Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
eurogas - специалист
Преди година ей тая фирма ми прави подови замазки с пенобетон http://www.penobeton.bg/

Платих 6750 лв. за три етажа с РЗП 450кв. при цена 15 лв. за всеки квадратен метър, за сравнение обикновена замазка с машина струваше от 11 до 13 лева, но в ЦЯЛА ЕВРОПА така работели.....???

След месец-два забелязах че замазката се цепи и се образуват пукнатини, това продължи и всичко се отдели от пода и започна да хлопа, пукнатините бяха по 4-5 мм.във форма на паяжина.

Изчаках с недоумение още няколко месеца, на петия месец като стъпвах парчетата се чупеха на по-малки...и накрая останаха парчета с големина 30-40 см. които изгребах и изхвърлих с контейнер ???

Последва класическа замазка която е доказала своите качества, в крайна сметка ми излезе три пъти по-скъпо и бавно.

Не съм се обаждал във фирмата, вината донякъде е моя защото повярвах че щом правели молове с тази технология значи е добра ???

Сега ми останаха последни 100 кв. с напукан пенобетон и се чудя какво бих могъл да измисля, искам да сложа ламинат, най- лошото е че продължава да се пука .

Мога да приложа и снимки .

Имате ли някакви идеи ??? :sad:
Последна промяна от eurogas на съб ное 22, 2008 9:43 pm, променено общо 1 път.
Savov - специалист
Беше ли спазена минимална дебелина 5 см на замазката с пенобетон?
Това, което ми идва на ум като първа идея е да залееш остатъка от замазка с течен разтвор на някакво циментово лепило, така че да влезе в пукнатините? Преди това заливане с импрегниращ грунд, за заздравяване на основата.
Gofuss - специалист
Май идеята е да продължиш както си направил с другите етажи.
Master_Kenobi - V.I.P.
Хм, аз ги бях харесал тия, защото на теория замазката има доста сериозни топлоизолационни свойства. Пък и това лято ми дадоха цена малко под 10 кинта на квадрат за въображаем обект с площ окло 300 квадрата. Имаше и нещо +... абе - 10-11 кинта да излизаше.

eurogas, извинявай, че така директно, ама наистина искам да разбера, дали не са ментета тия... Та, набутал си се почти 7 бона. Резултат = 0. И не си казал и гък?! :shock: Няма рекламация, няма разправии... :? Да не е при теб част от проблема... или целия? Или просто си такъв човек и си решил, че освен още скъсани нерви друго няма да получиш...
eurogas - специалист
Трудно се навиват за къщи защото разпъването на машината е трудно, под 300 квадрата не разговарят, освен това къщите се мотаят и нямат пусков срок, напукването става видимо.

При моловете няма проблеми, те гонят срокове и няма как да се получи видимо напукване, незнам ако сложат плочки отгоре дали след време няма да се размърдат от калпавата основа.

Мастер, ако искаш заповядяй на място да се убедиш, един етаж стои непокътнат след замазката и може да прецениш сам, къщата ми е в Горна Баня ще дам адрес и телефон ако имаш път насам.

Не съм правил рекламация защото много бързах да довърша къщата и да се нанеса заедно с още две семейства на родителите ми и сестра ми, освен това напукването не беше проблем в първите месеци, мина доста време докато всичко се отдели от пода ?

В мен вина не мога да открия, изметох подовете, после ги прахосмуках със индустриална прахосмукачка, по моя инициатива грундирах предварително на ръка с Боро контакт "розовия" .
След моя грунд момчетата от фирмата грундираха с рядък разтвор на пенобетон от машината, както е по технология, забиват в пода дюбели за топлоизолация за да хванат нивото и после наливат гъстия като боза разтвор докато покрият дюбелите.....всичко е направено както трябва !!!

Дебелината се определя като се взима ниво от най-високата точка и с дълъг нивелир се пренася нивото от дюбел на дюбел през цялото помещение.

При мен дебелината се вижда по блокчетата които изхвърлям и е около 7-8 см.

След като наляхме всичко ме предупредиха че може да има леки напуквания и това е нормално, след месец било добре да опъна мрежа за топлоизолация и да шпакловам целия под с теракол....за да не се виждат пукнатините ???

Да ама не, това чудо на технологията не спира да се пука,става на все по-малки парчета и всичко е отлепено от основата....като стъпвам се чупи и тропа като отлепени подови плочки на баня???

Ще пусна снимки за да се убедите че няма смисъл от наливане на разтвор в пукнатините, след месец-два здравите парчета се чупят на по-дребни .

Просто се радвам че това е единствената ми сериозна грешка в цялата къща, споделям го с Вас защото съм ползвал много ваши идеи, уважавам форума и искам да съм полезен.

А онези успивки с високата топлоизолация на материала, ниско тегло...прави са като го пипаш е много топъл, жалко че не можах да му се радвам дълго. :roll:

Официално каня всеки който желае да се запознае с новата технология, до пролетта няма да пипам етажа, елате на място вижте резултата и си спестете неприятностите !!! :roll:
Master_Kenobi - V.I.P.
Благодаря, eurogas.
И какво сега? Термоизолационна подова замазка няма, значи... Или има, ама аз не я знам. :?
sasooooooooo - "специалист"
eurogas написа:
След като наляхме всичко ме предупредиха че може да има леки напуквания и това е нормално, след месец било добре да опъна мрежа за топлоизолация и да шпакловам целия под с теракол....за да не се виждат пукнатините ???
:shock:

Ама те значи си знаели проблема...
И тази мрежа тогава е трябвало те да я вградят още при полагне на замазката.

И все пак най-добрата реклама е доволният клиент
sasooooooooo - "специалист"
Master_Kenobi написа:
Термоизолационна подова замазка няма, значи...
Има!
Самонивелиращ под + корк :-D
eurogas - специалист
Мислех си че нещо са сбъркали в пропорцията, към цимента и водата в центрофугата се добавя един химикал с който сместа шупва и се разпенва.

Една 20 литрова туба от която сипват почти на око ?

Това е някаква химична реакция защото започва да пуши и отделя специфична миризма.

Проверих и наистина в холандия и дори в русия се ползва тази технология, продават и машините и химикала, но едва ли имат моите проблеми ?

По-скоро е предозиране на химикала с цел максимално разпенване, защото цимента който те лично си докарват се оказа че не беше достатъчен, накрая обаче се оказа че стигна точно ???

Докато се чудех откъде да доставя 20 торби които не стигаха.... изведнъж нямало нужда от тях ?

Просто са решили проблема като са предозирали разпенващия материал, но това си е мое непрофесионално умозаключение.

Предишния ден майсторите работиха една къща в Иваняне и ме поканиха да видя как става.

Отидох и ми хареса че става бърза и много равно,напоследък се каня да мина и да ги попитам тези хора дали и те са изхвърлили цялата замазка или са измислили нещо друго ?


Това с корка е добра идея, доказан материал при който няма рискове и неизвестни.
solo5 - майстор
а гаранция не ти ли дадоха :?
в смисъл да ги викнеш да си го направят отново като си поемат всички разходи

Тема "Пенобетона не става за замазка !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: