
Вероятно ще сте ни полезен. Ако имате добрата воля да обяснявате повече, отколкото да рекламирате.
Но за сега ще Ви наблюдавам. Съжалявам!
gechev - специалист
Здравейте!

Замесник директор съм на фирма "ЮВЕМА" ЕООД, която произвежда и продава въпросните продукти. Нямаше да се вкюча в този форум под истинското си име ако не беше мнението на човека, който ми зададе въпроса за направната вода по личния ми телефон. Аз гарантирам качеството на произвежданите от нас продукти, защото вече 5 години успешно и без рекламации го разпространяваме по различни строителни фирми. Мога да ви дам примери с много обекти в София и страната. Другото ми намерение беше да дам вариант за топлоизолиране на под със замазка на основата на пенополистиролбетон, която доказано работи. Нямах намерение да рекламирам, това се прави на други места.

След дадената ви вече информация, би трябвало да се изясни, че глаголите в горното ми мнение са правилно използвани.

Поздрави,
Гечев
hygro - майстор
Няма лошо и да рекламирате, стига да е наистина полезно за форумците.

Заставате с името си зад продукта, което вдъхва уважение. Струва ми се, че най-вероятната причина за поява на пукнатините при eurogas е най-банално неспазване на технологията и предполагам, че в това отношение Тивит, при професионално полагане, не би трябвало да има проблеми.

Аз също следя темата от професионален интерес и затова се разрових из Вашия сайт:
Едно от най – важните предимства на тухлите Тивит е отличната им паропроницаемост и ако тя не е нарушена от запечатващи мазилки, кондензната влага спокойно излиза в атмосферата. По този начин се получава т.нар 'ефект на дишане' на стената
Тивит има затворена клетъчна структура и не попива лесно влагата. Други е автоклавен газобетон с отворена (пореста) структура. Лесно попива и садържа влагата, особенно измазан с запечатващи мазилки.
При повишаване на кондензната влага в помещенията, изградени с Тивит, сградата не се нуждае от проветряване. От това след, че Tивит Ви спестяава средства за топлоенергия.
Досегашния ми опит показва силно затруднен влагообмен в едропорестите строителни материали. Причината е, че транспортът на водата във фините структури е капилярен, дори при сравнително по-ниски стойности на влагосъдържанието, а в макрокапилярните е дифузен. Тухлите "Итонг" например са трагични в това отношение, интересно е дали пенополистиролбетона е свободен от недостатъците на съпоставимите продукти.

Съгласно Вашите данни Тивит има водопопиваемост 20%, което при 600kg/m³ не е лошо и коефициент на капилярна адсорбция 41,3g/m²s... Но данните касаят повече макрокапилярната структура, т.е. не могат да се използват за оценка на скоростта на съхнене.

Ще се съгласите ли ХигроОптима да проведе практическо изследване при контролирани условия на Ваш обект, за определяне на скоростта на принудително осушаване на замазките "Тивит"? Разполагаме с необходимата контролна апаратура и (сега е моят момент за реклама :)) вероятно най-добрите строителни осушители - Trotec. Резултатът сигурно ще е полезен за Ювема и ХигроОптима, а също и за форумците.

PS
Можеше, разбира се, да Ви телефонирам, но като модератор реших, че материята е достатъчно интересна, за да разискваме публично.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пенобетонът е със затворена структира, а газобетонът с отворена.
Master_Kenobi - V.I.P.
gechev написа:
Здравейте!

Замесник директор съм на фирма "ЮВЕМА" ЕООД, която произвежда и продава въпросните продукти. Нямаше да се вкюча в този форум под истинското си име ако не беше мнението на човека, който ми зададе въпроса за направната вода по личния ми телефон. Аз гарантирам качеството на произвежданите от нас продукти, защото вече 5 години успешно и без рекламации го разпространяваме по различни строителни фирми. Мога да ви дам примери с много обекти в София и страната. Другото ми намерение беше да дам вариант за топлоизолиране на под със замазка на основата на пенополистиролбетон, която доказано работи. Нямах намерение да рекламирам, това се прави на други места.

След дадената ви вече информация, би трябвало да се изясни, че глаголите в горното ми мнение са правилно използвани.

Поздрави,
Гечев
Благодаря, господин Гечев, за идентификацията Ви. :)
Обаче това нещо не го разбрах:
Нямаше да се вкюча в този форум под истинското си име ако не беше мнението на човека, който ми зададе въпроса за направната вода по личния ми телефон.
, но едва ли е от съществено значение. :)

Фактът, че се явявате във Форума с истинското си име (надявам се да е така) е показателен за добрите Ви намерения.:)
Надявам се със следващите си включвания да сте полезен на регистрираната и нерегистрирана публика тук. :)

Ще се радваме да отговорите на въпросите и предложенията на hygro. Но ако сте заместник-директор по търговските въпроси, повикайте някой компетентен колега да го направи.
Благодаря, предварително! :)
Поздрави, Master_Kenobi

Тема "Пенобетона не става за замазка !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: